ПОСЕТЕТЕ СТРАНИЦАТА НА БЛИЦ ЗА МОНДИАЛ 2022 - ТУК!

Лудогорец и Левски завършиха при резултат 0:0 в отложен мач от 6 кръг на efbet Лига. Големият победител от тази развръзка е ЦСКА, който остава начело на класирането преди подновяването на сезона през февруари. Срещата премина изключително динамично и ще се запомни с отменена дузпа за Лудогорец и незачетен гол за Левски.

Първото полувреме не предложи много голови опасности пред двете врати. Най-запомняща се беше ситуацията в 31-ата минута. При разбъркване в наказателното поле на Левски топката рикошира в Хосе Кордоба и след това се удари в ръката на Келиан ван дер Каап. Съдията Станислав Тодоров първоначално отсъди дузпа, но промени решението си след преглеждане на ситуацията с ВАР.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Втората част беше значително по-динамична. Двата отбора опитаха да стигнат до гол и Серджио Падт и Пламен Андреев имаха повече работа. В 62-ата минута Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле и след рикошет топката се озова във вратата на Лудогорец. Повторенията показаха, че халфът на Левски е ударил с ръка в лицето Педро Нареси и след намесата на ВАР попадението беше отменено.

Седем минути по-късно Марин Петков нямаше шанс и при изстрела му от наказателното поле топката се отби в левия страничен стълб на вратата на Падт. В 80-ата минута Доминик Янков пропусна чист гол за Лудогорец. Той би от границата на вратарското поле, но топката мина встрани от вратата. В добавеното време Бърнард Текпетей се разписа за домакините, но попадението му беше отменено заради засада.

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Равенството означава, че Лудогорец приключва есенния дял от първенството на второ място с 43 точки, на една зад лидера ЦСКА. Левски, който няма победа в шампионата вече осем поредни мача, ще зимува на шеста позиция с 30 точки. „Орлите“ и „сините“ ще се изправят един срещу друг и в неделя, когато на „Хювефарма Арена“ ще премерят сили в осминафинален мач за купата на България.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛЕВСКИ 0:0

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 32. Игор Пластун, 16. Аслак Фон Витри, 6. Якуб Пьотровски , 30. Педро Нареси  (90+2-8.Клод Гонсалвеш), 95. Каули  (68-64.Доминик Янков), 24. Оливие Вердон , 73. Рик Джонатан , 9. Игор Тиаго (68-10. Матиас Тисера), 11. Кирил Десподов (68-37.Бърнард Текпетей)
Резерви: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 20. Нонато, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков
Треньор: Анте Шимунджа

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап , 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба , 12. Абдулахи Шеху, 8. Андриан Краев , 7. Георги Миланов (90+2-27.Асен Митков ), 30. Филип Кръстев (90+2-4.Нейтън Олдър), 17. Уелтън (68-14.Илиян Стефанов), 18. Роналдо (68-10.Ивелин Попов ), 88. Марин Петков  (90+6-22.Патрик-Габриел Галчев)
Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 6. Цунами, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков
Треньор: Станимир Стоилов

Разград, „Хювефарма Арена“
Съдия: Станислав Тодоров

Най-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
21 - Удар на Георги Миланов от наказателното поле, но Пластун плонжира и изби в корнер
24 - Роналдо стреля по диагонал от наказателното поле, но топката мина встрани от вратата
31 -  Отменена ДУЗПА за Лудогорец. "Орлите" направиха остра атака и при разбъркването пред вратата на Андреев топката се удари в ръката на Ван дер Каап след рикошет в Хосе Кордоба. Съдията Тодоров първоначално отсъди 11-метров наказателен удар, но след преглеждане с ВАР промени решението си
45+5 - Край на първото полувреме
-----------------
46 - Начало на второто полувреме
46 -  Пламен Андреев се разтегна, за да избие в корнер опасев удар на Пьотровски
49 - Лудогорец направи два последователни удара, които бяха блокирани от бранители на Левски, а при третия опит бе на Фон Витри стреля неточно
51 - Фон Витри намери Десподов фронтално срещу вратата, но ударът на родния национал излезе в аут
55- Уелтън шутира извън наказателното поле, но Падт спаси без проблем
56 - Георги Миланов стреля от наказателното поле, но вратарят на Лудогорец изби
60 - Уелтън стреля от границата на наказателното пол, но след рикошет топката мина близо до вратата и излезе в корнер
62 -  ОТМЕНЕН ГООЛ! за Левски. Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в играч влезе във вратата на Падт, но повторенията показаха, че футболистът на "сините" е ударил в лицето Педро Нареси преди да бие към вратата
69 -  ГРЕДА за Левски! Влезлият току-що Ивелин Попов намери Марин Петков в наказателното поле, който обаче имаше малшанс и прати топката в левия стълб на вратата на Лудогорец
80 -  Доминик Янков от границата на вратарското поле не успя да уцели почти празната вратата и топката излезе в аут
83 - Филип Кръстев стреля фалцово от наказателното поле на Лудогорец, но топката мина страни от вратата
90+1 - ОТМЕНЕН ГОЛ за Лудогорец. Текпетей се разписа, но попадението не беше зачетено, тъй като ганаецът беше в засада
90+7 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР