Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

ЦСКА допусна втора поредна загуба в контролите от подготвителния лагер в Турция. “Червените” отстъпиха с 1:2 на новака в елита на Румъния Виторул (Констанца). Собственик и президент на клуба от северната ни съседка е легендата Георге Хаджи, който изгледа проверката в Турция. В предишния мач ЦСКА падна от руския Волга с 1:2, а преди това победи иранския шампион Сепахан с 3:0. Следващата контрола на “армейците” е на 10 юли (вторник) срещу турския елитен Карабюкспор.

Стойчо Младенов пусна титулярен състав срещу румънците. На вратата застана Благой Макенджиев, тъй като привлеченият Томаш Черни все още не е готов. В защита излязоха Иван Бандаловски, в центъра играха Спрокел и Апостол Попов, а отляво Нилсон Антонио. В средата на терена бяха Тодор Янчев и Анисе, по двете крила Христо Янев и Нджонго Присо. В атака действаха Килиан Шеридън и Жуниор Мораес, който се върна в лагера на ЦСКА след неосъществен трансфер в Металург (Донецк).

Още в 10-ата минута ЦСКА откри резултата. Жуниор Мораес изведе много добре Нджонго Присо в наказателното поле и той отбеляза за 1:0. Мораес отново доказа, че прави разликата между “червените” и останалите отбори, беше най-активен през първото полувреме, въпреки че в последните пет дни не тренира. В 20-ата минута Виторул (Констанца) изравни след точно изпълнен пряк свободен удар на Янку. В 36-ата минута отново Присо можеше да реализира, но останал сам срещу вратаря, стреля в него. В последните секунди на първото полувреме румънците обърнаха резултата до 2:1 в своя полза. Голмайсторът Янку центрира в наказателното поле, вратарят Макенджиев не се намеси добре и Читу с глава го прехвърли.

През второто полувреме темпото на игра спадна. Румънците често действаха много грубо, играта се накъсваше заради фаулове. Капитанът на ЦСКА Тодор Янчев пострада при едно от поредните груби влизания и беше заменен от Лукас Саша в 64-ата минута. Преди това опитният халф няколко пъти искаше обяснение от съдията за твърдата игра на противника. Стойчо Младенов направи няколко смени през втората част. На мястото на Спрокел влезе младият Грънчов. В средата на второто полувреме като вътрешни халфове действаха Коста Янев и Петър Стоянов. Педро Мендеш заигра до Мораес в предни позиции, след като Шеридън беше заменен. В последните няколко минути в игра за ЦСКА се появиха Станко Йовчев и Хавиер Мартина, но не се отличиха с нищо значимо.

Срещата по минути с БЛИЦ
1
- начало на мача
2 - атака на Мораес, стреля, но не успява да затрудни вратаря
4 - атака на Присо отдясно, центрира, но вратарят лови
10 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Нджонго Присо. Перфектен пас на Жуниор Мораес, който изведе Присо сам в наказателното поле
20 - topka.jpg ГООЛ! Виторул изравнява. Янку е точен след изпълнение на фаул от позиция, която беше фронтално срещу вратата на ЦСКА
27 - ЗАСАДА на Шеридън, топката се спира в него след далечен удар на Бандаловски
35 - атака на скорост на румънците, Тодор Янчев чисти в корнер
36 - ОПАСЕН удар на Присо, сам срещу вратаря от 6-7 метра, но стреля в него
38 - jalt.jpg жълт картон за Христо Янев, много грубо нарушение, което заслужаваше дори червен картон. Янев загуби топката и след това ядосан си я върна с груб фаул
45 - topka.jpg ГООЛ за Виторул, голмайстор Чито. Хубава атака на румънците, центриране на Янку, неразчетена изява и лошо излизане на Макенджиев, след което Читу бележи.
45
- Стойчо Младенов иска нарушение преди атаката на Виторул
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
47smqna.jpg 2 смени в ЦСКА, на мястото на Спрокел влиза Грънчов, излиза Анисе влиза Коста Янев
50 - корнер за ЦСКА, центриране на Христо Янев, но защитник на румънците чисти
57 - разправия между играчите, румънският тим продължава да играе твърде грубо
64
smqna.jpg Тодор Янчев получи контузия и ЦСКА временно е с човек по-малко. В крайна сметка на негово място влиза Лукас Саша
66smqna.jpg смяна на вратаря в ЦСКА, на мястото на Макенджиев влиза младия Анатоли Господинов
67 - Грешка на младия вратар, румънец опита да го прехвърли, но прати топката в аут
75 - УДАР на Жуниор Мораес след центриране от пряк свободен удар, в аут
81 - опит за атака и удар на Присо отляво в наказателното поле, но топката е избита в корнер

ЦСКА - ВИТОРУЛ (РУМЪНИЯ) 1:2
1:0 Нджонго Присо (10), 1:1 Янку (20), 1:2 Читу (45)