ЦСКА победи с 3:1 Ботев (Враца) в контролна среща на стадион "Българска армия". Гостите, водени от треньора Антони Здравков, успяха да поведат в резултата след страхотен гол на Даниел Генов, което беше първи допуснат гол от "червените" в проверките тази зима. След това избраниците на Бруно Акрапович демонстрираха класа и спечелиха след попадения на Али Соу , Тиаго Родригес и Адалберто Пеняранда.

Съдията Волен Чинков трябваше на няколко пъти да укротява страстите на терена, след като играчите на двата отбора се спречкваха. В 59-ата реферът изгони с червени картони Георги Йомов и Аласан Ндиайе, които си размениха и удари.

В 10-ата минута гостите от Враца поведоха. Соу загуби топката в средата на терена и тя попадна в Даниел Генов, който от около 30 метра реши да стреля и успя да прониже Густаво Бусато - 0:1. Седем минути след това ЦСКА изравни. Али Соу отбеляза след асистенция на Йомов. Обратът стана факт в 23-ата минута, когато Тиаго Родригес бе точен за 2:1, като отново подаването беше на Йомов

В 33-ата минута в игра за ЦСКА се появи най-новото попълнение Федерико Варела. Аржентинският халф замине Амос Юга, който получи контузия.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Малко след това Адалберто Пеняранда излезе сам срещу Красимир Костов, но опита да комбинира с Йомов и Илия Миланов изчисти в корнер.

През втората част избраниците на Бруно Акрапович продължиха да атакуват и да бъдат по-добрият отбор. В 52-ата минута Пеняранда покачи на 3:1 с красив гол, дошъл след подаване на Брадли Мазику.

В 59-ата Аласан Ндиайе и Йомов получиха червени картони, след като се спречкаха в средата на терена и дори си размениха удари. Защитникът на Ботев (Враца) блъсна в лицето национала ни, който не му остана длъжен, връщайки жеста. Съдията Волен Чинков ги изгони от игра, а две минути след това Акрапович и Антони Здравков пуснаха други футболисти и "червените" и врачани продължиха да играят с по 11 човека.

Пет минути по-късно Мазику центрира отляво и Тибо Вион засече от воле, но право в дясната греда. До края Соу и Енрике Рафаел пропуснаха добри ситуации и срещата приключи 3:1.

Каращият проби в ЦСКА ганаец Бисмарк Чарлс получи шанс от Акрапович и игра в заключителните минути.

Следващата контрола на "червените" е на 6 февруари (събота), когато на стадион "Българска армия" гостува Локомотив (София).

Преминалият в Болоня Валентин Антов изгледа срещата на живо, а утре ще отлети за Италия.

Федерико Варела:

ЦСКА - БОТЕВ (Враца) 3:1
0:1 Даниел Генов (10), 1:1 Али Соу (17), 2:1 Тиаго Родригес (23), 3:1 Адалберто Пеняранда (52)

ЦСКА: 1.Густаво Бусато (72  25.Димитър Евтимов), 11.Петър Занев (к), 2.Юрген Матей, 28.Пламен Гълъбов (72  19.Иван Турицов), 21.Амос Юга (33  5.Федерико Варела), 18.Брадли Мазику, 20.Tиаго Родригес , 15.Тибо Вион, 9.Адалберто Пеняранда , 10.Георги Йомов , 22.Али Соу
  В игра се появиха още: 24.Джером Синклер, 23.Ахмед Ахмедов, 30.Радослав Живков, 6.Бисмарк Чарлс
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 19.Иван Турицов, 8.Греъм Кери, 23.Ахмед Ахмедов, 24.Джером Синклер, 7.Енрике Рафаел, 3.Жеферсон, 5.Федерико Варела, 6.Бисмарк Чарлс, 30.Радослав Живков

Botev Vratsa
БОТЕВ (Враца): 33.Красимир Костов (75  34.Дамян Дамянов), 3.Мартин Николов, 18.Илия Миланов, 37.Венцислав Керчев, 24.Аласан Ндайе , 22.Никола Колев, 17.Чавдар Ивайлов, 81.Атанас Зехиров, 9.Даниел Генов , 10.Петър Атанасов (75  30.Валери Домовчийски), 20.Дориан Бабунски
Резерви: 1.Христо Митов, 34.Дамян Дамянов, 16.Петър Генчев, 5.Костадин Ничев, 19.Ангел Цолов, 14.Димитър Буров, 6.Даниел Гаджев, 23.Христо Златински, 8.Педро Лагоа, 30.Валери Домовчийски, 88.Том, 21.Виктор Василев, 15.Мирослав Маринов

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация