ЦСКА победи немския Рот-Вайс Есен с 2:0 в контрола, която се игра пред около 6000 зрители. Двубоят беше официалното представяне на домакините от Рот-Вайс преди новия сезон в Германия. “Червените” записаха трети пореден успех на лагера в Холандия, след като преди това спечелиха с 3:2 срещу ПАОК и 2:1 вчера срещу Краковия (Краков). Следващата проверка на ЦСКА е на 20 юли (сряда) от 18:00 часа българско време срещу израелския Апоел Кирият Шмона. И двете попадения за днешната победа на “армейците” отбеляза Мишел Платини. ЦСКА игра с резервния си екип, черни фланелки, черни гащета и черни чорапи. Двата тима завършиха в намален състав. В 54-ата минута Грегъри Нелсън получи втори жълт и съответно червен картон. Шнайдер от състава на домакините беше изгонен в последната минута. Двубоят изгледа и един от собствениците на "армейците" Димитър Борисов, който пристигна няколко часа преди срещата.

Треньорът Милен Радуканов заложи на почти титулярния си състав с изключение на няколко поста. На вратата започна Благой Макенджиев, който пази през цялата среща. Отдясно в защита титуляр излезе младокът Мартин Дечев, в центъра Костадин Стоянов и Апостол Попов, а отляво Румен Трифонов. В центъра на терена бяха титулярите Тошко Янчев и Борис Галчев, по дясното крило Спас Делев, отдясно Грегъри Нелсън. На върха на атаката беше Мишел Платини, а зад него действаше Янис Зику.

През първото полувреме българският тим игра много добре и създаде хубави атаки. Още в 5-ата минута ЦСКА откри резултата. Грегъри Нелсън се пребори за топката отдясно, изведе хубаво Платини, който пое на границата на наказателното поле и с топовен шут реализира. Натискът на “червените”, в днешния мач с черни екипи”, продължи. В 19-ата минута Спас Делев стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Рот-Вайс спаси добре. Две минути след това и Платини би от пряк свободен удар, но в стената. След 30-ата минута Костадин Стоянов получи контузия и направи три поредни грешки. Милен Радуканов обаче не го смени веднага и изчака няколко минути, което костваше няколко опасни атаки за съперника. Все пак в 39-ата минута на мястото на Коце Стоянов се появи Джони Кабрера. Парагваецът, който е на проби, отново игра добре, след като вчера изнесе силен мач срещу Краковия. В последните секунди на първото полувреме Нелсън фаулира Вагнер от Рот-Вайс, след което играчът на домакините беше заменен.

През второто полувреме футболистите на немския тим постоянно провокираха холандеца от ЦСКА и успяха да му изкарат червен картон. В 54-ата минута Нелсън направи нарушение в центъра на терена и съдията го изгони за втори жълт картон. Ситуацията мина с лека разправия на терена и край тъчлинията, където Светослав Петров влезе в пререкание с човек от щаба на Рот-Вайс. В 59-ата минута “армейците” направиха 2:0 отново чрез Мишел Платини. Този път с отлична асистенция се отличи Тодор Янчев. Капитанът на ЦСКА копна топката от десния фланг, Платини я пое на гърди в наказателното поле и с плътен удар по земя я прати във вратата на Рот-Вайс.

След попадението домакините се опитаха да създадат повече атаки и да притесняват защитата на ЦСКА, но така и не стигнаха до чисто голово положение. В 62-ата минута играч на Рот-Вайс стреля слабо от наказателното поле, след като Румен Трифонов сгреши отляво в отбрана. В 67-ата минута Зику направи дълъг рейд през цялата половина на немците, но в последния момент не успя да изведе зад защитата влезлия като резерва Саша Живец. В края на мача Милен Радуканов пусна Адемар и Станислав Костов, а в последната минута съдията изгони за втори жълт и съответно червен картон Шнайдер от немския отбор./БЛИЦ