ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

ЦСКА победи Славия с 1:0 като гост в 1/8-финал от турнира за Купата на България и се класира за следващата фаза на турнира.

Първата по-сериозна опасност пред една от двете врати дойде в шестата минута след точен удар на Галин Иванов към вратата на ЦСКА, но Густаво Бусато се справи.

Славия бе много близо до това да открие резултата в 13-ата минута, в която Сейни Сенянг не успя да си спре топката и даде начало на контраатака за "белите". Мартин Сораков се озова сам срещу Бусато, но стражът блокира удара му.

ЦСКА показа зъби в 25-ата минута след удар на Джонатан Линдсет, но топката профуча покрай лявата греда на вратата на Славия.

Две минути по-късно "белите" сгрешиха при изнасянето на топката, тя попадна у Матиас Хайнц по дясното крило. Последва центриране към Матиас Фаетон, който отблизо се сгреши и вкара за 1:0.

След гола последва напрежение по трибуните сред феновете на Славия, а към хора от резервната скамейка на гостите полетяха предмети.

Десет минути след гола ЦСКА остана на сантиметри от второ попадение. но ударът на Майкъл Естрада срещна напречната гредата. Амос Юга също пропусна чудесна възможност с глава за "червените", който днес играха в черно, а ударът му попадна право в тялото на Вуцов.

Галин Иванов можеше да изравни в 39-ата минута след силен шут на Галин Иванов, но Густаво Бусато за пореден път се намеси и изби в корнер. Бразилският страж трябваше да се намесва решително и две минути след това при изстрел на Денислав Александров.

В края на редовното време Ерол Дост намери топката с глава при центриране, но ударът му премина на сантиметри покрай лявата греда на Бусато.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Мартин Сораков стреля опасно към вратата на ЦСКА в първите секунди на втората част, но не намери целта.

Десет минути след почивката Тони Тасев стреля опасно покрай вратата на "армейците". Минута по-късно след негово центриране и удар с глава на Ерол Дост топката се удари в напречната греда.

Първата опасност за ЦСКА през втората част създаде Амос Юга със силен удар в 63-ата минута, преминал над напречната греда.

Резервата Дюкенс Назон можеше да се разпише секунди след появата си в игра, но стреля неточно.

Галин Иванов пропиля чудесен шанс за изравнителен гол, но предпочете да подава от позиция за стрелба, а пасът му бе пресечен.

Четвърт час преди края Тони Тасев и Густаво Бусато се сблъскаха в наказателното поле, което наложи играта да бъде прекъсната за медицинска помощ. Двамата продължиха игра, но пет минути преди края вратарят на ЦСКА поиска смяна и бе изнесен на носилка.

Дюкенс Назон пропусна поредна възможност след удар с глава минути преди края.

В третата минута от продължението Кристиян Стоянов от Славия удари греда с бомбен удар от дистанция.

ЦСКА удържа аванса си до края и се присъедини към Спартак (Варна), Пирин (Благоевград) и Арда (Кърджали) на 1/4-финалите за Купата на България.

СЛАВИЯ - ЦСКА 0:1
0:1 Матиас Фаетон (27')

Славия София СЛАВИЯ:21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 27. Емил Мартинов (89'  71. Кристиян Стоянов), 17. Ерол Дост, 23. Денислав Александров  (69'  8. Емил Стоев), 33. Галин Иванов (к), 88. Тони Тасев (89' 14. Роберто Райчев)  – 9. Мартин Сораков (69'   73. Иван Минчев)
Резерви: 1. Георги Петков – 11. Кристиан Добрев,, 93. Сибири Кейта, 6. Мартин Георгиев, 19. Чунг Нгуен До
Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА София ЦСКА: 1. Густаво Бусато (86'  25. Димитър Евтимов ) – 3. Сейни Сенянг (46'  26. Марселино Кареасо), 13. Браян Кордоба , 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов – 21. Амос Юга (к) , 7. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц (83'  30. Данило Асприля) – 11. Матиас Фаетон  (69' 4. Мено Кох), 29. Майкъл Естрада (69'  9. Дюкенс Назон )
Резерви: , 22. Енес Махмутович, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов
Треньор: Нестор Ел Маестро

Стадион: "Александър Шаламанов", София
Съдия: Никола Попов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР