Левски не успя да стори чудото и да влезе в групите на Шампионската лига за втори път, след като бе там през сезон 2006/07. "Сините" паднаха с 0:2 от Дебрецен на реванша в Будапеща и с общ резултат 1:4 приключиха участието си в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент. Селекцията на Ратко Достанич обаче ще има поне още 6 мача в евротурнирите, но в груповата фаза на Лига Европа. Жребият е в петък, като "сините" ще бъдат в трета урна.

И тази вечер "сините" продължиха традицията да губят от унгарски тимове - вече 6 поражения от 6 срещи (предишните бяха нанесени от Дожа (Уйпещ) и Ференцварош). Освен това Левски отпадна за втора поредна година на прага на групите на Шампионската лига след миналогодишната издънка срещу БАТЕ Борисов.

Точни за Дебрецен днес бяха Йозеф Варга (вляво) в 13-ата минута и Гергей Рудолф в 36-ата. И двете попадения във вратата на Георги Петков бяха реализирани със силни шутове от далечно разстояние.

На стадион "Ференц Пушкаш" избраниците на Ратко Достанич започна вихрено мача с желание бързо да заличат пасива от двубоя в София. "Сините" натикаха домакините в тяхната половина. В 5-ата минута Георги Сърмов с шут от около 20-ина метра нацели гредата. За зла участ обаче отново, когато се очакваше гол за Левски, такъв падна във вратата на Георги Петков. http://cache.daylife.com/imageserve/04RKdpv3Pf4q3/610x.jpg

Във фаталната 13-а минута Сърмов сбърка и изчисти топката в краката на Адамо Кулибали, който върна на Йозеф Варга и за гологлавия халф не бе проблем да прониже Петков с премерен удар от границата на наказателното поле - 1:0 за Дебрецен.

Българите не се отказаха и продължиха да търсят попадение. Веднъж Йовов затрудни Полексич от фаул, а Христов на два пъти от изгодни положения не уцели вратата, пращайки топката в аут. И когато се очакваше изравняване на резултата звездата на домакините Рудолф Гергей овладя топката пред пеналта на "сините" и с топовен шут вкара втори гол, като прати топката в горния ляв ъгъл - 2:0.

След почивката мачът се доиграваше, като бе очевидно, че "сините" вече се бяха примирили с отпадането от Шампионската лига. Отново Левски владееше инициативата, атакуваше, но така и не се стигна до чисто голово положение пред вратата на домакините. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ДЕБРЕЦЕН - ЛЕВСКИ 2:0
(2:1 в първата среща)
1:0 Йозеф Варга (13), 2:0 Гергей Рудолф (36)

ДЕБРЕЦЕН: 1.Вукашин Полексич, 4.Леандро, 6.Луис Рамос, 10.Ласло Боднар, 14.Гергей Рудолф (88-41.Лорант Олах), 16.Адам Комлоши, 17.Норберт Месарош, 33.Йозеф Варга, 55.Патер Шакай (58-7.Тибор Домби), 77.Петер Цвиткович (80-21.Марсел Фодор), 39.Адамо Кулибали
Резерви: 12.Джордже Пантич, 2.Ищван Жукс, 21.Марсел Фодор, 81.Атила Катона, 7.Тибор Домби, 23.Петер Жилаги, 41.Лорант Олах

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 15.Шахиб Бензукан, 5.Юсуф Рабех, 11.Елин Топузаков, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон, 21.Зе Соарес, 20.Жоазиньо (60-22.Дарко Тасевски), 10.Христо Йовов (71-24.Николай Димитров), 99.Георги Христов (77-17.Дениран Ортега)
Резерви: 31.Цветан Димитров, 2.Виктор Генев, 25.Лусио Вагнер, 22.Дарко Тасевски, 30.Лъчезар Балтанов, 17.Дениран Ортега, 24.Николай Димитров