ЦСКА победи с 3:1 Локомотив (София) на стадион "Българска армия" в последната си проверка преди подновяването на шампионата. Проверката срещу "железничарите" беше и официално представяне на тима на Бруно Акрапович. Новото попълнение Жорди Кайседо вкара един от головете, а другите бяха дело на Пеняранда и Тиаго. За столичните "железничари", които са се устремили към елита, точен бе Георги Бабалиев.

Кайседо и друг нов играч - Федерико Варела, започнаха двубоя на резервната скамейка и се появиха на терена през второто полувреме. Каращият проби Бисмарк Чарлс също не стартира, а влезе в игра след почивката. Той се запомни с добри отигравания, пропусна отличен шанс за гол, но малко след това се контузи и бе заменен принудително.

В 7-ата минута "червените" получиха право да изпълни дузпа. Пеняранда влезе в наказателното поле на "железничарите" и бе повален от Николай Цветков. Съдията посочи бялата точка, а фаулираният Пеняранда със силен удар в десния ъгъл на Митрев реализира.

В 15-ата минута Григор Долапчиев бе изведен много добре сам срещу Димитър Евтимов, но точно преди да стреля топката му бе избита от Иван Турицов.

Няколко минути Николай Цветков центрира от корнер, като топката щеше да влезе във вратата на ЦСКА, ако не бе отличната намеса на Евтимов.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 29-ата минута Пеняранда подаде успоредно на голлинията, но ударът от близко разстояние на Синклер излезе в аут

В 52-ата минута Адалберто Пеняранда стреля  силно от разстояние, но топката профуча покрай дясната греда на вратата на Локо (София). След няколко минути "червените" пропуснаха да удвоят. Пеняранда изведе Чарлс сам срещу Митрев, но каращият проби нападател не успя да преодолее стража на "железничарите".

В 65-ата минута ЦСКА удвои резултата. Бисмарк Чарлс отне топката на тъча, напредна и пред наказателното поле хитро намери Тиаго, който веднага стреля по диагонал - 2:0!

В 69-ата минута в игра се появи новото попълнение Федерико Варела, който замени Тиаго. След няколко минути влезе и другото ново попълнение Жорди Кайседо, който замени Али Соу.

Каращият проби Чарлс се отскубна от отбраната и се озова на празна врата, стреля, но бранител изчисти пред голлинията. Малко по-късно той се контузи и бе заменен от излезлия Тибо Вион.

Стефанов отне отлично топката на аутлинията и веднага пусна пред вратата на ЦСКА, където новото попълнение Бабалиев я прати в мрежата на "червените". Още в следващата атака обаче ЦСКА отново вкара. Тибо Вион навлезе по крилото и центрира ниско пред вратата на "железничарите", а Жорди Кайседо с глава я заби във вратата за крайното 3:1.

Така тимът на Бруно Акрапович завърши контролите с пет успеха и две равенства. Преди двубоя с "железничарите" "червените" записаха победи над втория отбор на Аланияспор (4:0), Септември (3:0), Струмска слава (40), Ботев (Враца) (3:1) и равенства срещу Стал Миелец (0:0) и Пирин (благоевград (0:0).

ЦСКА - Локо (София) 3:1
1:0 Алберто Пеняранда (8-дузпа), 2:0 Тиаго (65), 2:1 Георги Бабалиев (84), 3:1 Жорди Кайседо (86)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 11. Петър Занев, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 7. Енрике Рафаел, 18. Брадли Мазику (69-8. Греъм Кери), 20. Tиаго Родригес (69-5. Федерико Варела), 15. Тибо Вион (82-29. Радослав Живков), 9. Адалберто  Пеняранда (80-23. Ахмед Ахмедов), 22. Али Соу (72-30. Жорди Кайседо), 24. Джером Синклер (51-17. Бисмарк Чарлс (83-15. Тибо Вион)
Резерви: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 23. Ахмед Ахмедов,  17. Бисмарк Чарлс, 29. Радослав Живков, 30. Жорди Кайседо

Локомотив София: 21. Божидар Митрев, 2. Педро Ферари. 3. Марио Петков, 23. Мартин Василев (46- 26. Красимир Милошев), 4. Мики Орачев, 89. Матеус Роча, 22. Владимир Семерджиев, 8. Николай Цветков, 45. Григор Долапчиев, 18. Светослав Диков, 14. Валентин Николов
Резерви: 1. Цветомир Витков, 11. Георги Бабалиев, 26. Красимир Милошев, 6. Михаил Иванов, 16. Денис Стефанов, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 9. Калоян Стефанов