ЦСКА разби Ботев (Враца) с 4:0 на "Българска Армия" в последната си контрола от лятната подготовка преди старта на новия сезон. Токът на стадиона спря заради авария и началото на мача се забави, а поради тази причина "армейците" представиха официално отбора за сезон 2021/22 на почивката. Още в 3-ата минута Гонсало Виера си вкара автогол, а след това Федерико Варела (37, 45, 71) блесна с хеттрик за успеха на домакините.

В предните си проверки по време на лагера в Австрия "червените" победиха Вакер Инсбрук (1:0) и загубиха последователно от гръцкия шампион Олимпиакос (1:2), Вердер (0:1) и азербайджанския Карабах (0:1), а след седмица се изправят срещу първенеца Лудогорец в спор за Суперкупата на България. Пет дни по-късно стартира и евроучастието на "армейците" от втория кръг на Лигата на конференциите, където за съперник ще имат победителя от двойката Струга и Лиепая.

ЦСКА започна по-добре и поведе още в 3-ата минута, когато Яник Вилдсхуд получи на лявото крило, проби почти до аутлинията и центрира в наказателното поле, където Гонсало Виера се опита да изчисти топката, но си вкара автогол за 1:0. Секунди по-късно домакините имаха шанс да удвоят преднината си. Федерико Варела прати топката в наказателното поле от пряк свободен удар, а Юрген Матей се извиси над всички и с глава отправи неточен удар над вратата. В 11-ата минута Вилдсхуд проби отдясно и отправи удар, но Красимир Костов успя да избие.

След половин час игра Яник Вилдсхуд проби отляво и даде страхотен пас към Ахмед Ахмедов, който не успя да се разпише от близка дистанция и вратарят Красимир Костов хвана топката. Секунди след това Ахмедов напусна терена заради болка в гърба, а на негово място се появи Радослав Живков. Три минути по-късно Красимир Тодоров бе намерен с дълго подаване зад защитата на ЦСКА, но опитът му да комбинира със свой съотборник не бе успешен и Густаво Бусато улови безпроблемно.

В 37-ата минута ЦСКА удвои. Федерико Варела открадна топката от Антонио Георгиев, направи двойно с Живков и с удар в левия ъгъл вкара за 2:0.

В 45-ата минута резултатът стана класически. Отново комбинация между Радослав Живков и Варела завърши с гол на втория, който елиминира технично вратаря Костов.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 55-ата минута Пламен Гълъбов центрира по земя в наказателното поле и Живков опита красиво да отклони топката към вратата на Костов, но не намери целта. "Армейците" продължиха да имат инициативата и в 71-ата минута резервата Асен Дончев центрира отдясно и Федерико Варела оформи своя хеттрик, разписвайки се с глава за 4:0.

В 81-ата минута Греъм Кери можеше да вкара нов гол, след като шутира от дистанция, но Дамян Дамянов направи блестящо спасяване, избивайки топката в корнер. До края на мача нямаше повече попадения и "червените" се поздравиха с убедително победа преди старта на новия сезон.

ЦСКА - БОТЕВ (ВРАЦА) 4:0
1;0 Гонсало Виера (3-автогол), 2:0 Федерико Варела (37), 3:0 Федерико Варела (45), 4:0 Федерико Варела (71)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата
3 - АВТОГОЛ на Ботев (Враца)! Яник Вилдсхуд получи на лявото крило, проби почти до аутлинията и центрира в наказателното поле, където Гонсало Виера си вкара автогол за 1:0 при опит да изчисти топката
4 - Федерико Варела центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, а Юрген Матей се извиси над всички и с глава прати топката над вратата
11 - Вилдсхуд проби отдясно и отправи удар, но Красимир Костов успя да избие
30 - Яник Вилдсхуд проби отляво и даде страхотен пас към Ахмед Ахмедов, който не успя да се разпише от близка дистанция и вратарят Красимир Костов хвана топката
37- ГОООЛ ЗА ЦСКА! Варела открадна топката от Антонио Георгиев, направи двойно с Живков и с удар в левия ъгъл вкара за 2:0.
45- ГОООЛ ЗА ЦСКА! "Червените" направиха отлична атака, в края на която Живков пусна на Варела на точката на дузпата, а той технично преодоля вратаря Костов - 3:0!
45- Край на първото полувреме
_______________
46 - Начало на второто полувреме
55 - Пламен Гълъбов центрира по земя в наказателното поле и Живков опита красиво да отклони топката към вратата на Костов, но не намери целта
66 - Греъм Кери центрира от пряк свободен удар и Валентин Антов игра с топката, но защитниците на гостите се справиха със ситуацията
71 - ГОООЛ за ЦСКА! Резервата Асен Дончев центрира отдясно и Федерико Варела оформи своя хеттрик, разписвайки се с глава за 4:0
78 -  Йоан Баи си освободи пространство за изстрел и пробва късмета си от далечна дистанция, но прати топката над вратата
81 - Греъм Кери шутира от дистанция и Дамян Дамянов направи блестящо спасяване, избивайки топката в корнер
90 - Край на мача! ЦСКА размаза Ботев (Враца) с 4:0 в последната си контрола от лятната подготовка

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов (61 16. Асен Дончев), 19. Иван Турицов (46  26. Валентин Антов) , 3. Жеферсон Телес (к), 30. Яник Вилдсхуд (61 10. Георги Йомов), 5. Федерико Варела, 11. Хамза Чатакович (61 6. Жуниор Нзила), 7. Йоан Баи, 23. Ахмед Ахмедов (31 Радослав Живков (61  8. Греъм Кери), 29. Християн Петров (70 18. Брадли Мазику)
Резерви: 12. Алекс Божев, 6. Жуниор Нзила, 8. Греъм Кери, 9. Жорди Кайседо, 10. Георги Йомов, 16. Асен Дончев, 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику, Радослав Живков
Треньор: Любослав Пенев

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов (59 34. Дамян Дамянов), 88. Иван Бауренски , 18. Илия Миланов, 37. Никола Гивов, 77. Мартин Николов , 22. Никола Колев, 6. Антонио Георгиев (65 8. Станислав Петков), 94. Юлиян Ненов (18 28. Красимир Тодоров), 81. Виктор Василев (68   15. Мирослав Маринов), 20. Дориан Бабунски (65   Георги Николов), 30. Гонсало Виера
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 5. Костадин Ничев, 10. Тодор Георгиев, 14. Йордан Желев, 17. Чавдар Ивайлов, 28. Красимир Тодоров, 15. Мирослав Маринов, 2. Валери Христов, 8. Станислав Петков, Серджио Силва, Христо Георгиев
Треньор: Даниел Моралес

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия