ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 3:0 като гост в среща от 15-ия кръг на efbet лига.

Мачът започна страхотно за Ботев и Мите Цикарски имаше първата възможност за гол в мача в 12-ата минута. Малко по-късно звездата на домакините Тодор Неделев опита да вкара от корнер, но ЦСКА откри резултата при първата си възможност в 21-ата минута и Тибо Вион се разписа.

Последва контузия в лявото коляно на Неделев, който напусна накуцвайки в 34-ата минута, а с това приключи и всичко по-опасно пред вратата на ЦСКА.

В края на първата и в началото на втората част Енрике Рафаел пропусна да се разпише в полза на "червените".

Между 60-ата и 68-ата обаче ЦСКА вкара на два пъти във вратата на Ботев, чрез Соу (2:0) и Мазику (3:0), които се разписаха отблизо. До края двата тима направиха по няколко смени, а темпото се забави и нямаше реални възможности за гол.

Загубата е шеста за Ботев в последните седем мача с ЦСКА, в които "канарчетата" са вкарали едва един гол срещу 10 за "армейците".

Така "червените" се върнаха в топ 3, изравнявайки се с четвъртия Арда (по 27 точки, еднаква голова разлика, но повече отбелязани голове), на три точки от лидера Локомотив (Пловдив), който е с мач повече. Лудогорец е втори на една зад лидера, но с три мача по-малко.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

БОТЕВ (ПД) - ЦСКА 0:3
0:1 Тибо Вион (21'), 0:2 Али Соу (60'), 0:3 Брадли Мазику (68')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
12'  Невероятен пропуск за Ботев! Тодор Неделев намери Мите Цикарски с диагонален пас, последва удар с левия крак, но топката премина покрай вратата.
18' Тодор Неделев пробва да отбележи гол директно от ъглов удар, но Али Соу изчисти с глава.
21'  ГОООЛ за ЦСКА! Тиаго Родригес получи топката по лявото крило, опита пас към Енрике, той се размина и тя попадна у Тибо Вион, който я прати в мрежата за 1:0
29'  Тодор Неделев напусна контузен терена при опит да догони топката. Проблемът е в лявото му коляно. Минута по-късно капитанът на Ботев се завърна в игра.
34'  Неделев напуска накуцвайки.
42' Славчо Шоколаров нанесе удар от дистанция, като топката тупна пред Бусато, но бразилецът се намеси и изби топката.
45+1'  Страхотна възможност за ЦСКА! Енрике Рафаел се озова сам отляво и стреля, но Аргилашки, който спаси отбора си от втори гол.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55'  Възможност за ЦСКА! Енрике Рафаел отправи силен удар с десния крак, но твърде неточен.
60'  ГОООЛ за ЦСКА! Али Соу пое топката с гърди наказателното поле, обърна се и стреля, поразявайки целта за 2:0.
68'  ГОООЛ за ЦСКА! Брадли Мазику засече центриране и стреля с глава, Аргилашки отби удара му, но беше безпомощен при добавката - 3:0 за ЦСКА.
77'  Няколко смени в ЦСКА в последните няколко минути.
88' Нищо интересно пред двамата вратари в последните минути.
90' Край на мача.

Botev PlovdivБОТЕВ: 33. Георги Аргилашки, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 28. Филип Филипов, 6. Мигел Педросо, 88. Славчо Шоколаров, 23. Димитър Тонев (69  17. Салиф Сисе), 26. Мите Цикарски, 2. Джонатан Перейра , 8. Тодор Неделев (34'  11. Кристиан Добрев), 9. Атанас Илиев (77' 16. Георги Трифонов)
Резерви: 1. Янко Георгиев, 79. Атанас Чернев, 27. Иван Василев, 20. Димитър Пройчев,

CSKA SofiaЦСКА: 1. Густаво Бусато, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 11. Петър Занев (77'  8. Греъм Кери), 15. Тибо Вион  , 21. Амос Юга (72'  13. Юнус Санкаре ), 3. Жеферсон (72'  10. Стефано Белтраме), 20. Тиаго Родригес , 18. Брадли Мазику , 7. Енрике Рафаел (60'  30. Георги Йомов), 22. Али Соу  (77'  23. Ахмед Ахмедов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов

Стадион: "Футболен комплекс Ботев 1912", Пловдив
Съдия: Николай Йорданов