Вижте как Гери Дончева Янков и Ники Кънчев прогнозираха крайния изход от мача между Берое и ЦСКА 1948 - ТУК

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА победи Спартак (Варна) с 1:0 в среща от 24-ия кръг на Ефбет лига и записа осми успех с този резултат от началото на сезона.

Треньорът на "червените" Саша Илич се завърна на пейката след два мача наказание, а играчите му продължиха серията без загуба на "Българска армия" от началото на сезона - 10 победи и 2 равенства в 12 мача.

ЦСКА натисна съперника си от първите минути и в първите пет Маурисио Гарсес и Християн Петров отправиха опасни удари към вратата на варненци.

"Армейците" откриха резултата след четвърт час игра, след като Гарсес завърши центриране отляво за 1:0.

Гостите от Варна стигнаха до първата си по-сериозна възможност за гол в 33-ата минута, но Бусато се справи с изстрела на Жоао Марио.

До края на полувремето удар на Дюкенс Назон бе изчистен от голлинията, а минута по-късно Юрген Матай удари греда.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

През втората част ЦСКА продължи да напада, а Тобиас Хайнц и Дюкенс Назон пропуснаха добри възможности.

Спартак (Варна) можеше да стигне до равенството в 71-ата минута, но Бусато спечели двубоя с Родни Антуи и не допусна топката във вратата си.

Четвърт час преди края Дюкенс Назон стреля опасно, но не намери вратата на Спартак.

ЦСКА си върна преднината от 4 точки пред Лудогорец на върха в класирането, която разградчани временно стопиха с успех над Хебър (3:1) по-рано днес, докато Спартак остава последен с 12 точки.

Следващия мач на ЦСКА е на 9 април като гост на Славия, докато Спартак посреща Берое във Варна.

ЦСКА - СПАРТАК 1:0
1:0 Маурисио Гарсес (15')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2'  Първа опасност в мача! Маурисио Гарсес стреля опасно в далечния ъгъл, но вратарят на Спартак се справи.
5'  Нова възможност за ЦСКА! Християн Петров отправи бомбен удар от дистанция, но покрай вратата.
15'  ГОООЛ за ЦСКА! Флангова атака отляво завърши с центриране на Брадли де Нойер, топката попадна у Маурисио Гарсес, който откри резултата с удар покрай вратаря.
33'  Първа възможност за гостите! Жиао Марио шутира към вратата на ЦСКА, но Бусато отрази удара му.
44'  Какъв пропуск! Назон опита преодолее Фигейредо. Ударът му бе блокиран, последва нов с левия крак, но Виктор Митев изби от голлинията.
45'  ГРЕДА за ЦСКА! Юрген Матей стреля с глава след корнер, но топката се отби в гредата.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
48'  Възможност за ЦСКА! Тобиас Хайнц шутира по земя покрай Фигейредо, но не намери очертанията на вратата му.
53'  Станислав Шопов подаде към Дюкенс Назон, който отправи много силен удар към вратата на гостите, но извън целта.
58' Играта временно е спряна заради намалена видимост. Феновете на ЦСКА запалиха димки и реферът временно не позволи да се играе.
71'  Невероятен пропуск на Спартак (Варна)! Родни Антуи получи възможност да стреля отблизо към вратата на ЦСКА, но Бусато се справи.
76' Назон проби в наказателното поле, стреля, но топката премина покрай вратата.
90+4' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато – 21. Амос Юга, 2. Юрген Матей (К) , 6. Християн Петров – 10. Маурисио Гарсес , 8. Станислав Шопов (70'  26. Марселино Кареасо), 7. Джонатан Линдсет, 5. Брадли де Нойер (80 22. Енес Махмутович) – 14. Тобиас Хайнц (70' 15. Тибо Вион) 11. Лазар Туфегджич (63  30. Дауда Бамба), 9. Дюкенс Назон (80'  17. Бисмаркс Чарлс)
Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 23, Жираир Шагоян
Треньор: Саша Илич

Спартак ВарнаСПАРТАК: 31. Кристиано Фигейредо – 6. Луан да Силва (85  10. Румен Руменов), 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов (К), 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев  – 82. Иван Йорданов, 22. Роберто Хименес – 7. Лирой Микелс (72'  12. Евандро), 23. Жоао Марио (61' 27. Денис Баланюк) , 47. Родни Антуи (85   30. Божидар Васев )
Резерви: 21. Иван Дичевски, 8. Ивайло Климентов, , 17. Александър Беолусов, 20. Нейтън Олдър,
Треньор: Димитър Димитров

Съдия: Кристиян Колев
Стадион: "Българска армия", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР