ЦСКА победи Ботев с 2:1 на стадион “Българска армия”. Шампионите постигнаха девета поредна победа от началото на пролетния дял на първенството, но успехът не дойде никак лесно. Гостите от Пловдив сензационно поведоха в даденото от съдията продължение на първото полувреме.

“Червените” обаче обърнаха резултата в своя полза и с два гола 59-ата и 63-ата минути спечелиха двубоя.

През първото полувреме възпитаниците на Любо Пенев имаха тотален превес, изпълниха над десет корнера и отправиха куп удари към вратата на пловдивчани, но така и не стигнаха до попадение. Най-близо до гола бе португалецът Руи Мигел, който в 29-ата минута от 3-4 метра не уцели вратата.

В следващата минута пак Руи Мигел не успя да вкара от чиста позиция, а в 33-ата минута Данчо Минев сам срещу вратаря също пропусна. В 42-ата и 43-ата минути Удоджи два пъти стреля с глава, но и двата пъти топката бе изчистена от голлинията на Ботев. В даденото от съдията продължение на първото полувреме Илиян Гаров вкара за 1:0 след центриране в наказателното поле.

През втората част “армейците” се вдигнаха на щурм и в първите минути подновиха пропуските си. В 59-ата минута все пак Тодор Янчев изравни след асистенция на Руи Мигел. В 63-ата минута Данчо Тодоров центрира отдясно, Руи Мигел засече топката близо до гредата и я вкара за крайното 2:1. В 74-ата минута влезлият като резерва Мартин Тошев можеше да вкара и трето попадение, но не успя, а в 86-ата минута русокосият нападател отново нямаше шанс, след като вратарят на Ботев изби, а и Сашо Тонев при добавката не успя да прати топката във вратата./БЛИЦ