Юношите на ЦСКА (родени 1995 година) спечелиха финала Купата на БФС. “Червените” таланти с треньор Емил Димитров победиха Спартак (Пловдив) с наставник Митко Джоров с 2:1. Двубоят се игра на терена в Правец при дъждовно време. Младите “армейци” изоставаха на почивката с 0:1, но обърнаха резултата до 2:1 след красиви голове на Димитър Маймунков и Здравко Китанов. Попадението за Спартак бе дело на Серафим Михайлов в 34-ата минута.

През второто полувреме "червените" осъществиха тотален натиск и логично стигнаха до успеха. Маймунков бързо възстанови равенството за 1:1 в 44-ата минута. След това Павел Янев прати топката върху гредата след балонен шут от десния фланг на атаката на ЦСКА. Натискът доведе до победното попадение в 75-ата минута. Здравко Китанов изстреля снаряд извън наказателното поле и прати топката в десния ъгъл на вратата на Спартак (Пловдив).

Родените през 1995 година футболисти на ЦСКА станаха републикански шампиони при децата миналата година, като тогава треньор им бе Ангел Калбуров. На финала те победиха Чавдар (Етрополе), а на полуфинала отстраниха днешния си съперник от Спартак (Пловдив). Това е втора поредна титла за “червените” таланти набор 95.

В четвъртък от 17:00 часа е финалът за Купата на БФС при най-големите, родени през 1993 година между “Левски” и Литекс. Двубоят е на стадион “Христо Ботев” във Враца.

ЦСКА - Спартак (Пловдив) 2:1
0:1 Серафим Михайлов (34), 1:1 Димитър Маймунков (44), 2:1 Здравко Китанов (75)

ЦСКА: 1.Радослав Костадинов, 2.Тодор Филев, 4.Божидар Чорбаджийски, 14.Стоян Стоичков, 18.Васил Попов(39 – 8.Пол Александров),6.Филип Янчев, 3.Антони Иванов, 19.Радой Божилов, 22.Павел Янев (69 – 7.Веселин Йовев), 10.Здравко Китанов, 11.Димитър Маймунков (80 - 9.Антонио Казанджиев)
Резерви: 12.Мартин Врайчев, 15.Димитър Владимиров, 17.Калоян Янков, 9.Антонио Казанджиев, 16.Валентин Маринов
Треньор: Емил Димитров

Спартак (Пловдив): 24.Апостол Стоянов, 16.Аргир Терзиев, 3.Петър Чобанов, 14.Георги Герашев (62 – 89.Димитър Здравчев), 5.Илия Петров, 6.Владимир Айтов (79 - 4.Николай Гроздев), 7.Деян Тасев, 8.Емил Йорданов, 9.Серафим Михайлов, 23.Реджеп Амтулов (62 – 10.Паскал Трифонов), 11.Георги Бекриев
Резерви: 26.Юсуф Юсуфов, 4.Николай Гроздев, 25.Димитър Шопов
Треньор: Митко Джоров