ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НА БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА спечели с 2:0 срещу Тренчин (Словакия) и постигна първа победа на лагера в Турция. Тобиас Хайнц откри резултата в 52-ата минута, а в 85-ата Дюкенс Назон покачи на 2:0. Националът на Хаити се завърна при "червените" след проваления трансфер в кипърския Пафос. Нестор Ел Маестро го пусна в игра в началото на втората част, а той му се отблагодари с гол.

От първата минута започна Хайнц, който пропусна предишната проверка (загубата с 0:1 от иранския Трактор) поради леки болки и дискомфорт в глезена. Припомняме, че на лагера в Турция "армейците" записаха още едно поражение - 0:2 от полския Корона (Киелце).

Заради натрупана умора почивка днес получиха Димитър Евтимов, Юрген Матай, Иван Турицов и Марселиньо Кареасо, а новото попълнение Фернандо Каранга не взе участие в срещата с Тренчин. Mладежкият национал Мартин Стойчев се появи като резерва през второто полувреме и записа неофициален дебют за ЦСКА.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Първият точен удар дойде в четвъртата минута. Майкъл Естрада се озова сам срещу вратаря на Тренчин, но от малък ъгъл не успя да прокара топката покрай стража. Малко след това и Матиас Фаетон пробва мерника си, отново Кукучка улови. След това и Бусато беше застрашен. Вратарят на ЦСКА се намеси добре след удар на Кмет от границата на наказателното поле.

В 15-ата минута Тренчин имаше нов шанс - Бариш стреля опасно от точката за изпълнение на дузпа, но след рикошет топката премина покрай страничния стълб на вратата на "армейците". В 31-ата Купусович засече едно центриране на близката греда, Бусато внимаваше и спаси.

В 35-ата минута напречната греда беше верен помощник на бразилеца - след мощен изстрел на Купусович.

Минута преди края на първото полувреме Фаетон и Хайнц разиграха добре на левия фланг, но опитът за центриране на норвежеца завърши с неточен удар.

В началото на втората част Ел Маестро пусна Назон, а Марин Орлинов замени Бусато. Играч на Tренчин изпрати топката във вратата на "червените", но попадението не беше зачетено заради засада.

В 53-ата минута Тобиас Хайнц откри резултата. Фаетон проби по дясното крило и подаде към норвежкия техничар пред наказателното поле. Хайнц си нагласи топката и с удар по земя я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на словаците - 1:0. Попадението е първо за ЦСКА в контролите на лагера в Турция.

В 66-ата минута най-новото попълнение на "армейците" Мартин Стойчев влезе в игра. Ел Маестро пусна още Браян Кордоба, Мено Кох и Данило Асприля, излязоха Християн Петров, Махмутович, Вион и Фаетон.

В 73-ата минутаХайнц получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително, в игра се появи Емануел Шакич.

Няколко секунди по-късно Марин Орлинов трябваше да се намесва след атрактивен удар от воле на Сковайса. В 80-ата минута резервният вратар на ЦСКА блесна отново, спасявайки опасен изстрел отблизо.

В 85-ата минута Назон се разписа за 2:0. След дълго изпълнение на тъч топката стигна до национала на Хаити, който я овладя с гърди, обърна се и с удобния си десен крак реализира. Топката първо се удари в гредата, а след това се оплете в мрежата на Тренчин - 2:0.

Последната проверка на "армейците" на лагера в южната ни съседка ще бъде в събота - срещу Бохемианс (Прага).

ЦСКА - ТРЕНЧИН 2:0
1:0 Тобиас Хайнц (53), 2:0 Дюкенс Назон (85)

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА: Густаво Бусато (46 - 12.Maрин Орлинов), 15. Тибо Вион (66 - Браян Кордоба), 22. Енес Махмутович (66 4.Мено Кох), 6. Християн Петров (66 - 20.Мартин Стойчев), 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга (к), 14. Тобиас Хайнц (73 - 17.Емануел Шакич), 10. Джонатан Линдсет (75 - Станислав Шопов), 7. Улаус Скаршем, 29. Майкъл Естрада (46 - 9.Дюкенс Назон), 11. Матиас Фаетон (66 - Данило Асприля)
Резерви: 12. Марин Орлинов, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 27. Лазар Туфегджич, 17. Емануел Шакич, 20. Мартин Стойчев, 23. Илиан Антонов, 16. Георги Чорбаджийски, 24. Марк-Емилио Папазов, 30. Данило Асприля, 9.Дюкенс Назон
Треньор: Нестор Ел Маестро