ЦСКА направи престижно равенство 0:0 с руския гранд Спартак (Москва) в контрола, играна в турския курорт Анталия. Двубоя наблюдаваха собствениците на “червените” Димитър Борисов, Иво Иванов, както и Йордан Лечков и куп родни и чужди мениджъри.

“Червените” може да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като на два пъти имаха чисти положения за гол. Мишел Платини и Спас Делев пропуснаха да донесат победата.

ЦСКА можеше да поведе в резултата в 19-ата минута, когато след центриране от корнер топката попадна в Мишел Платини, който от 2-3 метра не успя да я прати във вратата на Джанаев. В 25-ата минута Иван Иванов сбърка и топката попадна в Прудников, който стреля, но в аут.

В 29-ата минута Панку подаде добре към Румен Трифонов, който влезе опасно в наказателното поле на Спартак, но Паршивлюк с добър шпагат изби топката в корнер. В 36-ата минута дойде и най-опасното положение за Спартак. Алекс напредна през центъра на терена, подаде на Паршивлюк надясно, който стреля по диагонал, но Чавдаров успя да избие. До края на първото полувреме ще се запомни удар от въздуха на Румен Трифонов след центриране на Павел Виданов.

ЦСКА стартира по-добре през второто полувреме и в 54-ата минута Трифонов свали топката към Платини, който стреля от около 20 метра, но неточно. В 74-ата минута дойде и второто чисто положение за “армейците”. Борис Галчев изведе през центъра на терена Спас Делев, нисичкият нападател пробяга цялата половина на Спартак, остана очи в очи с вратаря Джанаев, но би покрай десния страничен стълб.

До края на двубоя ЦСКА продължи да играе равностойно на класния си съперник, създаде няколко атаки, но така и не реализира попадение.

Следващата контрола на ЦСКА е на 9 февруари срещу Том (Томск) от 17,00 часа./БЛИЦ