Гранд Про спечели шампионската титла от Държавното първенство по футзал за сезон 2015/16. Това стана факт, след като варненският тим победи и във втория финал съперника си за титлата Левски София Запад, като този път го стори с 5:2. В събота Гранд Про се наложи със 7:6 след изпълнение на дузпи.

Както и в първия финал, двата отбора направиха интересен и равностоен мач, на който се насладиха зрителите в зала „Орловец“ в Габрово и тези на YouTube канала на Българския футболен съюз - BFU TV.

Варненци поведоха с 2:0 до 12-ата минута. Точни във вратата на "сините" бяха Веселин Геренски и Александър Степич. Така завърши и първата част.

Малко след началото на втората част Георги Карагеоргиев направи резултата 3:0 и респективно задачата на Левски София Запад за обрат стана много трудна. В 30-ата минута Даниел Несторов даде надежда на „сините“, а две минути по-късно капитанът Койчев намали разликата в резултата до 2:3. Само за две минути обаче, Димитър Петев и Ненад Райчич вкараха два гола, за да решат срещата в полза на Гранд Про, оформяйки крайното 5:2.

Състави:

Левски София Запад: Андреев, Тодоров, Цветанов, Койчев/ Димитров, Стойков, Василев, Костов, Здравков, Шутев, Добринов, Марков, Несторов.

Гранд Про (Варна): Иванов, Карагеоргиев, Пантев, Колев/ Петев, Герасимов, Геренски, Никулич, Димов, Димитров, Хаджиев, Степич, Райчич.

В мача за трето място УНСС (София) надделя с 9:8 след изпълнение на дузпи над МФК МАГ (Варна) (2:2 в редовното време). Димитър Цветанов вкара два гола за варненския отбор в рамките на една минута (36-ата минута), за да изравни резултата, а това означаваше че, мачът трябваше да бъде решен от изпълнение на дузпи, защото преди това Юли Дермански и Красен Вълков се бяха разписали за УНСС през първата част.