Прогнозите на Рени Камберова и Кирил Николов-Дизела за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Арда загуби от ЦСКА с 2:3 в страхотно зрелище с обрати от последния 30-и кръг на редовния сезон в efbet Лига. Юрген Матай (12) изведе гостите напред в резултата, а Борислав Цонев (19) и Станислав Иванов (21) го обърнаха за две минути, но през втората част норвежците Тобиас Хайнц (59) и Улаус Скаршем (67) донесоха успеха на "армейците", които изпревариха Черно море с точка аванс на втората позиция.

Сред титулярите на ЦСКА се завърна Матиас Фаетон след изтърпяно наказание, а Стамен Белчев гласува доверие и на Сайней Санянг. Гостите започнаха по-добре и в 12-ата минута поведоха. Тибо Вион центрира от корнер и намери непокрития Юрген Матай. Нидерландецът отправи удар с глава от точката за изпълнение на дузпа и с помощта на гредата вкара за 0:1.

В 19-а минута Арда организира великолепна атака, след като се получи страхотно центриране от десния фланг, а топката бе свалена към Борислав Цонев, който от точката на дузпата успя да изравни за 1:1. Само две минути по-късно Офор Намди Чинонсо се измъкна по великолепен начин и преодоля Юрген Матей, като шутира от вътрешността на наказателното поле, но Бусато отрази. Станислав Иванов бе пласиран чудесно и успя да реализира с добавка за 2:1. Десет минути след това Джонатан Линдсет опита изненадата от пряк свободен удар, като стреля директно в близкия ъгъл на Анатоли Господинов, но вратарят на Арда внимаваше и успя да спаси.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

В 44-а минута домакините организираха чудесна топка, като отново по десния фланг се разви опасната ситуация, а Борислав Цонев бе намерен на точката на дузпата и бившият състезател на Левски стреля от въздуха, но Бусато се намеси и изби.

След почивката "армейците" натиснаха и на свой ред направиха пълен обрат в резултата. В 59-ата минута отбита топка попадна в Тобиас Хайнц в 59-а минута, като той стреля, но бе блокиран. За негов късмет кълбото отново се озова при полузащитника, който този път не сбърка и успя с десния си крак да изравни за 2:2. Осем минути по-късно Матиас Фаетон бе дублиран и пусна къс пас към Санянг, който центрира по чудесен начин, а Улаус Скаршем очакваше топката и я засече, за да я вкара във вратата за 2:3.

До края на мача гостите успяха да запазят аванса си и да спечелят трите точки, с които се изкачиха на втората позиция с 63 точки и една повече от Черно море. Арда завършва редовния сезон на деветото място с 39 пункта.

АРДА – ЦСКА 2:3
0:1 Юрген Матай (12), 1:1 Борислав Цонев (19), 2:1 Станислав Иванов (21), 2:2 Тобиас Хайнц (59), 2:3 Улаус Скаршем (67)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
5 - Станислав Иванов получи подаване отдясно, овладя топката и центрира в наказателното поле, където Борислав Цонев отправи удар, който след рикошет излезе в корнер.
12 - ГОООЛ за ЦСКА! Тибо Вион изпълни корнер и капитанът на "армейците" Юрген Матай бе изпуснат от Милен Стоев, след което с удар в горния ляв ъгъл не остави шансове на Анатолий Господинов за 0:1.
19 - ГОООЛ за Арда! Деян Лозев центрира, Чинонсо Офор свали топката с глава, а Борислав Цонев от близко разстояние я прати в мрежата за 1:1.
21 - ГОООЛ за Арда! Арда изпълни тъч, Офор надбяга Матай и стреля, Бусато спаси, но кълбото попадна на пътя на Станислав Иванов, който направи резултата 2:1.
30 - Тибо Вион изпълни статично положение директно, а Господинов се намеси. Джонатан Линдсет пробва добавка, но изстрелът му бе блокиран от играч на домакините.
40 - Тобиас Хайнц бе изведен от Улаус Скаршем в наказателното поле и отправи удар, който бе блокиран от Милен Стоев.
44 - Станислав Иванов шутира след хубава атака на домакините, но Бусато се намеси.
45+2 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Тобиас Хайнц пропусна добра възможност, след като прати удара си над напречната греда, а след това Матиас Фаетон принуди Господинов да показва добър рефлекс.
59 - ГОООЛ за ЦСКА! Тибо Вион изпълни корнер, защитата на Арда не изчисти добре, и Хайнц стреля. Първият му удар бе блокиран, но с голяма доза шанс топката се върна при него и с изстрел в левия ъгъл норвежецът се разписа за 1:0.
67 - ГОООЛ за ЦСКА! Сейни Санянг центрира от левия фланг към далечната греда и намери Улаус Скаршем, който с хубав удар отблизо вкара за 2:3.
90+7 - Край на мача! ЦСКА спечели драматично с 3:2 срещу Арда в Кърджали и завърши втори редовния сезон.

Арда: 1. Анатолий Господинов – 20. Деян Лозев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 12. Ебенезер Принц (8019. Тонислав Йорданов) – 77. Илия Юруков (7218. Джелал Хюсеинов), 80. Лъчезар Котев (К) – 99. Станислав Иванов  (8817. Иван Коконов), 10. Борислав Цонев  (7233. Иван Тилев), 26. Ел Мами Тетах  (8811. Борис Тютюков) – 9. Чинонсо Офор
Резерви: 13. Петър Петров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 27. Керимджан Игнатов, 19. Тонислав Йорданов, 30. Николай Жеков, 33. Иван Тилев
Треньор: Николай Киров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович, 2. Юрген Матай  , 3. Сейни Санянг (905. Брадли Де Нойер) – 21. Амос Юга - 14. Тобиас Хайнц  (8030. Данило Асприля), 10. Джонатан Линдсет (90+24. Мено Кох), 7. Улаус Скаршем  (8923. Илиан Антонов), 26. Марселино Кареасо – 11. Матиас Фаетон  (90+28. Станислав Шопов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Брадли Де Нойер, 30. Данило Асприля, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 27. Лазар Туфегджич, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 6. Християн Петров
Треньор: Стамен Белчев

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Валентин Железов
ВАР: Кристиян Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР