ЦСКА победи с 2:1 Етър в приятелската среща между ветераните на двата тима, която бе част от празненствата за 90-ия юбилей на великотърновския клуб. Многобройната публика на стадион „Ивайло” видя популярни имена и аплодира изявите им.

Гостите от ЦСКА, в чиито редове личаха Пламен Марков, Ради Здравков, Христо Янев, Адалберт и Мартин Зафирови и др., започнаха по-активно и още в 5-ата минута Христо Янев откри резултата – 0:1. В 12-ата минута след разиграване в наказателното поле на домакините Ивайло Аспарухов удвои резултата, пише sport-vt.com. За етърци виолетовия екип облякоха Илиян Киряков, Никола Велков, Бончо Генчев, Георги Попиванов, Георги Георгиев, Сашо Христов, Сашо Ангелов, Румен Данков и др.

До почивката се запомни хубаво центриране на Бончо Генчев отдясно към Иво Балъков, който с глава от отлична позиция би до гредата. През втората част (игра се в две по 30 минути) ролите се размениха и етърци атакуваха по-често, докато гостите залагаха на контри.

В 42-ата минута Бончо Генчев бе съборен в наказателното поле и реферът Йордан Дурчев отсъди дузпа. От бялата точка Генчев стреля в долния ляв ъгъл на Йордан Йорданов, който обаче се разтегна и успя да спаси. Само след две минути Бончо Генчев обра овациите с красива задна ножица, но Йордан Йорданов, който сега е треньор на вратарите в националния отбор, майсторски извади и този удар. До края стражът така и не пожела да пусне попадение на домакините и чак в последната 60-а минута бе наказан с хубав удар под гредата на влезлия малко преди това Стефан Атанасов – 1:2.

Етър: Румен Данков, Марин Стефанов, Сашо Ангелов, Борислав Евтимов, Сашо Христов, Георги Георгиев, Георги Попиванов, Илиян Киряков, Никола Велков, Бончо Генчев, Иво Балъков (Станимир Палев, Стефан Николов, Стефан Ангелов, Георги Любенов, Стефан Атанасов, Ивелин Младенов, Кадир Белалиев)
Треньор: Петър Шатров, помощници: Георги Трендафилов и Митко Аргиров

ЦСКА: Йордан Йорданов, Борис Касфанов, Адалберт Зафиров, Александър Александров, Стефан Бачев, Ради Здравков, Христо Янев, Пламен Марков, Мартин Зафиров, Ивайло Аспарухов, Павел Александров (Емил Бучински, Тодор Мартински, Юри Паунов, Илиян Ботушаров, Антон Димитров, Ангел Рангелов)
Треньор: Васил Романов