ЦСКА победи шампиона на Словакия Слован (Братислава) с класическото 3:0 в последната си контрола в Турция. “Червените” изиграха 6 двубоя по време на подготовката в Анталия, от които записаха 4 победи (срещу Политехника Яш 3:0, Аустрия Кернтен 2:0, Том Томск 1:0, Слован Братислава 3:0), 1 равенство (срещу Спартак Москва 0:0) и 1 загуба (срещу Волга (Новгород) – 0:1).

Иван Иванов и Руи Мигел реализираха за “армейците” днес, а вратарят на Слован се вкара автогол. През второто полувреме играч на словашкия шампион влезе в пререкание с треньора на ЦСКА и настана кратко меле на терена, заради което съдията прекъсна мача за 2-3 минути.

Още в 10-ата минута Иван Стоянов центрира от корнер към далечната греда, Руи Мигел върна с глава и Иван Иванов с удар с пета от въздуха прати топката в тялото на играч на Слован, след това в напречната греда и във вратата.

В 14-ата минута “червените” организираха нова добра атака, Иван Стоянов се озова на добра позиция за стрелба, но реши да подаде към Панку и сгреши. В 23-ата минута Панку изведе Румен Трифонов сам срещу вратаря на словаците, но новото попълнение на ЦСКА се забави и защитникът Салата изби в корнер.

В 35-ата Руи Мигел имаше отлична възможност да удвои преднината “армейците”. Португалецът получи перфектен пас от Румен Трифонов и стреля с глава, топката прехвърли вратаря, но в последния момент Досоудил изби от голлинията.

През второто полувреме Андоне направи доста смени, а единствено Румен Трифонов остана на терена цял мач. В 58-ата минута Руи Мигел направи 2:0. Спас Делев започна атака от центъра, подаде към Трифонов наляво, който изведе португалеца сам срещу вратаря и той прати топката в мрежата.

В 62-ата минута вратарят на Слован прати сам топката във вратата си за крайното 3:0 в полза на ЦСКА. Защитник върна назад към стража, който се опита да гардира, но бе притиснат от Саидходжа и така топката се озова във вратата.

В 74-ата минута футболист на Слован влезе в пререкание с треньора на ЦСКА, след което на терена настана разправия между играчите. Съдията прекъсна мача за 2-3 минути, но не показа картони и след това поднови играта.

ЦСКА се прибира в София утре вечер, а в понеделник заминава за трети лагер в Свиленград./БЛИЦ