Формацията на ЦСКА (родени 1998 година) отпадна след дузпи от ИФК Гьотеборг в 1/32-финал на турнира "Купа Готия" в Швеция. В редовното време резултатът бе 1:1, а при 11-метровите удари домакините бяха по-точни за 4:2, съобщава Viasport.bg. "Червените" си тръгват непобедени от напреварата, считана за неофициално световно клубно първенство за деца и юноши.

ЦСКА поведе след почивката чрез Павел Головодов и бе близо до нещо голямо - класиране сред 32-та най-силни в турнира (от 204 отбора само в тази възраст от 26 страни от Европа, Азия, Африка, Северна и Южна Америка, Австралия). Четири минути преди края домакините, които представляват една от двете най-големи школи в Швеция заедно с Малмьо, изравниха.

При дузпите за ЦСКА вкараха Драгомир Тошев и Йоан Маринов, а пропуснаха Марио Йорданов и Стефан Стойнов.

Логично двубоят предизвика голям интерес в Гьотеборг, домакините бяха подкрепяни от солидна публика. ЦСКА игра по-добре, по-комбинативно и смислено, създаде повече чисти положения. Този път съдбата обърна гръб на "червените". Те заслужиха правото да участват в състезанието, след като през пролетта победиха Чавдар с дузпи на финала на турнира Meet the World в Сопот, организиран от компанията SKF.

Тимът си тръгва повече от достойно от Гьотеборг. Всъщност момчетата остават там до неделя и ще проследят развръзката на "Купа Готия" като зрители. Равносметката е следната: 4 победи и едно равенство (припомняме, че развръзка с дузпи не се смята за победа или загуба в официална статистика), при голова разлика от 20:2 (без дузпите).