Берое спечели с 3:1 гостуването на Локомотив (Пловдив) на "Лаута". Контролната среща беше неофициален дебют за новия треньор на "смърфовете" Александър Тунчев, който пое отбора след напускането на преминалия в ЦСКА Бруно Акрапович.

И четирите попадения в проверката бяха реализирани от чужденци. Алиун Фал в 35-ата минута даде преднина на Берое, а Кукула удвои малко след началото на второто полувреме. Лукас Салинас намали изоставането на Локомотив в 61-ата минута, а точен за 1:3 беше Еривалдо три минути преди края.

Тунчев не можеше да разчита на повиканите в националния отбор Мартин Луков, Димитър Илиев и Бирсент Карагарен. Парвиз Умарбаев пък е с националния отбор на Таджикистан.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

Снощи стана ясно, че Георги Ангелов от Берое също ще се присъедини към лагера на "трикольорите" в Бояна и Димитър Димитров - Херо днес можеше да разчита на лимитиран откъм бройка състав. С националния отбор на България са още Александър Цветков, Александър Василев и Християн Василев. Гаюс Макоута и Стивън Фуртадо също са със своите национални отбори. Заради контузии срещата днес пропуснаха още Ибрахима Конте, Теди Мезаг и Еривалдо.

Първото сериозно положение в мача бе на сметката на Локомотив. В осмата минута Николай Николаев центрира към Момчил Цветанов, който засече топката с глава, но я изпрати покрай лявата греда. В 30-ата минута Берое организира добра атака, при която Иван Минчев подаде на Джунейт Али на десния фланг. Защитникът центрира, а топката се отби в Милош Петрович и описа много неприятна за Илко Пиргов парабола. За щастие на вратаря топката не влезе във вратата му, а кацна върху напречната греда и излезе в аут.

Пет минути по-късно Берое поведе в резултата с гол на Алиун Фал. До попадението се стигна след грешка на Пиргов, който се засуети при върната към него топка и я поднесе на Кукула, който я подаде на Фал, а нападателят се разписа за 0:1.

В 51-ата минута гостите се възползваха от неразчетените действия на защитата на "смърфовете" и удвоиха аванса си. Крум Стоянов центрира от левия фланг към Кукула, който засече от въздуха - 0:2.

В 61-ата минута Локомотив намали чрез Лукас Салинас, останал очи в очи с вратаря на Берое Душан Перниш, заменил в началото на второто полувреме Генадий Ганев.

В 73-ата минута Гомис от състава на домакините получи червен картон, след като влезе грубо в краката на Кукула. Това бе втори жълт картон за защитника и той напусна терена преждевременно. Все пак неговото място зае юношата на "черно-белите" Петър Петров и Локомотив продължи да играе с 11 човека.

В 87-ата минута Еривалдо подпечата победата на гостите от Стара Загора - 1:3.