ЦСКА победи Монтана с 6:0 като домакин в двубой от 25-ия кръг на Efbet лига и записа най-резултатната си победа през този сезон дни преди дербито с Левски в неделя (17:00 часа).

"Армейците" поеха контрола от самото начало и поведоха в 13-ата минута с попадение на защитника, първо за холандеца с червената фланелка (1:0). Минути по-късно друго негово попадение беше отменено заради нарушение срещу вратаря на Монтана.

ЦСКА продължи да напада и Тибо Вио удвои резултата в 36-ата минута след удар от дистанция и рикошет в тялото на защитник на гостите (2:0).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Втората част започна вихрено и само за десет минути ЦСКА записа на сметката си гол (3:0) и греда на Греъм Кери и отменено попадение на Бисмарк Чарлс.

Монтана пропусна единствената си възможност за гол в 71-ата минута, когато след центриране отдясно футболист на гостите можеше да нанесе удар, но Турицов го блокира с шпагат. Минути по-късно Юрген Матей се разписа за 4:0 след центриране на Греъм Кери.

Гостите отправиха първия си точен удар в мача едва в 84-ата минута, като изстрелът не затрудни особено Димитър Евтимов. В самият край на мача Жорди Кайседо оформи крайния резултат с две попадения - едното от дузпа (5:0), а другото след пас на Турицов (6:0).

ЦСКА изпревари Арда и се настани на третото място в класирането, с две точки пред кърджалийци, кръг преди края на първата фаза на шампионата. Монтана пък остава на дъното с 19 точки.

ЦСКА - МОНТАНА 6:0
1:0 Мено Кох (13'), 2:0 Тибо Вион (36'), 3:0 Греъм Кери (51'), 4:0 Юрген Матей (75'), 5:0 Жорди Кайседо (90 дузпа), 6:0 Жорди Кайседо (90+1)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
12' Първа възможност в мача! Брадли Мазику стреля към вратата на Монтана, но ударът му е отбит в корнер.
13'  ГОООЛ за ЦСКА! Мено Кох беше най-добре пласиран при центриране на Варела в наказателното поле и с глава заби топката в мрежата за 1:0 с първия си гол за "червените".
16'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Отново Мено Кох прати топката във вратата на Монтана, но реферът видя непозволена игра срещу вратаря на гостите.
27' Хубава атака на ЦСКА! Пас към Жул Кейта зад гърба на отбраната, но има засада.
33' Греъм Кери си отвори пространство отляво за диагонален шут, но силният му изстрел не намери очертанията на вратата на Монтана.
36'  ГОООЛ за ЦСКА! Тибо Вион удвоява резултата след удар от дистанция, който рикошира в тялото на бранител на съперника.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Жул Кейта получи топката отдясно след фаул и опита прострелно центриране, но Макенджиев улови.
48'  ОТМЕНЕН ГОЛ на ЦСКА! Бисмарк Чарлс вкара топката във вратата след центриране отляво, но има засада и попадението няма да бъде зачетено.
50' Жул Кейта напредва към вратата на Монтана, стреля по земя, но без проблем за Макенджиев.
51'  ГОООЛ за ЦСКА! Греъм Кери беше изведен от Федерико Варела зад гърба на отбраната на Монтана и вкара за 3:0.
55'  ГРЕДА за ЦСКА! Греъм Кери засече центриране на Кейта и стреля силно, но в напречната греда.
60' Жул Кейта опита удар в далечния ъгъл, легна контузен на терена, на се завърна малко след това.
65'  Четири смени в тима на ЦСКА.
67' Федерико Варела изведе зад отбраната на Монтана Жорди Кайседо. Той финтира Реян Сенхаджи и стреля отблизо, но право в тялото на Макенджиев.
71' Страхотна възможност за Монтана, но Турицов се намеси решително с блокира удара.
75'  ГОООЛ за ЦСКА! Юрген Матей вкарва четвърти гол за ЦСКА след пас на Греъм Кери.
84'  Първи точен удар за Монтана! Йордан Йорданов стреля силно от сериозна дистанция, но Димитър Евтимов с лекота улови топката.
89'  ДУЗПА за ЦСКА! Раян Сенхаджи фаулира Жорди Кайседо в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.
90'  ГОООЛ за ЦСКА! Кайседо застана зад топката и вкара за 5:0.
90+1'  ГОООЛ за ЦСКА! Турицов центрира отляво и Кайседо се разписа за 6:0 с удар отблизо.
90+3' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей , 4. Мено Кох  (65'  28. Пламен Гълъбов), 5. Федерико Варела (67  27. Мартин Смоленски), 8. Греъм Кери  (76  16. Асен Дончев), 14. Жул Кейта (65  24. Джером Синклер), 15. Тибо Вион , 17. Бисмарк Чарлс (65  30. Жорди Кайседо ), 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга
Резерви: 1. Густаво Бусато, 29. Александър Бучков
Треньор: Любослав Пенев

МонтанаМОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 26. Стоян Предев, 3. Иван Михов, 33. Стефан Цонков (46 7. Димитър Законов), 13. Йордан Йорданов, 24. Давид Кики, 4. Радослав Терзиев  (59  5. Раян Сенхаджи), 10. Владимир Айтов , 19. Росен Кръстев, 6. Янко Ангелов (62  17. Адам Буджамаа), 11. Николай Минков
Резерви: 1. Марио Кирев, 25. Александър Башлиев, 2. Валери Христов, 22. Стефан Каменов
Треньор: Атанас Атанасов

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Димо Димов