ЦСКА продължи победната серия, печелейки трите точки и при гостуването в Самоков. В мач от 8-ия кръг на Югозападната "В" група тимът на Христо Янев се наложи с класическото 3:0 срещу Рилски спортист за радост на многобройните си фенове, които подкрепяха мощно любимците си и при гостуването на стадион "Искър".

Головете за ЦСКА реализираха Владислав Узунов и Самир Аясс преди почивката и появилият се на смята през втората част Преслав Йорданов, който беше точен от дузпа.

"Армейците" отново поведоха еднолично на върха в Югозападната "В" група с пълен актив от 24 точки след 8 победи от 8 мача до момента и впечатляващата голова разлика 35:0. И в Самоков "армейците" не се пропукаха и не позволиха да им бъде отбелязан гол.

В 17 часа стартират останалите мачове от кръга, като преследвачът на ЦСКА Витоша (Бистрица) домакинства на Струмска слава в опит също да постигне осма поредна победа.

В 21-ата минута на двубоя в Самоков Костадин Хазуров имаше шанс да вкара от бялата точка, след като Николай Цветков беше повален от бранител на "скиорите". Нападателят на ЦСКА стреля силно към долния десен ъгъл, но вратарят Красимир Гьорев изби, след което Владислав Узунов направи добавка и прати топката в мрежата на Рилецо - 0:1.

В добавеното време на първата част Самир Аясс подаде вдясно към Цветков, който центрира по земя успоредно на голлинията, Хазуров пропусна топката и Аясс я засече отблизо, удвоявайки преднината на гостите от София.

Малко преди това домакините пропиляха добра възможност чрез Костадин Аджов, който елиминира Виктор Райчев в наказателното поле на ЦСКА, но след това догонилият го Александър Бранеков и Стоян Колев успяха да го блокират и не му беше позволено да отправи удар.

След почивката избраниците на Христо Янев значително намалиха оборотите. В една от редките ситуации пред вратата на Рилецо Борис Галчев удари напречната греда в 59-ата минута с далечен изстрел. В 70-ата съдията Стефан Апостолов даде втора дузпа за ЦСКА след фаул на Виктор Колев срещу Галчев. Появилият се на смяна малко по-рано Преслав Йорданов реализира с точен изстрел в долния ляв ъгъл на Гьорев и "армейците" спечелиха с класическото 3:0.

Мачът по минути - ТУК!

РИЛСКИ СПОРТИСТ - ЦСКА 0:3
0:1 Владислав Узунов (21), 0:2 Самир Аясс (45+1), 0:3 Преслав Йорданов (72-дузпа)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: 33.Красимир Гьорев jalt.jpg, 14.Венцислав Димитров, 13.Виктор Колев jalt.jpg, 15.Росен Пътников, 29.Тихомир Тодоров jalt.jpg, 17.Виктор Младенов, 8.Евгени Гроздин, 7.Иван Гемеджиев (59 smqna.jpg Ръсовски), 10.Васил Киров (46 smqna.jpg Борислав Кралев), 4.Никола Бойчев (55 smqna.jpg 9.Стоян Додов), 20.Костадин Аджов
Треньор: Петър Аджов