Звездата на Левски Христо Йовов изгледа победата на Спортист над ЦСКА в контрола – 1:0. Играчът бе в родния си Своге по случай откриването на обновения стадион, който чака лизенз от БФС. През второто полувреме на мача на трибуните се появиха и собствениците на “ червените” Димитър Борисов и Иво Иванов. Срещата се игра при над 30 градуса и бе прекъсвана на няколко пъти, за да може футболистите да се освежат.

По-титулувания клуб игра по-добре през почти всичките 90 минути, но и пропусна куп положния. Дебют направиха Мишел Платини, Николай Манчев и Джонатан Гомес.

Платини и Владо Манчев не успяха да вкарат във втората и петата минути. В 13-ата Гомес бе оставен сам в наказателното поле на Спортист, но би в аут. Малко след това Ивайло Петров спаси удар на Мирослав Тодоров. В 29-ата минута Пифа отрази удар на Петър Шопов. До края на полувремето Тодор Тимонов стреля три пъти, но не стигна до гол.

В 65-ата минута шут на Руи Мигел мина покрай вратата. Веднага след това юношата на “червените” Иво Димитров, който играе за Спортист стреля, но Петров се справи. Десет минути преди края на мача Спас Делев намери Руи Мигел, но ударът на португалеца с глава излезе в аут.

Противно на показаното на терена в 90-ата минута Василев засече центриране от корнер и вкара за Спортист. Така новакът в елита откри новия си стадион с победа (1:0) над гранда ЦСКА./БЛИЦ

Спортист (Своге) - ЦСКА 1:0
1:0 Василев (90)