ЦСКА отвя с 4:0 Дунав в мач от 20-ия кръг на еfbet Лига. "Червените" не бяха затруднени от "драконите" на стадион "Българска армия" и заслужено стигнаха до изразителния успех в последната среща за 2019 година. Тиаго Родригес откри резултата в 31-ата минута, а през второто полувреме зрителите видяха още три попадения. Али Соу удвои в 59-ата минута, Греъм Кери направи резултата класически в 68-ата с първия си гол за "червените", а в 73-ата точен беше и Рубен Пинто - 4:0.

Малко преди края на мача ЦСКА официално обяви привличането на нападателя на Дунав Ахмед Ахмедов, който днес беше извън групата на русенци и не игра срещу новия си отбор.

Началото на двубоя се забави заради проблем с осветлението и не стартира в 16:30, а в 16:49 часа. Имаше минута мълчание в памет на починалия днес бивш защитник на ЦСКА Пламен Янков.

Избраниците на Милош Крушчич диктуваха събитията на терена още от първите минути. В началото Али Соу пропусна добра възможност, последваха още няколко ситуации пред вратата на "драконите", а откриването на резултата стана факт в 31-ата минута. Тиаго Родригес се възползва от грешка на противник в центъра на терена, напредна към вратата на Дунав и реализира от границата на наказателното поле, като се получи рикошет в Мартин Ковачев - 1:0.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Шест минути след почивката Али Соу пропусна да вкара сам срещу стража на госитте. В 59-ата ЦСКА поведе с 2:0. Този път Соу не сгреши. Нападателят получи подаване от Рубен Пинто и прати топката във вратата на Благой Макенджиев.

В 68-ата Греъм Кери беше изведен от Соу в наказателното поле на русенци, овладя подаването и реализира с първото си попадение с екипа на ЦСКА.

Крайното 4:0 оформи Рубен Пинто в 73-ата минута. Халфът на "червените" блесна с отличен рейд, преодолявайки няколко играчи на Дунав, след което прониза Макенджиев.

До края резервите Томи Юрич и Тони Уот направиха пропуски. Шанс за изява получи и юношата Митко Митков, който замени Вив Соломон-Отабор и игра малко повече от половин час.

След победата ЦСКА събра 39 точки и заема четвъртото място. Лидерът Лудогорец има 47, втори с 42 е Левски, а на третата позиция Локомотив (Пловдив) (с 40). Дунав е на 11-ото място със 17 точки.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЦСКА - ДУНАВ 4:0
1:0 Тиаго Родригес (31), 2:0 Али Соу (59), 3:0 Греъм Кери (68), 4:0 Рубен Пинто (73)

Най-интересното по минути с БЛИЦ СПОРТ:
* Минута мълчание в памет на починалия легендарен защитник на ЦСКА Пламен Янков.
1 - Начало на срещата (в 16:49 часа).
4 - Благой Макенджиев спаси удар на Али Соу.
12 - Вратарят на Дунав изби изстрел на Греъм Кери.
26  Гостите пропуснаха отличен шанс! Mакенджиев пусна дълъг извеждащ пас за Стефан Христов, който напредна отляво и премина покрай Иван Турицов, след което стреля, Бусато успя да избе. Топката обаче стигна до Митко Русанов, който не успя да я насочи в опразнената врата на "червените"
31  ГОООЛ! Тиаго Родригес дава преднина на ЦСКА - 1:0! Кристиан Върбанов фаулира Брадли Мазику в центъра на терена, съдията Станимир Тренчев пусна авантаж, Тиаго пое топката и напредна, след което стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет в Мартин Ковачев, което заблуди Макенджиев и се стигна до откриването на резултата
39 - Малинов отправи удар, топката прелетя над вратата на гостите от Русе.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
59  ГОООЛ! Али Соу прави 2:0! Нападателят получи подаване от Рубен Пинто и прати топката във вратата на Благой Макенджиев.
63  Милош Крушчич пуска в игра юношата Митко Митков, изваден е Вив Соломон-Отабор.
68  ГОООЛ! 3:0 за ЦСКА! Греъм Кери беше изведен от Али Соу в наказателното поле, овладя подаването и реализира.
73  ГОООЛ! Рубен Пинто прави 4:0 след отличен рейд, при който преодоля няколко играчи на Дунав и разстреля Макенджиев.
90+3 - Край на мача. ЦСКА победи Дунав с 4:0.

Image result for cska sofia emblem
ЦСКА: 13.Густаво Бусато, 28.Пламен Гълъбов, 19.Иван Турицов , 11.Петър Занев, 18.Брадли Мазику, 6.Рубен Пинто , 15.Кристиян Малинов, 20.Тиаго Родригес  (81  9.Тони Уот), 14.Вив Соломон-Отабор (63  23.Митко Митков), 8.Греъм Кери , 22.Али Соу  (71  21.Томи Юрич)
Резерви: 30.Витаутас Черниаускас, 24.Нуно Томаш, 9.Тони Уот, 10.Евандро, 21.Томи Юрич, 23.Митко Митков, 27.Мартин Смоленски
Треньор: Милош Крушчич

ДУНАВ:
21.Благой Макенджиев, 77.Мaртин Костадинов, 11.Диян Димов, 16.Мартин Ковачев, 5.Любен Николов, 22.Михаил Милчев, 8.Свилен Щерев  (90+1  9.Валери Иванов), 29.Кристиан Върбанов, 12.Фернандо Кавалканте, 17.Митко Русанов (66  10.Борис Димитров), 99.Стефан Христов
Резерви: 33.Винченцо Ангелов, 23.Симеон Иванов, 10.Борис Димитров, 7.Симеон Дочев, 6.Исмаил Исмаилов, 9.Валери Иванов, 18.Кристиян Маринов
Треньор: Людмил Киров

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация