ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Влади Въргала и Атанас Зафиров за крайния резултат от мача!

ЦСКА размаза Хебър с 3:0 в мач от 16-ия кръг на efbet Лига и се изкачи на върха във временното класиране.

Австриецът Марсел Канади и Роберт Мазан от гостите първи отправиха удари, но не застрашиха вратата на Густаво Бусато, а след това действията се развиваха предимно в половината на Хебър. В шестата минута Роберт Мазан сбърка при изнасянето на топката и Майкъл Естрада опита пас с пета, но Стефан Цонков пресече топката и тя стигна до Линдсет. Норвежецът шутира, но след рикошет Игонен с лекота улови. Шест минути по-късно Естрада беше изведен сам срещу Игонен, след като топката рикошира между Линдсет и играч на Хебър. Еквадорецът шутира и Игонен спаси с тялото си.

Четвърт час след началото на срещата Иван Турицов беше намерен с отличен пас в наказателното на Хебър от Линдсет и шутира силно по диагонала, но Игонен отново се намеси. Малко след това беше маркирана засада на десния бек на ЦСКА. В 26-ата минута след разбъркване при центриране от корнер Християн Петров завърши с левия крак, но прати топката над напречната греда. Четири минути след това Тобиас Хайнц центрира топката отдясно и Браян Кордоба се извиси над Лазар Марин, но след удара с глава на колумбиеца топката срещна левия страничен стълб на вратата.

Натискът на ЦСКА се засилваше и в 39-ата минута Естрада засече топката от движение, ала естонският страж на гостите инстинктивно разпери ръце и с тяло спаси. В първата минута от добавеното време на първата част домакините материализираха превъзходството си. Християн Петров комбинира вдясно с Иван Турицов, който центрира отлично към непокрития Матиас Фаетон, който се разписа за 1:0.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След почивката в 58-ата минута Матиас Фаетон се понесе по левия фланг и успя да потърси Тобиас Хайнц. Норвежецът нанесе удар, ала Роберт Мазан с отличен шпагат му попречи. Минута по-късно Емануел Шакич центрира отляво с десния крак, а Майкъл Естрада овладя с коляно и след обръщане вкара за 2:0. Гостите имаха претенции за игра с ръка на Естрада, а ВАР реферите разгледаха ситуацията и зачетоха гола.

До края "армейците" намалиха оборотите, но все пак в последната 90-а минута след феноменален рейд на Данило Асприля топката стигна до Станислав Шопов, който вкара феноменален гол от далечна дистанция за 3:0.

След успеха си "червените" са лидери с 35 точки и 2 повече от Лудогорец, който е с мач по-малко. Хебър заема деветата позиция с 19 точки.

За ЦСКА предстои гостуване на Черноморец Балчик в Купата на България, а в първенството следващото препятствие е срещу Крумовград. Трудните мачове за Хебър в efbet Лига продължават като в Пазарджик ще пристигне Черно море.

ЦСКА - ХЕБЪР 3:0
1:0 Матиас Фаетон (45+1), 2:0 Майкъл Естрада (59), 3:0 Станислав Шопов (90)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
1 - Марсел Канади, беше намерен отлично на границата на наказателното поле на домакините и стреля от движение с вътрешната част на десния си крак, но над напречната греда.
2 - Роберт Мазан отправи удар от далечна дистанция, но прати топката право в ръцете на Густаво Бусато.
6 - Майкъл Естрада получи топката в наказателното поле и опита пас с пета, но защитник пресече топката, а тя се озова в Джонатан Линдсет, чийто удар бе блокиран и не затрудни Матвей Игонен.
12 - Майкъл Естрада бе изведен сам срещу вратаря Игонен, който отрази удара на еквадореца.
16 - Естрада бе намерен в наказателното поле след изпълнен тъч от Емануел Шакич. Еквадорецът се справи добре със защитник на Хебър, но изстрелът му след рикошет премина на сантиметри от левия страничен стълб на Игонен.
17 - Игонен отрази диагонален удар на Иван Турицов, който бе изведен зад отбраната на гостите.
26 - Християн Петров шутира след разбъркване в наказателното поле на гостите, но над вратата.
30 - ГРЕДА на ЦСКА! Браян Кордоба засече с глава центриране отдясно и прати топката в левия страничен стълб на вратата.
33 - Хайнц изпълни корнер към близката греда, където Линдсет отклони, а топката се разходи успоредно на голлинията, но нямаше футболист на "армейците", който да я прати във вратата.
39 - Вион сложи топката на крака на Естрада, но той отново се отчете с голям пропуск, пращайки я право в Игонен.
45+1 - ГОООЛ за ЦСКА! Иван Турицов нахлу в наказателното поле и намери непокрития Матиас Фаетон, който от близка дистанция се разписа за 1:0.
45+4 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - След центриране от корнер Ангел Бастунов игра с глава във вратарското поле, но не успя да отправи удар и топката излезе в аут.
53 - Тибо Вион центрира отляво и Лазар Марин изчисти топката в корнер, след който не последва опасност за Игонен и той хвана кълбото.
58 - Защитата на гостите сгреши, Матиас Фаетон открадна топката и опита подаване към Тобиас Хайнц, който бе изпреварен от Лазар Марин с чист шпагат.
59 - ГОООЛ за ЦСКА! Майкъл Естрада овладя подаване на Емануел Шакич, обърна се и по елегантен начин се разписа за 2:0.
70 - Линдсет стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата на Хебър.
79 - Хайнц намери с пета Шопов в пеналта на гостите, но ударът на последния бе блокиран и топката излезе в корнер, след който последва опасност пред вратата на Игонен.
90 - ГОООЛ за ЦСКА! Данило Асприля напредна в половината на гостите и топката стигна до Станислав Шопов, който реализира феноменален гол за 3:0.
90+5 - Край на мача! ЦСКА размаза Хебър с 3;0 и се изкачи на върха във временното класиране.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо (90+3Сайней Санянг), 11. Матиас Фаетон  (749. Дюкенс Назон), 7. Джонатан Линдсет (748. Станислав Шопов ), 14. Тобиас Хайнц (8330. Данило Асприля) (К), 29. Майкъл Естрада
Резерви: 25. Димитър Евтимов – 22. Енес Махмутович, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля, 4. Мено Кох, 3. Сайней Санянг, 16. Георги Чорбаджийски, 9. Дюкенс Назон
Треньор: Нестор Ел Маестро

Хебър: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов  (2613. Архан Исуф ), 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин , 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев - К , 10. Ангел Бастунов, 21. Марсел Канади (6184. Стилиян Тисовски), 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев (8043. Жоао Сеско)
Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 88. Мартин Янков, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 13. Архан Исуф
Треньор: Любослав Пенев

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР