ЦСКА победи Берое с 2:0 в мач от последния 31-и кръг от Шампионската група на efbet лига. Двубоят беше последен за капитана на ЦСКА Петър Занев, който получи плакет от ръководството преди началото.

"Червените" поведоха рано-рано с попадение на Жорди Кайседо с глава. Десет минути по-късно гостите от Стара Загора удариха греда след удар на Коне, а до края ба полувремето имаха и претенции за дузпа за падане на Александър Василев в наказателното поле на ЦСКА.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В началото на втората част "армейците" шокираха Берое с втори гол, дело на Тиаго, разписал се с удар от границата на наказателното поле.

До края Хасани за Берое и Митков за ЦСКА стреляха опасно към противниковите вратари, но резултатът остана непроменен. Играта беше спряна за около 5-6 минути в 82-ата заради изсипалата се градушка над София, но двубоят все пак завърши.

Така ЦСКА успя да завърши сезона с победа, след двете поражения в последните си два мача (0:1 от ЦСКА 1948 и 0:2 от Локо (Пловдив), но остана на две точки зад "смърфовете" и е на трета позиция в крайното класиране на efbet лига през този сезон.

ЦСКА - БЕРОЕ 2:0
1:0 Жорди Кайседо (4'), 2:0 Тиаго Родригес (48')

По-важното от мача по минути:

0' Капитанът на ЦСКА Петър Занев беше изпратен от феновете и получи подарък от клуба преди последния си мач за тима.
1' Начало на срещата на "Българска армия".
4'  ГОООЛ за ЦСКА! Жорди Кайседо изведе ЦСКА, след като докосна топката със задната част на главата си при центриране от статично положение.
13'  ГРЕДА за Берое! Ибрахима Конте получи топката в наказателното поле и уцели десния стълб на Евтимов.
34' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Александър Василев от Берое падна в наказателното поле на ЦСКА след пробив по лявото крило, но реферът замълча.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
48'  ГОООЛ за ЦСКА! Тиаго се разписа с удар от границата на наказателното поле, след като отбраната на Берое отби топката в краката му.
57' Шанс за Берое! Хасани стреля, но право в ръцете на Евтимов.
71' Хубав удар на Митко Митков, но на сантиметри от гредата.
82'  Играта е спряна заради градушката над София. Двата отбора се прибраха под резервните скамейки. След около 5-6 минути двата отбора се завърнаха на терена.
90+6' Край на мача.

ЦСКА СофияЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей (46'  28. Пламен Гълъбов), 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов (37  6. Митко Митков), 11. Петър Занев, 15. Тибо Вион, 16. Асен Дончев, 20. Тиаго Родригес , 21. Амос Юга (46'  17. Бисмарк Чарлс), 24. Джером Синклер (59'  19. Иван Турицов), 30. Жорди Кайседо
Резерви: 12. Алекс Божев
Треньор: Любослав Пенев

БероеБЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (90 66. Радослав Апостолов) , 9. Мартин Камбуров, 15. Георги Динков (69  94. Божидар Пенчев), 17. Ибрахима Конте (80  28. Атила Ахмед), 18. Илиас Хасани (69 21. Кийлън Лебон), 19. Александър Василев , 23. Кукула, 25. Георги Ангелов
Резерви: 12. Душан Перниш, 3. Атанас Йорданов, 14. Георги Маджаров
Треньор: Петър Колев

Съдия: Владимир Вълков
Стадион: "Българска армия", София