ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как Мая Савова и Кристиян Милатинов прогнозираха изхода от мача между ЦСКА и Славия - ТУК

ЦСКА направи домакинско 1:1 със Славия в мач от четвъртия кръг на efbet Лигата, който беше повторен дебют на Нестор Ел Маестро начело на „армейците“ в българското първенство. Британецът със сръбски произход, който преди седмица смени Саша Илич, загуби първия си двубой след завръщането на „Армията“, след като в четвъртък „червените“ отстъпиха на Сепси с 0:4 като гост в Лигата на конференциите. Сега той записа фалстарт и в първия си мач в efbet Лигата.

Двата гола в срещата паднаха в последния четвърт час, като Славия поведе в резултата, а ЦСКА изравни само шест минути по-късно. В неочакван герой за домакините се превърна резервата Лазар Туфегджич. Сърбинът, който беше пред напускане и през лятото лекуваше контузия, за първи път от началото на сезона попадна в групата на "червените" именно за днешния двубой.

Ел Маестро заложи на схема 4-2-3-1 и направи четири промени в стартовия си състав, в сравнение със загубата от носителя на купата на Румъния. Асен Дончев, Тибо Вион, Станислав Шопов и Жираир Шагоян започнаха като титуляри вместо Енес Махмутович, Иван Турицов, Марселино Кареасо и Сейни Санянг.

ЦСКА имаше предимство в началото на първото полувреме, като още до десетата минута вратарят Николай Кръстев се намесва след удари на Жираир Шагоян и Матиас Фаетон. Постепенно Славия, представяща се във формация 3-5-2, изравни играта и дори в един момент имаше превес в притежанието на топката.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

В средата на частта Галин Иванов принуди Густаво Бусато да демонстрира рефлекса си и да опази вратата си. В 36-ата минута Джонатан Линдсет стреля от границата на наказателното поле, но беше споходен от малшанс, тъй като топката се отби от напречната греда. Малко след това Галин Иванов изпълни добре фаул, но Бусато успя да се придвижи и улови топката.

Втората част започна доста мудно от двата отбора и половин час не се случи нищо интересно. Промяната настъпи в 74-ата минута. Тогава Николай Кръстев направи две поредни спасявания след удари на влезлия като резерва Лазар Туфегджич.

Две минути по-късно Славия откри резултата. Галин Иванов засече центриране на Людовик Соарес отляво и прати топката във вратата на Густаво Бусато. В 81-ата минута „белите“ можеше да отбележат втори гол, но Иван Турицов изби топката малко преди голлинията.

В следващата атака ЦСКА изравни резултата. Тобиас Хайнц центрира отляво, а Туфегджич плонжира и с глава прати топката в мрежата на „белите“. В добавеното време Хайнц беше близо до осъществяване на обрат в полза на „армейците“, но ударът му от воле мина на сантиметри от вратата на Славия.

Равенството означава, че "белите" сложиха край на серията си от четири поредни загуби от "червените". Последният случай, в който славистите не загубиха от ЦСКА датира от 11 септември 2021 г. - също 1:1 на "Българска армия". "Армейците", въпреки че продължават без загуба от началото на сезона в efbet Лигата, заемат осмо място във временното класиране с пет точки. Славия пък излезе на 11-а позиция с четири точки.

ЦСКА – СЛАВИЯ 1:1
0:1 Галин Иванов (76), 1:1 Лазар Туфегджич (82)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 20. Асен Дончев ( 69-19. Иван Турицов ), 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба , 15. Тибо Вион  (86 - 3. Сейни Санянг), 7. Джонатан Линдсет , 8. Станислав Шопов  (69 - 27. Лазар Туфегджич ), 14. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон, 10. Жираир Шагоян (59 - 30. Данило Асприля), 11. Матиас Фаетон
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Сейни Санянг, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля, 24. Марк-Емилио Папазов, 27. Лазар Туфегджич
Треньор: Нестор Ел Маестро

Славия: 12. Николай Кръстев , 3. Ертан Томбак, 27. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 18. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост (63 - 8. Емил Стоев), 71. Кристиян Стоянов (63 - 93.Сибири Кейта), 73. Иван Минчев, 7. Йон Бакеро (83 - 10. Владимир Николов ), 33. Галин Иванов   (89 - 88. Тони Тасев)
Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 14. Роберто Райчев, 15. Валентин Петров, 93. Сибири Кейта
Треньор: Хосе Мари Бакеро

София, „Българска армия“
Съдия: Радослав Гидженов

По-интересното по минути:
1 - Начало на мача
3 - Жираир Шагоян се освободи от опеката си в наказателното поле и стреля към вратата на Славия, но право в тялото на Кръстев
5 - Кристиян Стоянов нахлу на висока скорост в наказателното поле на ЦСКА, но беше спрян с шпагат от Тибо Вион
7 -  Назон изведе Фаетон в добра позиция и той стреля от пеналта на "белите", но Николай Кръстев парира удара му
15 - Асен Дончев опита далечен изстрел към вратата на гостите, но топката мина над напречната греда
20 -  Галин Иванов финтира защитник и стреля към вратата на ЦСКА, а Густаво Бусато демонстрира рефлекса си и изби в корнер
35 - Нов удар на Галин Иванов, но топката минава високо над вратата
36 -  ГРЕДА! Малшанс за Джонатан Линдсет, който стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби в напречната греда
43 - Галин Иванов стреля от фаул в близост до дясната греда на вратата на ЦСКА, но Бусато успя да се придвижи и да улови без проблем
45+1 - Край на първото полувреме
------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
52 - Неточен удар на Ерол Дост от наказателното поле на ЦСКА
68 - Ертан Томбак проби отдясно в наказателното поле на ЦСКА, но диагоналният му удар мина встрани от вратата
74 -  Николай Кръстев с две поредни спасявания след удари на Лазар Туфегджич. Вратарят на Славия първо отрази удара на сърбина след центриране на Тобиас Хайнц отдясно, а след това улови топката при добавката на Туфегджич
76 -  ГОООЛ! Славия открива резултата. Галин Иванов от границата на вратарското поле засече центриране на Людовик Соарес отляво и прати топката във вратата

79 - Удар на Йон Бакеро от фаул беше боксиран от Бусато
81 -  Емил Стоев нахлу в наказателното поле на ЦСКА и пусна топката покрай Густаво Бусато, но малко преди голлинията Иван Турицов изби
82 -  ГОООЛ!! Лазар Туфегджич изравни. Сърбинът пронжирайки засече с глава центриране на Тобиас Хайнц и прати топката във вратата.

90+1 -  Тобиас Хайнц стреля от воле, но топката мина на сантиметри встрани от вратата
90+2 - Дюкенс Назон овладя топката в наказателното поле, обърна се и би неточно към вратата на Славия
90+7 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР