ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Славия и ЦСКА oтново се срещат на стадион "Александър Шаламанов". Днес от 17:30 часа "белите" и "червените" се изправят в мач от 1/8-финалите за Купата на България. Двата тима играха и в последния кръг на Еfbet Лига преди четири дни, завършвайки наравно 1:1. Автогол на Мартин Георгиев даде преднина на "армейците" в 67-ата минута, а в 86-ата домакините изравниха с попадение на резервата Роберто Райчев.

Мачът в петък беше белязан от спорното съдийство на Станимир Тренчев, който малко преди почивката отмени дузпа на Славия, след което не зачете попадение на ЦСКА. И при двете ситуации той промени решенията си след преглед на ситуациите на ВАР монитора.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Преди днешния осминафинал отново съдийството е водеща тема. На пресконференцията си вчера босът на Славия Венцеслав Стефанов изрази опасенията си от Никола Попов. Той обяви, че очаква съдийска тесла срещу ЦСКА. Стефанов потвърди информацията на БЛИЦ, че главният съдия на мача е бил сменен в последния момент.

"Ще бъде Баташко клане. Лицето Никола Попов ще ми свири - доказан чорбар. Следете внимателно, какво ще става. Сменен е съдията в последния момент и е сложен той", коментира Стефанов.

Треньорът на домакините Златомир Загорчич направи две промени в групата. Завръща се лекуващият леко разтежение Мартин Сораков, който заменя наказания заради получени пет жълти картона от началото на сезона Владимир Николов. Промяна има и при вратарите, където ветеранът Георги Петков (47-годишен) влиза на мястото на Николай Кръстев.

Звездата на ЦСКА Тобиас Хайнц се очаква да остане на пейката днес.

До 1/8-финала с "армейците" Славия стигна след успех с 4:1 над Янтра (Габрово). ЦСКА пък с лекота преодоля Черноморец (Балчик) (3:0).

През 2022 г. двата тима се срещнаха на полуфиналите в турнира за Купата на България. "Червените" продължиха към финала след изпълнение на дузпи, след като си размениха по една победа с 2:0.

ЦСКА днес ще направи трети опит да повали Славия, след като и в срещата им от четвъртия кръг на 6 август не беше излъчен победител - 1:1.

Равенството в петък сложи край на поредица от пет поредни успеха за ЦСКА. Тимът обаче остава непобеден от 13 август насам или точно 17 срещи.

ПОСЛЕДНИТЕ МАЧОВЕ МЕЖДУ ДВАТА ТИМА:

12.04.2022 г. Славия - ЦСКА 0:2 (Купа на България)

21.04.2022 г. ЦСКА - Славия 7:6 при дузпите (0:2 в ред. време и след прод.) (Купа на България)

06.05.2022 г. ЦСКА - Славия 3:1

11.09.2022 г. ЦСКА - Славия 2:0

09.04.2023 г. Славия - ЦСКА 0:2

06.08.2023 г. ЦСКА - Славия 1:1

01.12.2023 г. Славия - ЦСКА 1:1