Важна победа записа Етър в последния есенен кръг от Северозападната „В” група. „Виолетовите” стигнаха до 1:0 при гостуването на „Ботев” в Луковит. За първи път от доста време насам старши треньорът Калоян Чакъров можеше да използва всичките си налични футболисти. Два спорни момента белязаха първото полувреме, пише sport-vt. В 10-ата минута при центриране Николаев опита да играе с глава, но бе избутан в пеналта, според рефера обаче нямаше основания за дузпа. В следващитге минути „болярите” отправиха два удара към вратата на домакините, те отговориха с един, но опасни положения липсваха.

В 32-ата минута се стигна до куриозна ситуация – реферът Христо Минков отсъди дузпа за Етър и после я отмени. При атака на „виолетовите“ защитник спря топката с ръка в пеналта и главният съдия отсъди дузпа, но тъчреферът сигнализира, че бранителят е бил пред пеналта и Христо Минков промени решението си на пряк свободен удар.

В 53-ата минута падна и единственото попадение в мача. Завърналият се след изтърпяно наказание Тодор Колев направи самостоятелен пробив и го завърши с пас към Димитър Байдаков, който от десетина метра бе точен – 0:1. И след почивката етърци продължиха да владеят играта и не допуснаха изненади, като луковитчани стигнаха само до един опасен удар, отразен от вратаря Венци Димитров.

След минималната победа Етър остана четвърти в класирането с 26 точки, след като свищовският Академик също спечели с 1:0 гостуването си в Габрово на Янтра. Изненадата бе в Севлиево, където Видима-Раковски завърши 2:2 с Партизан (Червен бряг). Лидерът Спартак (Плевен) пък надделя с 2:0 срещу "Ботев" (Козлодуй) и събра 31 точки.

Съставът на Етър: Димитров, Ст. Ангелов, Цв. Петров, Тих. Трифонов, Николов, Анев, Н. Петров, Николаев, К. Ангелов, Байдаков, Колев (Ив. Петков, Ил. Трифонов, Цонев, Бл. Ангелов, Узунов, Б. Иванов, Ив. Петков).