ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Драгомир Симеонов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА спечели с минималното 1:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) от 33-ия кръг на Efbet Лига и продължава битката за титлата с Лудогорец. "Армейците" събраха 80 точки и оглавиха временното класиране. "Орлите" от Разград имат 78 преди гостуването си в Бистрица в неделя на ЦСКА 1948 (от 21:00 часа).

В герой за тима на Саша Илич тази вечер се превърна Юрген Матай, който отбеляза в 25-ата минута и това се оказа достатъчно на домакините да се поздравят с успеха.

Саша Илич направи няколко промени в титулярния състава спрямо гостуването на Лудогорец миналия кръг (2:2). Атаката тази вечер поведе Дауда Бамба, а един от голмайсторите в Разград  - Тобиас Хайнц, остана извън групата. В халфовата линия на "червените" бе преместен Амос Юга, а там място намери и Лазар Туфегджич. Последният бе заместникът на Хайнц в днешния двубой.

Лидерът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев, както и друг основен играч - Петър Витанов, бяха оставени на пейката от треньора Александър Томаш.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

"Червените" започнаха по-активно и в седмата минута можеха да поведат. Амос Юга проби отдясно и центрира остро, пред Динко Хоркаш се заформи меле, като топката беше избита, но право в Тибо Вион, който нанесе удар, но право в ръцете на стража на "черно-белите".

Малко след това Лазар Туфегджич шутира, Хоркаш пак беше на мястото си. Домакините продължиха да атакуват и попадението във вратата на Локомотив не закъсня. Вион изведе Туфегджич на стрелкова позиция, Хоркаш изби в корнер, а при последвалото изпълнение французина отклони към Юрген Матай, който пред голлинията засече топката неспасяемо - 1:0.

Малко след това Маурисио Гарсес стреля покрай вратата. В 36-ата минута Дауда Бамба се откъсна сам срещу вратаря, преодоля го с финт, но се подхлъзна и притичалият Матеус Да Силва му отне топката, след което реферите решиха, че нападателят е бил в засада. Малко след това домакините поискаха дузпа за нарушение на Петър Каракашев срещу Енес Махмутович, но съдията Станимир Тренчев остана безмълвен.

В началото на втората част Томаш пусна Димитър Илиев в игра. "Червените" намалиха темпото, но въпреки това гостите трудно намираха пролуки към вратата на Бусато.

В 54-ата минута Линдсет подаде към Бамба, който шутира от границата на наказателното поле, но стражът на гостите улови. След малко повече от час игра Саша Илич пусна в игра Дюкенс Назон на мястото на Дауда Бамба. В 71-ата минута Туфегджич овладя подаване на левия фланг, навлезе в наказателното поле и отправи силен изстрел от малък ъгъл, но топката се отби от лявата греда на Динко Хоркаш.

Малко след това гостите имаха претенции за дузпа за задържане на Димитър Илиев от Енес Махмутович. Съдията Станимир Тренчев изслуша колегите си от ВАР, които не го пратиха да разгледа ситуацията и играта беше подновена с корнер за "черно-белите".

В 79-ата минута Линдсет подаде на Юга в наказателното поле, изстрелът му премина покрай вратата. Последваха още две промени в редиците на ЦСКА и на терена се появиха Марселино  Кареасо и Бисмарк Чарлс, които замениха съответно Туфегджич и Гарсес.

В последната минута Кареасо подаде към Назон, който пропусна да се разпише от чиста позиция във вратарското поле. В добавеното време Бисмарк Чарлс вкара след подаване на Кареасо, но страничният рефер отсъди засада и попадението бе отменено.

Срещата приключи 1:0 и ЦСКА отново излезе пред Лудогорец. "Червените" имат 80 точки при оставащи мачове до края с ЦСКА 1948 (следващата събота от 18:00 часа) и с Левски на 7 юни. Лудогорец пък играе утре с ЦСКА 1948, след което приема Левски и има визита на Черно море в последния кръг.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (Пд) 1:0
1:0 Юрген Матай (25)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
7  Шанс за "червените". Амос Юга центрира oстро отдясно, топката рикошира в тялото на играч на гостите, стигна се до разбъркване в наказателното поле, при което топката бе изчистена, а Тибо Вион нанесе удар от около 20 метра - право в ръцете на Динко Хоркаш.
12 - Далечен удар на Туфегджич, Хоркаш улови.
24 - Тибо Вион напредна и подаде към Туфегджич, изстрелът му обаче беше спасен.
25  ГООООЛ! 1:0 за ЦСКА след попадение на Юрген Матай! Tибо Вион изпълни корнер, а на първа греда Лазар Туфегджич отклони топката, която Матай засече пред голлинията, разписвайки се във вратата на Динко Хоркаш.
30 - Възможност за Гарсес, който пробва мерника си, но неточно.
38  "Червените" с претенции за дузпа за нарушение на Петър Каракашев срещу Енес Махмутович. Съдията Станимир Тренчев остана безмълвен.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Капитанът на гостите Димитър Илиев влиза в игра, Христо Иванов е заменен.
51 - Maтеус Да Силва падна в наказателното поле на гостите, след като Амос Юга го удари в лицето. Наложи се на бразилеца да бъде оказана медицинска помощ.
51 - Играта е прекъсната заради димната завеса над терена. Феновете на ЦСКА в сектор "Г" изпълниха хореографията си, запалвайки факли и димки.
53 - Спорът е подновен.
54 - Динко Хоркаш спаси удар на Бамба.
64  Саша Илич пуска Дюкенс Назон, Бамба излезе.
71  ГРЕДА! Рейд на Лазар Туфегджич, който нахлу вляво в наказателното поле на гостите и стреля силно, топката се отби в лявата греда на вратата на Динко Хоркаш.
73  Претенции на "смърфовете" за дузпа, след като Димитър Илиев падна в наказателното поле. Капитанът на гостите поиска фаул за задържане на Енес Махмутович.
75 - Станимир Тренчев изслуша в слушалките си колегите си от ВАР, които не го пратиха да разгледа ситуацията и играта беше подновена с корнер за "черно-белите".
79 - Пробив на Амос Юга завърши с удар от малък ъгъл, топката излезе в аут.
90  Назон пропусна отличен шанс, но се оказа, че е имало засада преди подаването към хаитянина.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+4 - Бабакар Дион опита да застраши Бусато със задна ножица, като при изпълнението изрита Матай.
90+4 - Бисмарк Чарлс прати топката във вратата на гостите, но беше в засада.
90+7 - Край на мача. ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) с 1:0.

ЦСКА София
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов, 2.Юрген Матай (к) , 6.Християн Петров, 22.Енес Махмутович, 15.Тибо Вион, 21.Амос Юга, 7.Джонатан Линдсет, 11.Лазар Туфегджич  (81  26.Марселино Кареасо ), 10.Маурисио Гарсес (85  17.Бисмарк Чарлс), 30.Дауда Бамба (64  9.Дюкенс Назон)
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 4.Мено Кох, 16.Асен Дончев, 3.Жеферсон, 23.Жираир Шагоян, 26.Марселино Кареасо, 17.Бисмарк Чарлс, 20.Радослав Живков, 9.Дюкенс Назон
Треньор: Саша Илич

ЛОКОМОТИВ (Пд): 23.Динко Хоркаш (к), 50.Йосип Томашевич, 91.Хорхе Сегура , 4.Мартин Паскалев, 13.Матеус Да Силва , 6.Христо Иванов (46  14.Димитър Илиев), 33.Георги Каракашев, 15.Пиер Зебли, 10.Джовани, 7.Бабакар Дион, 9.Ерик Сорга (70  25.Петър Андреев)
Резерви: 81.Кристиан Томов, 99.Джовани Трупе, 14.Димитър Илиев, 34.Петър Витанов, 21.Иван Михайлов, 25.Петър Андреев, 19.Кристиан Мендоса, 3.Александър Георгиев, 5.Аксел Велев
Треньор: Александър Томаш

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР