ЦСКА и Левски за втори път в историята ще излязат един срещу друг на датата 1 септември. Двубоят е днес от 17:45 часа на Националния стадион.

Първият случай е точно преди 40 години и завършва наравно 1:1. Начело на ЦСКА е Аспарух Никодимов, а „сините” са водени от Иван Вуцов.

Левски по това време е настоящ шампион и настоящ носител на Купата на Съветската армия.

Мачът е напълно безинтересен през първото полувреме. Двата отбора предимно се бранят и дебнат, липсват голови положения и красиви моменти пред двете врати.

Winbet - победата е емоция! (18+)

През втората част картината се променя.  В 57-ата минута Павел Панов, който е майстор на свободните удари, изпълнява фаул. Топката се отбива от напречната греда и намиращият се наблизо Ангел Станков с глава я изпраща в мрежата – 1:0 за Левски.

ЦСКА започва масиран натиск с идеята да изравни. Спас Джевизов отправя два бомбени изстрела, но вратарят Стефан Стайков е на мястото си и избива. След това и Пламен Марков пропилява добра възможност за „червените”.

8 минути преди края обаче ЦСКА изравнява резултата. Много активният ляв бек Цоньо Василев центрира и Спас Джевизов този път не греши – 1:1.

После нищо особено не се случва и победител във вечното дерби няма.

Впоследствие ЦСКА печели титлата, а във втория мач срещу Левски през март 1980 година бие с 3:2.