ЦСКА победи с минималното 1:0 Видима-Раковски в мач от 18-ия кръг на “А” група. Единственото попадение реализира Спас Делев. Двубоят се игра в Каварна, тъй като “червените” бяха наказани с лишаване от домакинство заради действията на феновете в първия пролетен кръг срещу “Левски”. След спечелените три точки ЦСКА отново излезе на трето място с 35 точки, на три от “Левски” и 11 от лидера Литекс. Видима-Раковски остана на последното 16-о място с 9 точки. Това бе трета поредна победа за тима от началото на пролетния дял от първенството.

Треньорът на “армейците” Милен Радуканов заложи на офанзивен състав, само с един опорен халф – Тодор Янчев. До него в стартовата единадесеторка започна Маркиньос, по двете крила действаха Тонев и Нелсън, а напред Спас Делев и Мишел Платини. В защита нямаше промяна – Иван Бандаловски, Костадин Стоянов, Апостол Попов и Румен Трифонов.

Играчите на ЦСКА имаха превъзходство през целия двубой, но не създаваха чисти голови положения, а стигаха до сгъстена защита на тима от Севлиево. Още в първите минути имаше две поредни центрирания в полето на гостите, но отбраната се справи. В 15-ата минута Маркиньос би в стената от пряк свободен удар, а след това бе отсъдена засада на Спас Делев. В следващата минута Делев би много добре от границата на наказателното поле по диагонал, но топката облиза гредата. В 22-ата минута и Румен Трифонов пробва рефлексите на вратаря на Видима-Раковски Пламен Колев, който се справи добре и спаси няколко удара. Последва центриране и на Тонев опасно в полето на севлиевци, но защитник изчисти.

В 32-ата минута Спас Делев би, но високо над вратата. В 42-ата минута Маркиньос центрира, Бандаловски от границата на наказателното поле би от воле, но отново в аут. В последните минути на първото полувреме Мишел Платини на два пъти получи лекарска помощ. В даденото добавено време на първата част Грегъри Нелсън пропусна изгодно положение.

В 49-ата минута ЦСКА стигна до единственото попадение. Спас Делев направи двойно подаване с Нелсън, би от границата на наказателното поле, но вратарят отрази. Топката обаче се върна в Делев, който я вкара във вратата за 1:0. Две минути след това Румен Трифонов стреля силно извън полето, но стражът Пламен Колев изби в корнер. В 64-ата минута бе първото по-сериозно положение за Видима-Раковски. Васил Велев преодоля Тодор Янчев, намери Владимиров по десния фланг, той центрира в наказателното поле на ЦСКА, но Апоспол Попов в последния момент блокира Владинов.

В 68-ата минута Мишел Платини сътвори поредния пропуск. Бразилецът връхлетя и с мощен удар с глава прати топката над вратата след центриране на Румен Трифонов отляво. В последните десетина минути гостите от Севлиево не се притесниха и започнаха все по-често да атакуват. В 82-ата минута Платини изчисти след центриране в наказателното поле.

Две минути преди края на двубоя дойде и най-драматичния момент в двубоя. Като по чудо Видима-Раковски не стигна до изравнително попадение. След центриране в наказателното поле на ЦСКА се получи разбъркване, Бандаловски не успя да изчисти и резервата Атанас Иванов стреля, Иван Караджов обаче с една ръка се протегна и изби. Топката обаче се върна отново към играча на Видима-Раковски, но Мишел Платини се хвърли в краката му и изчисти в корнер в момент преди Иванов да нанесе удар към вече опразнената врата на “червените”. В добавеното време Четин Садула направи дебют за ЦСКА, след като смени Маркиньос./БЛИЦ