ЦСКА победи с класическото 3:0 Вихрен в първата си контрола за тази зима. Проверката се игра на отлично подготвен терен в гръцкия град Ксанти. "Армейците" надиграха тотално втородивизионния тим от Сандански и заслужено се поздравиха с успеха.

Попаденията във вратата на Вихрен вкараха Костадин Стоянов в 23-ата минута, Борис Галчев в 40-ата и Спас Делев в 48-ата.

За "червените" играха куп дебютанти. Треньорът Милен Радуканов пусна титуляри новите попълнения - юношите Георги Амзин и Владимир Бахъров, както и каращия проби Владимир Каптиев. През второто полувреме на терена излезе изцяло нова единайсеторка, като от новите в игра се появиха Петър Стоянов, Четин Садула и Станислав Костов. В 34-ата минута на терена влезе и Станко Йовчев, който замени Лукас Трекаричи. Само три минути по-късно обаче Тонев получи травма и аржентинецът се върна на полето.

"Армейците" започнаха добре проверката и още в началото пред Александър Тонев се откри шанс за гол, ударът му обаче попадна право в ръцете на вратаря Христо Бахтарлиев. В 8-ата минута Галчев шутира от границата на наказателното поле на Вихрен, но топката срещна гръб на бранител и излезе в ъглов удар. Няколко минути по-късно Сашо Тонев напредна отдясно и стреля с левия крак, но над вратата. В 15-ата Галчев центрира от пряк свободен удар, Костадин Стоянов засече топката във вратата на Вихрен, но попадението бе отменено поради засада.

Трекаричи също тества рефлексите на Бахтарлиев с техничен шут в 18-ата минута, но стражът спаси. В 22-ата Андон Гущеров се отскубна от защитата на "червените" и се озова очи в очи срещу Иван Караджов. Вратарят на ЦСКА обаче добре затвори ъгъла и не позволи на противниковия футболист да открие резултата в полза на тима от Сандански.

"Армейците" продължиха да атакуват и в 23-ата минута поведоха. Бранителят Костадин Стоянов засече центрираната от ляво топка и я прати в мрежата на Христо Бахтарлиев - 1:0.

В 40-ата "червените" удвоиха преднината си. Борис Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Вихрен, там никои не успя да играе с топката, тя изненада Бахтарлиев и попадна в далечния ъгъл на вратата му - 2:0.

През втората част наставникът Милен Радуканов смени изцяло състава, като само Станко Йовчев остана в игра. Именно Йовчев асистира на Спас Делев, който се разписа за класическото 3:0 след след 3 минути на терена. В 48-ата Делев получи прецизно центрираната от юношата на ЦСКА топка, и вкара с глава.

В 64-ата минута Маркиньос отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, но резервният вратар на Вихрен Димитър Симеонов отрази удара. До края шанс за изява получи още едно от новите попълнения в ЦСКА - Четин Садула, както и Никола Радулович.

"Червените" утре се завръщат в София, а втората контрола на тима за тази зима е в петък, когато съперник ще бъде Спортист (Своге). /БЛИЦ

Контролата по минути - ТУК

ЦСКА - ВИХРЕН 3:0
1:0 Костадин Стоянов (23), 2:0 Борис Галчев (40), 3:0 Спас Делев (48)
cska_logo.JPG
ЦСКА: 12.Иван Караджов (46-1.Здравко Чавдаров), 4.Костадин Стоянов (46-19.Апостол Попов), 6.Джузепе Акуаро (46-2.Павел Виданов), 25.Йордан Минев (46-30.Фабрицио Грило), 18.Борис Галчев (46-11.Иван Бандаловски), 35.Георги Амзин (46-28.Маркиньос), 10.Лукас Трекаричи (33-34.Станко Йовчев), 24.Александър Тонев (37-10.Лукас Трекаричи (46-8.Румен Трифонов), 32.Мишел Платини (46-7.Спас Делев), 39.Владимир Бахъров (46-37.Петър Стоянов), 36.Владимир Каптиев (46-38.Станислав Костов); в игра се появиха още Четин Садула и Никола Радулович
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 2.Павел Виданов, 8.Румен Трифонов, 11.Иван Бандаловски, 19.Апостол Попов, 30.Фабрицио Грило, 37.Петър Стоянов, 28.Маркиньос, 34.Станко Йовчев, 33.Четин Садула, 38.Станислав Костов, 7.Спас Делев
ВИХРЕН: 12.Христо Бахтарлиев (46-1.Димитър Симеонов), 17.Горан Чуркин, 6.Александър Дюлгеров, 4.Цветелин Радев, 18.Андреев, 20.Юри Иванов, 27.Богоев, 23.Кристиан Кръстев, 7.Мартин Станкев, 11.Андон Гущеров, 10.Антонио Ласков
Резерви: 1.Димитър Сименонов, 2.Илиян Ребреев, 14.Илиян Панчев, 22.Костадин Ил. Николов, 15.Костадин Ал. Николов, 16.Янков, 19.Васил Захариев, 13.Румен Карадаков, 5.Шапкаров, 28.Иво Иванов, 29.Благоев