ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Христина Христова и Красимир Минев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА срази ЦСКА 1948 с 2:0 на стадион "Българска армия" в мач от 9-тия кръг на efbet Лига. Дюкенс Назон (74, 81) вкара и двата гола за "армейците", които събраха 15 точки на четвъртата позиция и се изравниха с третия Левски, който обаче е с по-добра голова разлика и мач по-малко.

Двубоят започна на високо темпо, а през първата част домакините имаха инициативата и натискаха в търсене на гола, докато гостите отправиха само един точен удар.

Първият удар бе отправен от Рууни Ева, който получи на границата на наказателното поле и стреля, но прати топката над вратата. Домакините отговорихте с изстрел на Тобиас Хайнц от пряк свободен удар, но и той не успя да намери рамката на вратата.

Постепенно футболистите на Нестор Ел Маестро успяха да установят домакински натиск и се настаниха трайно в половината на своя противник. В 11-ата минута Наумов трябваше да се намесва решително след отлична комбинация между Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет, чийто удар с глава бе отразен. Четири минути след това Тибо Вион се нагърби с далечен изстреля, но след няколко рикошета топката промени траекторията си и свратарят на гостите изпревари Линдсет.

В 21-ата минута Марселиньо Кареасо отне топката от Педриньо в половината на гостите, но бразилецът, паднал на земята, задържа с ръка крака на противника. Реферът Кабаков отсъди нарушение в полза на ЦСКА, но не показа жълт картон на Педриньо. Това доведе до бури протести от страна на скамейката на домакините и жълт картон за един от помощниците на Нестор Ел Маестро – Алексндър Гицов.

До края на първата част Тобиас Хайнц имаше нов шанс да се разпише, но отново бе разколебан от Даниел Наумов, а в 40-ата минута Ивайло Чочев получи на няколко метра пред дъгата на наказателното поле, където бе абсолютно сам. Халфът нагласи топката на силния си ляв крак и стреля фронтално срещу вратата, но първият точен удар на гостите не затрудни Густаво Бусато. Малко след това Дюкенс Назон пробва късмета си, но ударът му от границата на пеналта отиде право в ръцете на Наумов.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След почивката в 57-ата минута Дюкенс Назон пусна към Тобиас Хайнц, който се озова сам срещу Наумов, но Том Рапнуи в крайна сметка блокира шута на норвежеца. Десет минути по-късно Георги Русев извърши нарушение срещу Тобиас Хайнц на няколко метра пред наказателното поле на гостите. Впоследствие Хайнц изпълни чудесно прекия свободен удар, но Даниел Наумов спаси.

Усилията на домакините дадоха резултат в 74-ата минута, когато при изпълнение на тъч гостите не успяха да изчистят добре топката. Том Рапнуи опита да върне топката с глава към Даниел Наумов, но Тобиас Хайнц я открадна и копна към Дюкенс Назон, който вкара на празна врата за 1:0.

Девет минути преди края на редовното време ЦСКА удари за втори път. Турицов игра добре в защита и Амос Юга изчисти силно топката в предни позиции, където Дюкенс Назон се пребори с Емил Виячки, напредна много добре и с премерен удар покрай Даниел Наумов реализира за 2:0.

До края домакините не допуснаха натиск на гостите и се поздравиха с трите точки, които ги изкачиха на четвъртата позиция с 15, колкото има и третият Левски, който е с мач по-малко. ЦСКА 1948 заема седма позиция с 13 точки.

ЦСКА – ЦСКА 1948 2:0
1:0 Дюкенс Назон (74), 2:0 Дюкенс Назон (81)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Руни Ева шутира от изгодна позиция над вратата на домакините.
6 - Емил Виячки извърши нарушение срещу Дюкенс Назон и Георги Кабаков отсъди фал на около 25 метра фронтално срещу вратата на Даниел Наумов, а Тобиас Хайнц стреля опасно над вратата на гостите.
7 - Радослав Кирилов влезе в наказателното поле и падна, но Георги Кабаков даде знак играта да продължи и не видя нарушение.
9 - След центриране отдясно топката стигна до Стив Фуртадо, "червените" имаха претенции за игра с ръка, но повторенията показаха, че няма нарушение на правилата.
11 - Хайнц подаде към Джонатан Линдсет, който отправи удар с глава, но Даниел Наумов изби в корнер. Хайц центрира, но Чочев изби.
15 - Удар от въздуха на Тибо Вион срещна крак на бранител на гостите. Линдсет притича за топката, но не успя да я достигне.
24 - Тобиас Хайнц отправи далечен удар в далечния ъгъл на Даниел Наумов, но стражът на гостите изби.
27 - Напрежение между Дюкенс Назон и Тобиас Хайнц, които влязоха в спор за една ситуация, но до по-сериозен сблъсък не се стигна.
34 - Топката стигна до Тобиас Хайнц, който от малък ъгъл опита да преодолее Даниел Наумов, но стражът на гостите изби в корнер.
40 - Ивайло Чочев шутира от дъгата пред наказателното поле и гостите записаха първи точен удар, но Густаво Бусато улови топката.
42 - Дюкенс Назон получи от Тобиас Хайнц и шутира по земя от границата на наказателното поле право в ръцете на Даниел Наумов.
45 - Край на първата част!
................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Радослав Кирилов влезе по левия фланг, но не успя да завърши с опасен пас към наказателното поле.
57 - Дюкенс Назон пусна към Тобиас Хайнц, който се озова на стрелкова позиция сам срещу вратарая, но Том Рапнуи успя да се намеси и да блокира шута на норвежеца.
67 - Тобиас Хайнц изпълни чудесно прекия свободен удар, но Даниел Наумов спаси.
74 - ГОООЛ за ЦСКА! Том Рапнуи опита да върне топката с глава към Даниел Наумов, но Тобиас Хайнц я открадна и копна към Дюкенс Назон, който вкара на празна врата за 1:0.
81 - ГОООЛ за ЦСКА! Турицов отне топката в защита и ЦСКА направи бърза контраатака. Дюкенс Назон получи дълъг пас от Амос Юга и реализира второто попадение в мача за 2:0.
90+5 - Край на мача! ЦСКА срази ЦСКА 1948 с 2:0 и излезе на четвърта позиция във временното класиране.

ЦСКА:  1. Густаво Бусато, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга-к, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет (8617. Емануел Шакич), 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 9. Дюкенс Назон   (90+14. Мено Кох), 11. Матиас Фаетон (7030. Данило Асприля)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 3. Сейней Санянг, 17. Емануел Шакич, 8. Станислав Шопов, 10. Жараир Шагоян, 30. Данило Асприля, 24. Марк-Емилио Папазов
Треньор: Нестор Ел Маестро

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Стив Фуртадо , 23. Емил Виячки, 5. Елитон, 31. Том Рапнуи, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев  (4622. Реян Даскалов), 11. Бирсент Карагарен (5417. Никола Илиев), 8. Педриньо, 99. Радослав Кирилов (5410. Георги Русев), 19. Руни Ева (7520. Антонио Вутов)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Антонио Вутов, 17. Никола Илиев, 92. Пиер Нгуинда, 87. Симеон Петров, 7. Талис Енрике, 22. Реян Даскалов, 15. Симеон Василев, 10. Георги Русев
Треньор: Николай Панайотов

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР