ЦСКА победи много изстрадано Берое с 3:2 в мач от 12-ия кръг на “А” група. Победното попадение реализира Маркиньос от пряк свободен удар в 93-ата минута. Гостите от Берое поведоха с 1:0, Спас Делев вкара два гола за 2:1, след което Евгени Йорданов отново изравни - 2:2. Маркиньос обаче реализира в третата минута на добавеното време и донесе трите точки на “червените”.

Феновете на “армейците” спазиха обещанието си отпреди няколко дни и бойкотираха двубоя. Група от 400 привърженици остана извън стадиона и наблюдава мача на видеостена. Така сектор “Г” остана празен, а агитката на Берое бе по-многобройна и гласовита. Привържениците протестираха срещу ръководството и скандалите, които се случиха миналата седмица между агитката и шефа на стадион “Българска армия” Калоян Стоянов.

През първото полувреме ЦСКА игра лошо, не успяваше да контролира събитията на терена. В 16-ата минута гостите създадоха първата ситуация, но Стефан Велев би в аут след подаване на Петър Димитров. В 20-ата минута Тодор Янчев изведе Спас Делев сам срещу вратаря на Берое, но Карамфил Илчев излезе и с тяло изби. В 24-ата минута Берое имаше още един шанс да реализира, но Грило направи решителен шпагат преди Петър Димитров да стреля. В 26-ата минута Александър Тонев получи центриране отляво в наказателното поле, но не успя да стреля и защитата на Берое се справи. В 32-ата минута Румен Трифонов навлезе отляво в наказателното поле, но от малък ъгъл би от външната страна на вратата.

Второто полувреме започна добре за гостите от Стара Загора. В 49-ата минута Берое поведе след гол на Стефан Велев. Той получи центриране отляво в наказателното поле на ЦСКА, Фабрицио Грило странно защо вместо да тръгне към Велев, отиде към голлинията и така играчът на Берое остана сам, след което прати топката необезпокоявано във вратата. Последваха два пропуска на Александър Тонев, който за пореден път вбеси малкото фенове на ЦСКА на трибуните. В 52-ата минута той остана сам срещу вратаря, но би в него. След две минути отново младокът получи вдясно в наказателното поле, финтира бранител, но си гласи топката прекалено дълго и след това стреля в противников състезател.

В 57-ата минута Спас Делев изравни. След двойно подаване с Маркиньос, нисичкият нападател бе изведен вляво в наказателното поле, преодоля Станислав Бачев и с диагонален удар прати топката между краката на Карамфил Илчев.

ЦСКА стигна до пълен обрат в резултата в 72-ата минута. Йордан Минев центрира от дясното крило, Спас Делев овладя на левия ъгъл на наказателното поле и с хубав диагонален удар прати топката във вратата на Берое за 2:1. В 79-ата минута обаче влезлият като смяна само секунди преди това Евгени Йорданов възстанови равенството за 2:2. След изпълнение на корнер Станислав Бачев стреля с глава, Мболи улови и изпусна топката, след което Евгени Йорданов притича и прати топката във вратата.

В даденото от съдията добавено време ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле малко вляво. Зад топката застана Маркиньос, който с красив фалцов удар не остави никакъв шанс на Карамфил Илчев и донесе трите точки на “червените”./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - БЕРОЕ 3:2
0:1 Стефан Велев (49), 1:1 Спас Делев (57), 2:1 Спас Делев (72), 2:2 Евгени Йорданов (79), 3:2 Маркиньос (90+3)

cska_logo.JPG
ЦСКА:
92.Райс Мболи, 25.Йордан Минев, 4.Костадин Стоянов, 6.Джузепе Акуаро, 30.Фабрицио Грило, 8.Румен Трифонов (56 - Грегъри Нелсън), 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев (90 - 9.Саидходжа), 28.Маркиньос, 24.Александър Тонев (62 - Мишел Платини),  7.Спас Делев
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 19.Апостол Попов, 29.Грегъри Нелсън, 21.Коста Янев, 9.Дормушали Саидходжа, 26.Килиън Шеридън, 32.Мишел Платини

Берое:
22.Карамфил Илчев, 2.Здравко Илиев, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 7.Слави Жеков, 10.Диан Генчев (67 - Стойчо Младенов), 16.Стефан Велев, 21.Тодор Христов (79 - 14.Йорданов), 88.Петър Димитров (74 - 77.Божанов), 19.Владислав Златинов
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 30.Павел Ковачев, 11.Стойчо Малденов, 6.Симеон Минчев, 77.Георги Божанов, 14.Евгени Йорданов, 27.Атанас Апостолов

Национален стадион: "Васил Левски"
Съдии: Ангел Ангелов, Николай Ангелов, Иван Вълчев
Жълти картони: Спас Делев, Йордан Минев (ЦСКА); Диан Генчев, Стойчо Младенов (Берое)