ЦСКА спечели първата си купа за сезона. На финала на “Албена Къп” шампионите се наложиха с 2:0 над силния тим на Черно море. Двете попадения паднаха в началото на полувремената, като точни бяха Саидходжа и Янчев. Димитър Пенев бе заложил в стартовия състав на младите Виданов, Узунов, Иванов и Тонев.

”Червените” започнаха уверено срещата. В 9-ата минута левият бек на “моряците” Михаил Лазаров фаулира Давид Силва в наказателното поле. Реферът Антон Генов даде дузпа. От бялата точка Саидходжа направи 1:0. Това е петото му попадение за тима, към който се присъедини в началото на годината.

Кузиозен момент имаше в 21-ата минута, когато Алекс се контузи. Треньорът Никола Спасов не бе готов за смяна и Даниел Георгиев се появи на терена едва в 33-ата. Варненци играха с човек по-малко 12 минути, а в тях Александър Тонев създаде и пропусна уникално положение, като получи пас отляво, стреля без забавяне, но топката попадна в тялото на Илчев.

Малко след подновяването на играта в 49-ата минута Тонев и Мороз показаха комбинираха отлично и изведоха Тодор Янчев, който удвои с хубав удар от границата на наказателното поле. До края на мача Саидходжа бе основната фигура в състава за ЦСКА, като на два пъти създаде положения. Маркиньос и Давид Силва обаче пропуснаха. Малко преди края Даниел Георгиев стреля добре, но в аут./БЛИЦ

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 2:0
1:0 Саидходжа (10-д), 2:0 Янчев (49)

ЦСКА: Ив. Петров, Виданов, Ив. Иванов, Узунов, Машадо, Тонев (80 - Тонев), Мороз, Янчев, Силва, Маркиньос (85 - Маркиньос), Саидходжа (79 - Алауса)
Резерви: Караджов, Беконо, Ковачев, Маркес, Чипев, Тошев, Алауса, Гунлаугсон, Омодиагбе, Ас. Георгиев

Черно море: Илчев, Лазаров, Дяков, Домакинов, Бачев, Г. Илиев, М. Петков (80 - Чурлинов), Алекс (33 - Д. Георгиев), Юруков, Какалов (69 - Стоянов), Манолов
Резерви: Пиргов, Д. Георгиев, Стоянов, Борносузов, Колев, Атанасов, Чурлинов, Пихоцкис

Стадион: Албена, 2000 зрители
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: Машадо (Ц), Дяков, Манолов (Ч)

Срещата по минути

1 - Начало на мача
2 - Пропуск за ЦСКА. Саидходжа шутира, но ударът му мина покрай вратата
3 - Пифа изпусна една топка и Манолов опита да го прехвъли, бранителите в червено обаче изчистиха. Топката попадна на крака на бившия играч на "червените" Георги Илиев, който веднага стреля от границата на наказателното поле, но неточно
4 - Танко Дяков фаулира грубо Маркиньос, но не получи картон
5 - Страхотна атака за ЦСКА проведе Александър Тонев. Той намери отлично Мороз, но Карамфил Илчев парира удара
8 - Алекс проби през играчите на ЦСКА, но в последния момент бе фаулиран
9 - Дузпа за ЦСКА. Давид Силва е съборен в наказателното поле от Михаил Лазаров
10 - ГОООЛ! 1:0 за ЦСКА. Саидходжа е точен от бялата точка. Това е петият му гол за "червените" и втори от дузпа.
12 - Фаул в полза на Черно море пред наказателното поле. Алекс стреля, но топката се отби от стената
14 - Алекс центрира и Домакинов стреля с глава, но в аут
17 - Тонев стреля силно, но неточно
20 - Няколко атаки на ЦСКА, защитата на "моряците" се справя
21 - Принудителна смяна за Черно море. Алекс напуска терена
23 - Уникален шанс за ЦСКА и невероятен пропуск на Тонев. Младокът получи пас отляво, стреля без забавяне и топката попадна в тялото на Илчев
30 - Мирослав Манолов получи хубав пас, но Тодор Янчев успя да го пресече
33 -Даниел Геогиев влиза на мястото на Алекс, в последните минути "моряците" играха с човек по-малко
36 - Корнер за Черно море. От него не излезе нищо интересно
43 -  Манолов фаулира Мороз и получи първия картон в мача
45 - Чудесно взаимодействие между Манолов и Юруков в наказателното поле. Защитата на ЦСКА се справи
46 - Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
47 - Атака за ЦСКА на Саидходжа, Домакинов отнема
49 - ГОООЛ, 2:0 за ЦСКА! Отлична комбинация между Тонев и Мороз изведе Тодор Янчев, който удвои с хубав удар от границата на наказателното поле
60 - След гола ЦСКА доминира на терена, но не стига до чисти положения
61 - Саидходжа опита да изведе Давид Силва с пета, но изпълнението му бе повече атрактивно, отколкото ефективно
62 - Отново Саидходжа е в наказателното поле, намира Маркиньос, който стреля, но Илчев е на мястото си
73 - Силни минути за Черно море. Първо Даниел Георгиев и Какалов измъчиха Пифа, а след това Танко Дяков от 2 метра не успя да прати топката във вратата