ЦСКА прегази у дома Берое с 5:1 в мач от четвъртия кръг на efbet Лига и се изравни с шампиона и лидер Лудогорец, като и двата тима имат по 10 точки. Маурисио Гарсес (5, 90+6) вкара първия и последния гол в срещата, като има вече пет попадения от началото на сезона, а по веднъж се разписаха Дюкенс Назон (18), Браян Морено (75) и Иван Турицов (90+4-дузпа). За гостите почетен гол вкара Абубакар Тунгара (81-дузпа).

Треньорът на "армейците" Саша Илич направи 7 промени в титулярните 11 в сравнение с мача срещу Македония Гьорче Петров от Лигата на конференциите. С капитанската лента излезе Георги Йомов, който през втората част бе заменен и я отстъпи на влезлия на негово място Иван Турицов.

Домакините натиснаха и поведоха с първата си по-сериозна атака още в 5-ата минута, когато Де Нойер бе намерен с хубаво подаване от Тибо Вион, напредна в наказателното поле и пасът му стигна до Маурисио Гарсес, който реализира от близка дистанция за 1:0. Десетина минути по-късно Йомов можеше да удвои, но изстрелът му от близко разстояние бе отразен по с една ръка от Иван Караджов.  Секунди след това Дюкенс Назон получи извеждащ пас от Тибо Вион зад защитата на гостите и с премерен удар удвои аванса на "червените". Голът му бе преразгледано чрез ВАР, тъй като страничният съдия бе вдигнал флага си за засада, но хаитянинът бе покрит от бранител на гостите.

В 39-ата минута старозагорци отправиха първия си удар. Юсеин опита да изненада Бусато отдалеч, но топката мина около 50 сантиметра над напречната греда. Две минути пред края на първата част Назон избяга от отбраната на гостите и се озова сам срещу Караджов, но шутира слабо в тялото на стража.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След мудно начало на второто полувреме в 61-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, но реферът съдията прецени, че Християн Петров не е фаулирал Лукас Мартинс, а решението бе потвърдено от ВАР.

В 69-ата минута Асен Дончев отбеляза при бърза атака, но засада на започналия я Браян Морено стана причина голът да не бъде зачетен. Влезлият като резерва Лазар Туфегджич овладя топката на страничната линия в 75-ата минута и потърси свой съотборник около точката за изпълнение на дузпа. Амос Юга прескочи топката по пътя и към Браян Морено, който финтира съперник и я насочи майсторски в далечния ъгъл за 3:0.

Малко след третото попадение на 31-кратните шампиони Мено Кох игра неволно с ръка в наказателното поле, а след разглеждане на ситуацията с ВАР, съдията посочи бялата точка и в 81-ата минута Абубакра Тунгара хладнокръвно реализира от нея за 3:1.

В добавеното време "червените" направиха успеха си още по-убедителен с нови два гола. Първо Лазар Туфегджич бе фаулиран от Николай Николаев в наказателното поле и Иван Турицов (90+4) реализира отсъдената дузпа, а в последните секунди Маурисио Гарсес (90+6) се възползва от грешка на излезлия до границата на наказателното поле Иван Караджов, открадна му топката и я насочи в празната врата за крайното 5:1. Това бе втори гол за него в мача и общо пети от началото на сезона в efbet Лига.

След категоричния успех ЦСКА събра 10 точки и излезе на втора позиция, отстъпвайки на шампиона Лудогорец само по голова разлика. Берое заема 11-а позиция с 4 точки.

ЦСКА – БЕРОЕ 5:1
1:0 Маурисио Гарсес (5), 2:0 Дюкенс Назон (18), 3:0 Браян Морено (75), 3:1 Абубакар Тунгара (81-дузпа), 4:1 Иван Турицов (90+4-дузпа), 5:1 Маурисио Гарсес (90+6)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 -  ГОООЛ за ЦСКА! Брадли Де Нойер бе изведен от Тибо Вион зад отбраната на гостите, напредна в наказателното поле и даде успореден пас към Дюкенс Назон, който обаче се размина с топката и Маурисио Гарсес с удар от близка дистанция реализира за 1:0.
10 - Асен Дончев подаде към Георги Йомов, който опита центриране, но не намери свой съотборник в наказателното поле. 11 - Нова добра атака за "червените", но и тя завърши без удар към вратата на Караджов.
17 - Георги Йомов бе изведен сам срещу вратаря, опита да го преодолее технично, но Караджов се спаси.
18 - ГОООЛ за ЦСКА! Дюкенс Назон получи извеждащ пас от Тибо Вион зад защитата на Берое и с премерен удар по земя вкара за 2:0. Страничният съдия маркира засада и се наложи ситуацията да бъде разглеждана от ВАР реферите, след което голът бе зачетен.
29 - Гарсес имаше добър шанс да направи резултата 3:0, но в наказателното поле си поведе по-дълго топката и сгреши.
39 - Берое отправи първи удар по посока вратата на ЦСКА. Серкан Юсеин стреля от дистанция, но топката премина над гредата на Бусато.
43 - Дюкенс Назон направи индивидуален пробив и се измъкна сам срещу Иван Караджов, който спаси удара, а съдията отсъди и засада, която на повторенията се видя, че е доста спорна.
45 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Лукас Мартинс опита да влезе в наказателното поле, но си поведе по-дълго топката и тя излезе в аут.
61 -  Гостите поискаха дузпа за нарушение на Християн Петров срещу Лукас Мартинс, но такава не бе отсъдена.
69 - Браян Морено изведе с глава Маурисио Гарсес и той напредна, след което подаде на Асен Дончев, който вкара топката в мрежата, но голът му не бе зачетен заради засада. Тя бе на Браян Морено още при паса към него в началото на атаката.
75 - ГОООЛ за ЦСКА! Лазар Туфегжич пое топката на страничната линия, напредна и подаде в наказателното поле към Браян Морено, който финтира защитник и със силен удар се разписа за 3:0.
78 - ДУЗПА за Берое! Мено Кох игра с ръка в наказателното поле, Валентин Железов разгледа ситуацията с ВАР и наказателен удар.
81 - ГОООЛ за Берое! Абубакар Тунгара бе точен от бялата точка за 3:1, Густаво Бусато се хвърли в другия ъгъл.
90+3 - ДУЗПА за ЦСКА! Лазар Туфегджич бе фаулиран от Николай Николаев в наказателното поле на гостите.
90+4 - ГОООЛ за ЦСКА! Иван Турицов реализира 11-метровия наказателен удар за 4:1.
90+6 - ГОООЛ за ЦСКА! Иван Караджов направи груба грешка и допусна Гарсес да му отнеме топката, след което да я прати в празната врата за 5:1.
90+6 - Край на мача! ЦСКА разби Берое с 5:1 и се изравни с лидера Лудогорец.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 5. Брадли Де Нойер, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 16. Асен Дончев (7311. Лазар Туфегджич), 3. Жеферсон  (6620. Йоан Бауренски), 15. Тибо Вион (6621. Амос Юга), 8. Станислав Шопов, 10. Георги Йомов – к (5719. Иван Турицов ), 27. Маурисио Гарсес  , 9. Дюкенс Назон (5728. Браян Морено )
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 11. Лазар Туфегджич, 21. Амос Юга, 20. Йоан Бауренски, 28. Браян Морено
Треньор: Саша Илич

Берое: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов (8544. Николай Николаев), 3. Димитър Пиргов, 7. Лукас Мартинс, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара , 14. Стилиян Николов , 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев (8577. Божидар Пенчев), 21. Руи Чавес - Рука
Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 11. Стив Траоре, 18. Дамян Йорданов, 19. Тодор Жеков, 44. Николай Николаев, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

Стадион: "Българка армия", София
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия