ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Рени Камберова и Богдан Томов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

ЦСКА победи с минималното 1:0 Локомотив (София) в мач от 26-ия кръг на Efbet Лига и отново е на три точки зад лидера Лудогорец. Джонатан Линдсет се разписа в 16-ата минута, изпращайки топката във вратата на Жарко Истатков, което се оказа достатъчно за успеха на "армейците". 21-годишният трети вратар на "железничарите" пази при отсъствието на контузените Александър Любенов и Бубакар Гайе. Истатков блесна с няколко отлични намеси, а два пъти и гредите бяха негов верен помощник - след удари на Фернандо Каранга.

За ЦСКА това е първа победа при гостуване на Локо (Сф) в "Надежда" от 19 години. Последният успех на "армейците" в дома на "железничарите" в първенството беше на 6 ноември 2005 г. Тогава Локо повежда с гол на Цветан Генков, но допуска обрат след попадения на Александър Бранеков и Тиаго Силва (дузпа).

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро не можа да използва днес поради различни травми Юрген Матай, Иван Турицов, Тобиас Хайнц и Мартин Стойчев. Браян Кордоба също остана извън групата - по семейни причини.

Първата добра възможност се откри пред гостите. В 10-ата минута Каранга получи подаване, влезе в наказателното поле на домакините и върна към Кареасо, който стреля, Истатков спаси. В 16-ата "червените" стигнаха до гол. Шакич изведе Линдсет зад бранителите на Локо. Норвежецът отклони за Каранга, който стреля отблизо, Истатков отрази, а Линдсет с добавка прати топката в мрежата за радост на солидната агитка на ЦСКА - 0:1.

След половин час игра Карлос Франса пропусна отличен шанс да изравни. Нападателят на домакините се откъсна сам срещу Бусато след подаване на Димитър Митков с глава, но стражът на ЦСКА спаси.

В 45-ата минута Каранга засече центриране от корнер с глава, изпращайки топката в аут.

Седем минути след почивката "червените" можеха да вкарат втори гол. Юга изведе отлично Шакич, който пропусна топката при опит да отбележи с едно докосване, тя се насочи към долния ляв ъгъл, но Истатков плонжира и с върха на пръстите си изби в корнер. В 63-ата минута стражът на Локомотив спаси и удар на Скаршем.

Пет минути по-късно Фаетон преодоля Диме Димов и пробва прострелно центриране, което обаче се оказа твърде далеч за връхлитащия Каранга.

В 71-ата минута резервата на "железничарите" Улрих Кевин Маи засече опасно с глава след центриране отляво, Бусато плонжира и изби топката, която летеше към долния ляв ъгъл. В 75-ата Франса се откъсна зад бранителите на ЦСКА и стреля, но неточно.

В 77-ата Каранга удари напречната греда, засичайки с глава центрирана топка. В заключителните минути мощен изстрел на Станислав Шопов беше отразен от стража на Локомотив. Секунди след за втори път гредата попречи на Каранга да се разпише.

В третата минута на добавеното време резервата Кевин Маи беше близо до изравняване, стреляйки от дистанция, а за късмет на Бусато и ЦСКА покрай дясната греда на вратата.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - ЦСКА 0:1
0:1 Джонатан Линдсет (16)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
1 - ЦСКА създаде опасност още в 30-ата секунда. Амос Юга хвърли тъч към наказателното поле, където Улаус Скаршем пробва удар, но бе блокиран от защитник.
10  Moщен изстрел на Каранга беше спасен от Жарко Истатков.
16  ГОЛ! 1:0 за ЦСКА след попадение на Джонатан Линдсет. Кареасо изведе норвежецът зад бранителите на Локомотив, той отклони за Каранга. Бразилецът стреля от 5-6 метра, Истатков отрази, а Линдест с добавка прати топката в мрежата му.
17 ВАР прегледа ситуацията за засада, след което попадението беше потвърдено.
30  Карлос Франса се измъкна от Християн Петров и излезе очи в очи с Бусато, нападателят на Локомотив опита да копне топката над вратаря, но той реагира отлично и спаси.
45+1 - Край на първото полувреме.
------
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Жарко Истатков с върха на пръстите си изби топката след удар на Емануел Шакич.
77  Греда! Фернандо Каранга засече с глава центрирана отдясно топка, изпращайки я в напречната греда.
86  Изстрел на Станислав Шопов с левия крак след подаване на Скаршем, Истатков демонстрира отличен рефлекс и изби топката в корнер.
87  Греда! Каранга нанесе мощен удар по земя, топката този път се отби в лявата греда.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3  Късмет за ЦСКА. Кевин Маи стреля от дистанция, топката прелетя в опасна близост покрай дясната греда на вратата на Бусато.
90+3 - Край на мача. ЦСКА победи Локо (Сф) с 1:0.

Локомотив София
ЛОКОМОТИВ (Сф): 88. Жарко Истатков, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов (84  9.Калоян Кръстев), 2. Гонсало Кардосо, 22. Ивайло Найденов , 20. Диого Тешейра, 26. Красимир Милошев (к) , 16. Симеон Мечев (65  98.Стив Траоре), 12. Бруно Франко, 11. Карлос Франса , 45. Димитър Митков (65  7.Кевин Маи)
Резерви: 1. Бойко Димитров, 98. Стив Траоре, 21. Антони Иванов, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 7. Кевин Маи, 77. Ерик Манолков, 44. Мики Орачев, 93. Стефан Ламбезе
Tреньор: Данило Дончич

ЦСКА София
ЦСКА: Густаво Бусато, 17. Емануел Шакич , 22. Енес Махмутович , 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (к) , 26. Марселино Кареасо (69  8.Станислав Шопов), 10. Джонатан Линдсет , 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон (78  4.Мено Кох), 9. Фернандо Каранга
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля, 23. Илиан Антонов, 16. Георги Чорбаджийски, 28. Наско Цеков, 24. Лъчезар Иванов
Tреньор: Нестор Ел Маестро

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР