ЦСКА изпита сериозни затруднения, но успя да победи с 2:1 като Ботев (Враца) и да излезе начело на класирането в родното първенство. В двубой от трети кръг "червените" стигнаха до успеха с попадения на Енрике Рафаел и Али Соу, а Даниел Генов бе точен за домакините.

Тимът на Стамен Белчев започна много силно срещата и още с първата атака можеше да открие резултата. Али Соу остана сам срещу Костов, но стражът изби удара му. Все пак в 17-ата минута гостите от София поведоха в резултата. Греъм Кери центрира в полето на ЦСКА, а там изскочи Рафаел Енрике, който заби с глава топката в мрежата.

Играчите на Тони Здравков натиснаха своите гости в последните минути на първата част и малко изненадващо стигнаха до изравняване. Зехиров опита да центрира, но се получи удар от малък ъгъл. Бусато с мъка изби, но точно на крака на Даниел Генов, който вкара топката във вратата за 1:1.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката за "червените" дебютира юношата на Левски Георги Йомов, който се появи на мястото на Греъм Кери.

ЦСКА натисна, за да стигне до победно попадение, но отбраната на Ботев се справяше добре. Тя обаче капитулира в 72-ата минута, когато Тиаго намери Али Соу зад гърба на отбраната на домакините. Таранът се пребори с Керчев и прати топката над плонжа на Костов - 2:1 за ЦСКА.

Силите на врачани не стигнаха за ново изравняване и "червените" си тръгнаха за София с три точки.

Грандът от "Българска армия" има в актива си 7 точки, докато Ботев (Враца) е на шестата позиция с 3 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021

Ботев (Враца) - ЦСКА 1:2
0:1 Рафаел Енрике (17), 1:1 Даниел Генов (45), 1:2 Алио Соу (72)

Срещата по минути:
Скъсана мрежа забави първия съдийски сигнал с няколко минути

1- Начало на двубоя
2- Али Соу получи пас в дълбочина, пребори се с Венцислав Керчев и излезе сам срещу стража Красимир Костов. Вратарят обаче успя да избие удара на гамбиеца
17- ГОЛ ЗА ЦСКА! Греъм Кери центрира в полето на ЦСКА, а там изкочи Рафаел Енрике, който заби с глава топката в мрежата!
22- Кери изведе Али Соу, който изпревари Красимир Костов и подаде на точката на дузпата. Там беше Кери, но стреля слабо и Зехиров да изчисти от голлинията
42- Чавдар Ивайлов стреля от отлична позиция изстрелът му беше блокиран. Впоследствие и ударът на Христо Златински прелетя далеч от вратата
45- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Зехиров опита да центрира, но се получи удар от малък ъгъл. Бусато с мъка изби, но точно на крака на Даниел Генов, който вкара топката във вратата за 1:1!
45+4- Край на първото полувреме!
___________________
46- Начало на второто полувреме
48-  Рафаел Енрике върна топката на точката на дузпата за Али Соу, който стреля, но ударът му беше избит в ъглов удар
54- Петър Атанасов стреля от границата на наказателното поле, но Бусато изби
68- Али Соу стреля, но много неточно
72- ГОЛ ЗА ЦСКА! Тиаго намери Али Соу зад гърба на отбраната на домакините. Таранът се пребори с Керчев и прати топката над плонжа на Костов!
90- 4 минути добавено време
90+4- Край на мача

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 5. Васил Добрев, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 10. Петър Атанасов (73-88. Том), 28. Христо Златински (78-23. Владислав Узунов), 7. Чавдар Ивайлов (46-6. Даниел Гаджев), 11. Юлиян Ненов
Резерви: 1. Христо Митов, 16. Александър Станисавлевич, 23. Владислав Узунов, 6. Даниел Гаджев, 19. Ивайло Михайлов, 15. Мирослав Маринов, 88. Том
Треньор: Антони Здравков

PFC CSKA SofiaЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон (45-11. Петър Занев), 7. Енрике Рафаел (82-14. Жул Кейта), 8. Греъм Кери (57-30. Георги Йомов), 13. Юнус Санкаре (57-10. Стефано Белтраме), 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес (81-23. Ахмед Ахмедов), 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 26. Валентин Антов
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 10. Стефано Белтраме, 11. Петър Занев, 14. Жул Кейта, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов
Треньор: Стамен Белчев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация