ЦСКА загуби с 0:2 от швейцарския Базел като гост в реванш от плейофите за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите и отпадна от борбата. "Червените" взеха първия мач с 1:0, но не успяха да елиминират Базел за втори път в рамките на две години и да си осигурят участие в групи на евротурнир за трета поредна година.

На трибуните на 'Санкт Якоб Парк" е тенис легендата Роджър Федерер, който се появи на почивката, за да подкрепи тима от града, в който е роден.

Първият удар към една от двете врати бе за ЦСКА, като Дауда Бамба шутира от дистанция в третата минута. Швейцарците отвърнаха с остро центриране в 10-ата минута, но Турицов се намеси решително. Базел беше изключително близо до гол в минутите между 17-ата и 25-ата минута, но вратарят на "червените" Густаво Бусато спаси няколко последователни опасни удара.

Минути преди изтичането на половин час игра ЦСКА създаде две опасности, в центъра на които бе Лазар Туфегджич, но така и не стигна до точен удар. "Червените"  имаха още една възможност в 31-ата минута, но Бамба се озова на добра позиция в наказателното поле, но се забави и няколко бранители го блокираха.

В продължението на първата част грешка на Турицов можеше да струва скъпо, но ударът на Лиам Милар премина покрай вратата. ЦСКА отвърна в опасна атака и шанс за Гарсес, но той се забави и бранител блокира изстрела му.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Второто полувреме стартира с удар над вратата на ЦСКА и жълт картон за Густаво Бусато за бавене на играта.

Преди изтичането на час игра и двата тима имаха по една добра възможност. Атака на домакините завърши с претенции за дузпа, докато Амос Юга от ЦСКА шутира опасно покрай дясната греда.

Базел стигна до откриване на резултата в 66-ата минута, в която Фабиан Фрай бе изведен зад отбраната на ЦСКА, освободи се от Юга и се разписа за 1:0, с което изравни общи резултат в двата мача - 1:1.

Треньорът на ЦСКА Саша Илич направи двойна смяна в 72-ата минута и освежи тима си с Жеферсон и Браян Морено.

Последваха минути на опасности към двете врати, при които не се стигна до точни удари. Базел нанесе решителния удар в мача в 84-ата минута, когато бранителят Михаел Ланг се озова на върха на атаката и преодоля Бусато за 2:0 в мача и 2:1 за швейцарците поведоха в общия резултат.

В последните минути ЦСКА създаде опасна ситуация пред вратата на Базел, но не се стигна до точен удар. Така "червените" бяха елиминирани от турнира лига на конференциите с общ резултат 1:2.

БАЗЕЛ - ЦСКА 2:0 (2:1 общ резултат)
1:0 Фабиан Фрай (66'), 2:0 Михаел Ланг (84')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  Първи удар към една от двете врати! Дауда Бамба от ЦСКА стреля от дистанция, но в ръцете на вратаря на Базел.
6' Грешка в отбраната на Базел! Юга комбинира с Лазар Туфегджич, но острото му центриране отляво бе пресечено.
10' Опит за центриране зад гърба на отбраната на ЦСКА, но Турицов се намеси решително и изчисти топката пред погледа на връхлитащия Воутер Бургер.
17'  Шанс за Базел пред вратата на ЦСКА, но вратарят на "червените" се справи геройски с два поредни изстрела.
21' Тибо Вион центрира от фаул, но твърде силно и топката излиза в аут.
22'  Нова добра изява на Бусато след удар на Анди Зекири.
25'  Инфарктна ситуация пред вратата на ЦСКА! Лиам Милар стреля със странична ножица, но Бусато спря топката малко пред голлинията.
27'  Хубава атака на ЦСКА! Турицов центрира отдясно на далечната греда, но Ланг изби топката пред погледа на Лазар Туфегджич!
28'  Нов шанс за ЦСКА! Топката достигна до Туфегджич след кратко разбъркване, сърбинът стреля силно, но не намери вратата.
31' Още една възможност за ЦСКА! Бамба получи в наказателното поле, но бе затворен от бранителите на Базел и получи само корнер след удара си.
33' Силен и много неточен удар на Тибо Вион.
38' Далечен пас към Гарсес в половината на Базел, но футболистът на ЦСКА бе пресрещнат от юношата на Барселона Арнау Комас, който неутрализира опасността.
40'  Проблем с Иван Турицов, медицинският щаб на ЦСКА влезе на терена. Защитникът се завърна в игра.
45' Четири минути продължение.
45+1'  Грешка на Турицов, който позволи да бъде преодолян от Лиам Милар по крилото. Последва удар към далечния ъгъл, но неточен.
45+3'  Чудесна възможност за ЦСКА! Гарсес се озова на добра позиция в наказателното поле, но се забави и бе блокиран.
45+4' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Опасност пред вратата на ЦСКА! Ваутер Бургер (Базел) стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина над напречната греда.
48'  Жълт картон за Густаво Бусато за бавене на играта.
51'  Въодушевление по трибуните! Тенис легендата Роджър Федерер се появи на стадиона и ще изгледа втората част на живо.
57'  Претенции за дузпа от страна на Базел за игра с ръка на Юрген Матай. Съдията подмина ситуацията.
58'  Опасен удар на Амос Юга, но топката премина покрай гредата.
66'  ГОЛ за Базел! Фабиан Фрай бе изведен зад отбраната на ЦСКА и преодоля Бусато за 1:0.
72'   Двойна смяна в тима на ЦСКА! Излизат Юга и Бамба, на терена Жеферсон и Морено.
75' Добра атака на ЦСКА по лявото крило, Лазар Туфегджич подаде към Браян Морено, но той падна пред наказателното поле, а атаката пропадна.
78' Опасно центриране към Дан Ндое в наказателното поле на ЦСКА, но не се стигна до удар.
80' Юрген Матай опита удар след центриране на Вион от корнер, но не насочи добре топката.
83' Джонатан Линдсет от ЦСКА опита да се възползва от дълго подаване, но извърши фаул в атака.
84'  ГОЛ за Базел! Защитникът на Базел Михаел Ланг се озова на върха на атаката, получи топката вдясно от вратата от Дариан Малес и я промуши в мрежата на Бусато.
86'  Двойна смяна за ЦСКА! Излизат Линдсет и Туфегджич, а на терена се появяват Шопов и Дюкенс Назон.
90'  Шанс за ЦСКА, но нямаше кой да нанесе решителния удар!
90+5' Край на мача!

Базел (Sui)БАЗЕЛ: 1. Марвин Хитц - 5. Михаел Ланг  (85' , 4. Арнау Комас, 15. Касим Нуху, 21. Анди Палмар  – 23. Воутер Бургер , 20. Фабиан Фрай  , 27. Дан Ндое, 9. Зеки Амдуни, 7. Лиам Милар (65 11. Адам Салай) - 17. Анди Зекири (72  19. Дариан Малес)
Резерви: 13. Мирко Салви, 16. Нилс Де Мол, 3. Ноа Катербах, 6. Насер Джиджа, 8. Анди Диуф, 10. Жан-Кевин Огюстен, 22. Серхио Лопес, 24. Тисиан Туши, 34. Таулант Джака, 42. Сайфалах Лтайеф
Треньор: Алекс Фрай

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато  - 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей , 4. Мено Кох, 6. Християн Петров - 15. Тибо Вион , 21. Амос Юга (72 3. Жеферсон)  - 27. Маурисио Гарсез, 7. Джонатан Линдсет (86 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич (86  9. Дюкенс Назон ) - 30. Дауда Бамба  (72  28. Браян Морено)
Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 13. Галин Минков, 14. Калоян Кръстев, 16. Асен Дончев, 20. Йоан Бауренски, 22. Енес Махмутович,
Треньор: Саша Илич

Съдия: Антонио Нобре (Португалия)
Стадион: "Санкт Якоб Парк", Базел
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия