С равенство започна лагерът на ЦСКА в Холандия. В първи мач от втората част на подготовката си "армейците" завършиха 1:1 с руския Криля Советов. За българския вицешампион се разписа Иван Стоянов в началото на второто полувреме. Тимът от Самара изравни чрез Александър Елисеев десет минути преди края на редовното време. Стоян Колев отрази дузпа в средата на първата част. Неофициален дебют с "червената" фланелка направи последното ново попълнение Еденилсон Бергонси.

Следващата проверка на ЦСКА е само след три. Тогава противник ще бъде белгийският Гент.

През първото полувреме Стойчо Младенов заложи на: Стоян Колев, Здравко Илиев, Александър Тунчев, Божидар Чорбаджийски, Брайън Ереро, Петър Витанов, Стивън Сънди, Тони Силва, Ивайло Чочев, Антон Карачанаков, Маркиньос.

Отборът игра много стегнато, но не успя да организира нито едно положение пред вратата на съперника. Но такова липсваше и пред Стоян Колев. Единствената възможност за гол преди паузата бе в 21-ата минута в полза на руснаците. Емин Махмудов центрира отляво и топката срещна ръката на Здравко Илиев. Главният съдия посочи бялата точка, но опитният страж на "червените" усети ъгъла и улови кълбото след шута на Станислав Драгун.

През втората част "армейците" излязоха със състав: Анатоли Господинов, Венцислав Василев, Юлиян Илианов, Пламен Крачунов, Васил Попов, Еденилсон Бергонси, Борис Галчев, Неманя Милисавлевич, Иван Маркович, Тони Силва (70 - Тони Стоичков), Иван Стоянов.

ЦСКА заигра по-активно след почивката и в 50-ата минута вече водеше. Иван Стоянов овладя извън наказателното поле и с мощен шут отбеляза за 1:0. Малко след това пък "червените" имаха претенции за дузпа. Постепенно играта се пренесе в средата на терена и рядко, но често в сравнение с първата част, се стигаше до удари по посока на двете врати. Така в 80-ата Елисеев финтира двама пред наказателното поле и с изстрел по земята преодоля Господинов за 1:1. До края възпитаниците на Стойчо Младенов отправиха два удара към руската врата, но до гол не се стигна.

Така "червените" продължават без загуба подготовката за новия сезон. Както е известно, на 21 юни ЦСКА победи с 2:1 Марек в първата си контрола.

ЦСКА - Криля Советов 1:1
1:0 Иван Стоянов (50)
1:1 Александър Елисеев (80)

- Дузпа за Криля Советов в 21-ата минута, която е спасена от Стоян Колев. Емин Махмудов центрира отляво и топката срещна ръката на Здравко Илиев. Вратарят на ЦСКА хвана ъгъла и улови топката след шута на Станислав Драгун от бялата точка!
- ГОЛ за ЦСКА! Иван Стоянов бележи със силен шут извън наказателно поле в 50-ата минута.
- ГОЛ за Криля Советов в 80-ата минута - 1:1. С удар на Елисеев извън наказателното поле топката влиза във вратата на Господинов.