ЦСКА e на 1/4-финалите за Купата на България след измъчен успех с 1:0 над Арда. Мачът в Кърджали беше изключително оспорван и не мина без драми и скандали. В крайна сметка "червените" продължават в турнира, но и новакът в efbet Лига заслужаваше да ликува. Момчетата на Стамен Белчев доминираха през по-голямата част от срещата, на няколко пъти Густаво Бусато спасяваше гостите, а веднъж и гредата помогна на столичани.

В герой за "червените" се превърна Али Соу, който отбеляза във втората минута след нескопосани действия на защитата на Арда. Гамбиецът получи дълъг пас от Албентоса и се възползва от домакинската грешка, за да вкара.

Първият сериозен екшън в двубоя се заформи в 66-ата минута, когато Соу удари Илиас Хасани без топка и последваха червени картони и за двамата. Нападателят на ЦСКА получи директен такъв, а играчът на Арда напусна преждевременно терена за втори жълт картон.

Треньорът на домакините Стамен Белчев излезе от кожата си, беснеейки край тъчлинията няколко пъти по време на мача. Бившият наставник на ЦСКА се нахвърли на четвъртия съдия, като дори го изблъска, изразявайки недоволство от решенията на главния съдия Ивайло Стоянов.

В петата минута на добавеното време домакините буквално побесняха, след като гол на Александър Георгиев беше отменен заради засада. Телевизионните повторения обаче показаха, че такава имаше и ЦСКА спечели с 1:0.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Арда игра много по-добре и почти през цялото време на мача, особено след почивката, владееше инициативата. Още в десетата минута Густаво Бусато се намеси решително при удар на Иван Коконов, избивайки топката в корнер. Секунди по-късно Александър Георгиев реализира във вратата на ЦСКА, но попадението правилно беше отменено заради засада. В 29-ата минута "армейците" организираха опасна атака, която завърши с удар на Малинов, но встрани от целта.

В началото на второто полувреме късметът спаси ЦСКА. Иван Коконов прескочи топката след центриране отдясно по земя, тя попадна право в непокрития Зоран Гаич, който стреля отблизо, но в лявата греда.

В 73-ата тимът от Кърджали претендираше за дузпа за игра с ръка на Раул Албентоса при центриране отдясно на Спас Делев. Ивайло Стоянов не уважи искането им, а и правилно, предвид това, че разстоянието при центрирането на нападателя на Арда до ръката на бранителя на ЦСКА беше много близко. Изключително изнервените футболисти на Арда отново се нахвърлиха на рефера, недоволни от решението. Стоянов моментално санкционира Александър Георгиев и Пламен Крумов.

В заключителните минути резервите на ЦСКА Вив Соломон-Отабор и Тони Уот пропуснаха добри възможности, за да дойде последната ситуация в мача, когато бе отменен още един гол на Александър Георгиев.

Така "армейците" се присъединиха към ЦСКА 1948, Ботев (Пловдив), Лудогорец, Ботев (Гълъбово), Ботев (Враца) и Левски на 1/4-финалите. Поседният класирал се отбор в тази фаза ще бъде излъчен в срещата Локомотив (Пловдив) - Литекс, която е днес от 17:30 часа на "Лаута".

В неделя Арда и "червените" отново се срещат, но за първенството - от 14:15 часа на стадиона в парк "Лаута" в Пловдив.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

АРДА - ЦСКА 0:1
0:1 Али Соу (2)

Най-интересното по минути с БЛИЦ СПОРТ:
1 - Начало на срещата.
2  ГОООЛ! ЦСКА поведе още в началото с попадение на Али Соу.  Гамбиецът получи дълго извеждащо подаване от Раул Албентоса, който изрита топката напред, озова се сам срещу Иван Караджов и го прониза - 0:1.
 Първи жълт картон в мача, получи го Спас Делев, който влезе остро в краката на Пламен Гълъбов.
10  Густаво Бусато се намесва решително, спасявайки силен изстрел на Иван Коконов.
11  ОТМЕНЕН ГОЛ! Александър Георгиев прати топката във вратата на ЦСКА, но попадението правилно не беше зачетено заради засада.
14  Жълт картон за Илиас Хасани за грубо влизане в краката на Евандро.
21  Жълт картон и за Пламен Гълъбов, който фаулира Атанас Кръстев.
29 - Малинов засече центриране на Евандро, топката прелетя покрай лявата греда на вратата, пазена от Иван Караджов.
40  Жълт картон за Тиаго Родригес, който е негов пети от началото на сезона. Халфът на ЦСКА ще пропусне неделната среща с Арда в първенството поради наказание.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Милош Крушчич извършва първа смяна. Вив Соломон-Отабор влиза в игра, Евандро е изваден.
47  ГРЕДА! Деян Лозев центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Зоран Гаич засече, пращайки топката в лявата греда на вратата на домакините.
55 - Александър Георгиев засече центрираната от Атанас Кръстев топка, прати я над вратата на Бусато.
65 - Ивайло Стоянов изгони човек от щаба на Арда заради оспорване на съдийско решение.
66 - Съдията Ивайло Стоянов отиде при Стамен Белчев и му отправи предупреждение, че ще го изгони от скамейката. Треньорът на Арда изразява недоволство от съдийството.
67  ЧЕРВЕН КАРТОН! Голмайсторът на ЦСКА Али Соу е изгонен с директен червен картон заради удар без топка срещу Илиас Хасани.
68  ЧЕРВЕН КАРТОН и за Хасани. Играчът на Арда получи втори жълт заради фаула срещу Соу, което доведе до изгонването му от игра.
70  Пламен Крумов влиза в игра, Ховсепян излиза.
72  Тиаго Родригес отстъпва място на Тони Уот.
73  Жълти картони за Александър Георгиев и Пламен Крумов, които претендираха за дузпа за игра с ръка на Раул Албентоса. Двамата потърсиха обяснение от съдията Ивайло Стоянов, който ги санкционира.
76  Стамен Белчев заменя Коконов с Петър Христов.
80 - Домакините доминират в последните минути.
82  Ахмед Осман влиза на мястото на Зоран Гаич.
85  Крушчич извършва последната си смяна. Рубен Пинто ще доиграе срещата, Раул Албентоса напусна заради разтежение.
89  Домакините отново искат дузпа, претендирайки за фаул срещу техен играч пред Густаво Бусато.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+1 - Вив Соломон-Отабор отправи неточен удар към вратата на Арда.
90+4  Тони Уот се озова сам срещу Иван Караджов, който се намеси отлично и изби в корнер.
90+5  ОТМЕНЕН ГОЛ! Александър Георгиев прати топката във вратата на ЦСКА, попадението не беше зачетено заради засада. Домакините бурно оспорваха, съдията Ивайло Стоянов е категоричен в решението си.
90+6 - Край на мача. ЦСКА елиминира Арда след трудна победа с 1:0.

АРДА: 1.Иван Караджов, 5.Зоран Гаич (82  10.Ахмед Осман), 24.Илиас Хасани , 22.Атанас Кръстев, 20.Деян Лозев, 8.Румян Ховсепян (70  71.Пламен Крумов), 27.Емил Мартинов, 33.Дарен Сидоел, 11.Александър Георгиев , 17.Иван Коконов  (76  29.Петър Христов), 7.Спас Делев
Резерви: 91.Николай Банков, 13.Дарко Глишич, 71.Пламен Крумов, 4.Милен Стоев, 10.Ахмед Осман, 30.Жоао Аморим, 29.Петър Христов
Треньор: Стамен Белчев

Image result for cska sofia emblem
ЦСКА: 13.Густаво Бусато, 28.Пламен Гълъбов , 25.Раул Албентоса (85  6.Рубен Пинто), 11.Петър Занев, 18.Брадли Мазику, 15.Кристиян Малинов, 26.Валентин Антов, 3.Жеферсон, 20.Тиаго Родригес  (72  9.Тони Уот), 10.Евандро (46  14.Вив Соломон-Отабор), 22.Али Соу
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 19.Иван Турицов, 14.Вив Соломон-Отабор, 24.Нуно Томаш, 6.Рубен Пинто, 9.Тони Уот, 8.Греъм Кери
Треньор: Милош Крушчич

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация