ЦСКА разби с 6:0 сателита си Академик (София) в третата си контрола, състояла се в паузата на шампионата заради евроквалификациите на България с Англия (0:3) и Швейцария (1:3). Миналата седмица "червените" вкараха 6 гола и на Сливнишки герой - 6:1 в четвъртък, а в събота се наложиха убедително и над македонския Металург (Скопие) с 3:0.

Днешната проверка отново се игра на стадион "Българска армия", а избраниците на Милен Радуканов тотално надиграха "студентите", които са временен лидер в Западната "Б" група след 4 кръга.

През първото полувреме треньорът даде шанс за изява на част от резервите и юноши от школата на клуба. Въпреки това "червените" набързо поведоха с 2:0 след попадения на Павел Виданов и Станислав Костов, а Саша Живец пропусна дузпа.
След почивката за ЦСКА играха титулярите и логично попаденията във вратата на Академик заваляха едно след друго. С 2 гола се отчете Спас Делев, а по веднъж вкараха Жуниор Мораес и Мишел Платини.

Така "червените" направиха отлична загрявка за предстоящото домакинство на Локомотив (Пловдив), което е в понеделник от 20:00 часа.

Още в 6-ата минута младокът Мартин Маринов попаде на включилият се в атака защитник Павел Виданов, който от близко разстояние прати топката в мрежата на Академик - 1:0. В 15-ата Саша Живец пусна към Антон Карачанаков, който пропусна да реализира от изгодна позиция. Две минути по-късно след продължителна атака на "червените" Адемар подаде към Маринов. Младата надежда стреля мигновено, но Лъчезар Манчев от състава на "студентите" игра с ръка на голлинията и главният рефер Георги Димитров отсъди дузпа. Манчев получи директен червен картон, но след разбирателство между двата щаба, бранителят се върна на терена. Станислав Костов изпълни безпогрешно дузпата и вкара втори гол за ЦСКА, пращайки топката в долния десен ъгъл на втатата, а стражът на Академик Божидар Стойчев, който е юноша на "армейците", се беше метнал в левия - 2:0.

В 25-ата минута Богомил Христов замени Мартин Маринов. Десет минути след това Саша живец бе фаулиран в наказателното поле на Академик и последва втора дузпа за ЦСКА. Потърпевшият застана зад топката, стреля, но кълбото срещна лявата греда. В 40-ата Иван Караджов демонстрира добър рефлекс и отрази опасен удар на Кехайов.

На полувремето и двата състава бяха заменени изцяло. "Студентите" първи имаха възможност за попадение през втората част, но ударът на Филипов бе избит от Макенджиев. Две минути след това бразилецът Жуниор Мораес навлезе в наказателното поле на гостите и простреля вратаря с плътен изстрел в долния ляв ъгъл - 3:0.

В 55-ата комбинация между Мораес и Платини завърши с подаване към Спас Делев и нов гол за ЦСКА - 4:0. Второто си попадение Делев вкара в 72-ата минута, след като Грегъри Нелсън му асистира. В 74-ата Мишел Платини също записа името си сред голмайсторите. Румен Трифонов проби отляво и центрира към нападателя, който не сгреши и оформи крайното 6:0.

В 82-ата младият Младен Люсков замени пострадалият при сблъсък с противников играч Мартин Дечев. В края на двубоя Спас Делев можеше и да запише своя хеттрик, но пропусна от изгодна позиция.

Срещата по минути
6 - topka.jpg ГОЛ! ЦСКА открива резултата с гол на Павел Виданов - 1:0! Защитникът получи топката от младока Марин Маринов и се разписа на празна врата.
15 - Живец подаде на Карачанаков, който пропусна от изгодна позиция.
17 - ДУЗПА! "Армейците" получават правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като удар на Маринов бе спрян с ръка от Лъчезар Манчев на голлинията.
17 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Манчев получава червен картон за действието си, но след разбирателство между двата щаба се върна на терена.
18 - topka.jpg ГОЛ! Станислав Костов удвоява - 2:0! Младежкият национал прати топката в долния десен ъгъл на втатата на Академик, стражът на "студентите" и юноша на ЦСКА Божидар Стойчев се метна в левия.
25 - smqna.jpg Милен Радуканов извършва първа смяна. Мястото на младока Марин Маринов заема Богомил Христов.
35 - ДУЗПА! Живец е фаулиран в наказателното поле на Академик и съдията Георги Димитров отсъжда втора дузпа за "червените".
36 - ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Живец праща топката в лявата греда.
45 - Край на първото полувреме.

46 - Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов пуска в игра изцяло нова единайсеторка, съставена oт почти всички титуляри на отбора.
52 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за ЦСКА! И Жуниор Мораес бележи. Бразилецът нахлу в наказателното поле на Академик и с точен изстрел прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.
55 - topka.jpg ГОЛ! И Спас Делев се разписва - 4:0 за ЦСКА! Мораес подаде към Платини, който продължи към непокрития Делев и за нисичкия нападател не бе проблем да реализира.
66 - Отличен рейд на Грегъри Нелсън, който премина през 5 играчи на Академик, но не успя да подаде точно към озовалия се на стрелкова позиция Платини.
72 - topka.jpg ГОЛ! Спас Делев бележи второто си попадение в мача - 5:0 за ЦСКА! Нападателят получи топката от Грегъри Нелсън около точката на дузпата, където бе оставен непокрит, и разстреля безпомощния Кирил Михайлов.
74 - topka.jpg ГОЛ! Не спират да падат попаденията във вратата на Академик! ЦСКА повежда с 6:0 след гол на Мишел Платини! Румен Трифонов проби по лявото крило и подаде на нападателя, който реализира.
81 - Мартин Дечев се сблъска с футболист на Академик и се наложи да бъде изваден от игра.
85 - Филипов опита да прехвърли Макенджиев, след като вратарят на ЦСКА излезе извън наказателното поле да пресече един пас. Стражът обаче успя да избие топката в корнер.
90 - Спас Делев пропуска да оформи своя хеттрик. Нападателят стреля в аут от близко разстояние.
90 - Край на мача. ЦСКА отвя Академик с 6:0.

ЦСКА - АКАДЕМИК (Сф) 6:0
1:0 Павел Виданов (6), 2:0 Станислав Костов (18-дузпа), 3:0 Жуниор Мораес (52), 4:0 Спас Делев (55), 5:0 Спас Делев (72), 6:0 Мишел Платини (74)
cska_logo.JPG
ЦСКА (първо полувреме):
12.Иван Караджов, 2.Павел Виданов, 3.Адемар, 28.Денис Халилович, 16.Александър Якимов, 20.Антон Карачанаков, 22.Петър Стоянов, 77.Саша Живец, 14.Станислав Костов, 25.Ангел Грънчов, 24.Марин Маринов (25-32.Богомил Христов)
ЦСКА (второ полувреме): 88.Благой Макенджиев, 6.Костадин Стоянов, 8.Румен Трифонов, 23.Мартин Дечев, 66.Пламен Крачунов, 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 29.Грегъри Нелсън, 7.Спас Делев, 9.Мишел Платини, 10.Жуниор Мораес