ЦСКА победи с 2:0 Левски, но в мач от първенството на дублиращите отбори. Селекцията на Адалберт Зафиров стигна до успеха при гостуването на "Герена" след попадения на Мартин Тошев и Самир Аесс.

Този успех обаче едва ли успокоява феновете на "армейците", които още са ядосани на любимците си заради съботната загуба с 0:2 от вечния враг на националния стадион "Васил Левски".

След днешната победа на "Герена" дублиращият отбор на ЦСКА продължава да е на второто място в класирането, но вече с 57 точки. Левски продължава да е лидер с 58.^http://www.levski.bg/Levski/cms/info/images/novini/2009/5_May/504.jpg^

Срещата на "Герена" предизвика огромен интерес, а сред многото зрители бяха хора от ръководствата на двата отбора, както и футболистите от мъжкия тим на Левски, сред които и контузената звезда Георги Иванов-Гонзо.

В началните минути липсваха головите положения. Боян Табаков опита удар от далеч, но топката излезе в аут. В 21-ата минута "армейците" получиха право да изпълни дузпа за нарушение на Стефан Станчев срещу Костадинов. Мартин Тошев (на снимката вляво) стреля в долния ляв ъгъл и топката мина под плонжа на вратаря на Левски Цветан Димитров - 0:1. Пет минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Бранителят на домакините Мартин Димов сгреши, Самир Аесс отне топката и ефектно прехвърли Цветан Димитров - 0:2.

В 32-ата минута Иван Караджов спаси коварен удар на Мирослав Иванов от пряк свободен удар. Три минути по-късно "сините" останаха с човек по-малко, тъй като Стефан Станчев бе изгонен за втори жълт картон от съдията Ивайло Стоянов.

След почивката "сините" правеха отчаяни опити да вкарат гол във вратата на ЦСКА. В 55-ата минута Боян Табаков пропусна изгодно положение. Секунди след това и Мирослав Иванов се отчете с пропуск.

В 70-ата минута Коларов излезе сам срещу Цветан Димитров, но нападателят на ЦСКА пропусна да направи класическа преднината на "червените".

ЛЕВСКИ - ЦСКА 0:2
0:1 Мартин Тошев (21-дузпа), 0:2 Самир Аесс (26)

Левски: Ц. Димитров, Д. Димитров, Димов (71-Ангелов), Станчев, Генев, Балтанов, М. Иванов (59-Цачев), Тиберканин (37-Недялков), Табаков, Цачев (46-Балджийски), Чакъров

ЦСКА: Караджов, Дечев, Ковачев, Колев (74-Стойчев), Събев, Кямил, Михалов (43-Коларов), Самир Аес (55-Д. Димитров), Зехиров, Костадинов (53-Велинов), Тошев (60-Пасков)

13.Ботев       26    8   2  16   56:56   26
14.Миньор (Пк) 25    6   1  18   36:77   19
15.Спартак (Вн)25    5   2  18   22:78   17
16.Беласица    25    1   5  19   14:62    8