Дербито между двата най-добри футзал отбори в София - УНСС и Левски София Запад, завърши без победител в редовното време - 2:2, като трябваше дузпите да решат изхода от двубоя. При наказателните удари "студентите" показаха повече класа и по-силни нерви и се наложиха с крайното 4:3.

По този начин УНСС направи първата крачка към финала на държавното първенство по футзал.

Мачът в залата на НСА беше доста вълнуващ и интересен. В началото и двата отбора имаха добри шансове да открият резултата, но добрите намеси на вратарите не позволиха това да се случи. Все пак при една от добрите си атаки УНСС откри резултата чрез Станислав Стаменов, който реализира за 1:0.

При този резултат завърши и първата част, а през второто полувреме Левски излезе пределно мотивиран, за да изравни. Още в началните минути след удар от дистанция на Христо Костов, "сините" направиха 1:1.

Веднага след това треньорът на Левски Иво Николов нарпави интересно тактическо решение, вкара пети полеви състезател, което даде сериозно предимство на неговия отбор и при една грешка в защитата на УНСС "сините" стигнаха до обрата с 2:1 след гол на Йосиф Шутев.

След получения втори гол "студентите" упражниха натиск и до края доминираха. Играещият треньор Иван Стоилов и избраниците му пропиляха няколко добри ситуации, което принуди наставникът да вкара пети полеви състезател, което доведе до изравняване на резултата. Ценното попадение отбеляза Красен Вълков - 2:2, две минути преди края на срещата. До края не падна нов гол и последваха дузпите.

При тях за УНСС точно бяха Стамен Арсов и Роберт Кендерян, а пропуск направи Красен Вълков, докато от Левски точен бе Мартин Марков, а пропуски направиха Дани Несторов и Христо Костов.

Така УНСС поведе с 1:0 срещи в полуфиналната серия, която се играе до две победи от три мача. Вторият двубой е следващата събота (23 април) от 19:00 часа отново в хандбалната зала на НСА.