ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА надигра и заслужено победи швейцарския гранд Базел с 1:0 във втората си контрола на лагера в Австрия. Спарингът се игра на стадиона в град Кематен пред доста привърженици на "червените" по трибуните, а точен за тима на Саша Илич беше Тобиас Хайнц в началото на второто полувреме.

Сред титулярите на "червените" попадна новото попълнение Сейни Санянг, който игра първото полувреме. 20-годишният футболист от Гамбия е ляв бек и взе №3 в ЦСКА.

Илич даде шанс от първата минута и на други младоци - Християн Петров, Асен Дончев и Марк-Емилио Папазов. Последният, който се завърна след преотстъпване в Хебър, игра силно срещу Базел, като имаше няколко шанса да отбележи гол.

Припомняме, че "червените" спечелиха първата си контрола на лагера в Австрия - 1:0 срещу румънския Ботошани.

ЦСКА и Базел се срещнаха през изминалия сезон в квалификациите за влизане в Лигата на конференциите. "Червените" спечелиха първата среща в София с 1:0, но в реванша допуснаха загуба с 0:2 и Базел продължи напред, като стигна до полуфиналите в турнира.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Избраниците на Саша Илич организираха опасна атака още в третата минута. Шагоян овладя отляво, влезе навътре към наказателното поле на швейцарците и стреля с десния крак. Първоначално Хитц изпусна топката, но после я улови.

В шестата минута ЦСКА пропусна да поведе. Шопов, Папазов и Линдсет разиграха добре с едно докосване отляво, последва подаване на норвежеца в наказателното поле, а при разбъркването най-съобразителен се оказа Папазов, който стреля, но Хитц спаси.

В 8-ата Папазов овладя труден дълъг пас и отправи мощен изстрел от воле, който профуча над напречната греда.

В 16-ата минута стражът на Базел изби в корнер удар на Шагоян. В 30-ата Християн Петров отправи удар от воле, който попадна в ръцете на вратаря. Три минути по-късно Хайнц отне топката, за момент четирима в червено се оказаха срещу двама от Базел. Норвежецът обаче предпочете да завърши сам с шут от границата на наказателното поле, който Хитц улови. Малко преди почивката изстрел на Папазов бе избит от вратаря на швейцарския гранд.

В началото на второто полувреме Калафиори проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Димитър Евтимов излезе, за да играе с топката, но я изпусна притиснат от Андрин Хунцикер, а Арлет Зе успя да вкара гол. Съдията не зачете попадението, защото маркира нарушение срещу резервния страж на "червените".

ЦСКА поведе с 1:0 в 47-ата минута. Жираир Шагоян проби по левия фланг и пусна отличен пас към Тобиас Хайнц на далечната греда, откъдето техничарят се разписа в опразнената врата.

Димитър Евтимов се наложи да спасява на два пъти в рамките само на няколко секунди в 53-ата минута. Леон Авдухалу първо отправи много опасен удар, българският страж отрази, а след това топката попадна в Хунцикер. Той обаче не успя да стреля добре и Евтимов спаси.

ЦСКА можеше да вкара втори гол в 57-ата минута. Хайнц пусна отличен пас към Шагоян, който изскочи сам срещу Мирко Салви, но вратарят на Базел успя да отрази удара на арменския футболист.

Пет минути по-късно Илиан Антонов подаде към Павел Жабов, който центрира в наказателното поле на Базел, където Симеон Александров стреля от въздуха, но в аут. Малко след това Евтимов спаси и шут на Михаел Ланг.

В 76-ата минута швейцарците удариха греда - Рикардо Калафиори засече топката с глава след корнер, а тя се отби в напречната греда на вратата на Евтимов.

До края "армейците" контролираха събитията на терена и в крайна сметка напълно заслужено се поздравиха с победата над швейцарския гранд.

Следващата контрола на ЦСКА е на 4 юли (вторник) срещу шампиона на Азербайджан Карабах.

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023

ЦСКА - БАЗЕЛ 1:0
1:0 Toбиас Хайнц (47)

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА: 1.Густаво Бусато (46  25.Димитър Евтимов), 4.Мено Кох, 6.Християн Петров (61  22.Енес Махмутович), 20.Асен Дончев (46  30.Александър Бучков), 3.Сейни Санянг (46  19.Иван Турицов), 7.Джонатан Линдсет (61  16.Георги Чорбаджийски), 8.Станислав Шопов (61  21.Амос Юга), 14.Тобиас Хайнц  (61  27.Павел Жабов), 23.Жираир Шагоян (61  18.Симеон Александров), 24.Марк-Емилио Папазов (61  13.Илиан Антонов), 26.Марселино Кареасо (61  15.Тибо Вион)
Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 19.Иван Турицов, 22.Енес Махмутович, 30.Александър Бучков, 13.Илиан Антонов, 15.Тибо Вион, 16.Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 21.Амос Юга, 27.Павел Жабов

Базел (Sui)
БАЗЕЛ: 1. Марвин Хитц, 4. Арнау Комас, 5. Михаел Ланг, 10. Жан-Кевин Огюстен, 14. Брадли Финк, 25. Фин Ван Бреемен, 28. Жилберт Фьогел, 34. Таулант Джака, 35. Аарон Акале, 37. Леон Авдухалу, 42. Сеяфалах Лтайеф
Резерви: 13. Мирко Салви, 15. Андрин Хунцикер, 20. Фабиан Фрай, 22. Серхио Лопес Галаче, 29. Огечукву Ониегбуле, 30. Антон Каде, 31. Арлет Зе, 33. Рикардо Калафиори

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!