ЦСКА победи Монтана като гост с 2:1 и продължава да е на върха в класирането на “А” група. Точни за “червените” бяха Маркиньос и Мишел Платини, а почетното попадение за домакините вкара Харлов. Официален дебют с червената фланелка направи Николай Манчев.

“Червените” започнаха много добре мача и още в 6-ата минута поведоха в резултата. Данчо Тодоров и Мишел Платини направиха хубаво двойно подаване, Платини изведе Маркиньос сам срещу вратаря на Монтана и той не сгреши за 1:0. В 18-ата минута бе първото по-сериозно положение за домакините, Жуниор Морейра стреля след грешка на Данчо Минев, но вратарят Иван Караджов се разтегна и изби.

В следващата атака Данчо Тодоров направи страхотен пропуск. Той получи топката вдясно в наказателното поле, но вместо да я прати във вратата, подаде към Платини, който тичаше успоредно с него и сгреши, тъй като вратарят Цанков се протегна и улови. До края на полувремето гостите от София бяха по-активни и владееха двубоя, но Иван Стоянов и Маркиньос стреляха в аут.

През втората част “армейците” отново имаха превес на терена. Първата опасност обаче бе пред вратата на младия Иван Караджов. В 53-ата минута Бето влезе отляво в наказателното поле на ЦСКА, финтира Иван Стоянов, би по диагонал към далечната греда, но Караджов хубаво спаси. В 62-ата минута Мишел Платини вкара втори гол за ЦСКА. Бразилецът засече топката с глава след центриране на Данчо Тодоров от корнер.

До края на двубоя Любо Пенев извади от игра последователно Иван Стоянов, Маркиньос и Коста Янев, за да ги съхрани за гостуването на Рома, а на терена се появиха Спас Делев, Тодор Тимонов и дебютантът Николай Манчев. В последните минути домакините понатиснаха и стигнаха до почетен гол, дело на Стефан Харлов.

В 86-ата минута влезлият като резерва футболист на Монтана изпълни пряк свободен удар и прати топката в ъгъла на Караджов, който не се намеси убедително и пусна топката във вратата си. до края на срещата играчите на Монтана се хвърлиха в атаки, за да стигнат поне до точката, но ЦСКА устиска победата и е на върха в “А” група с шест победи и само едно равенство./БЛИЦ