Съперникът на Лудогорец за място в групите на Шампионска лига - Базел, изигра два мача от началото на сезона в най-комерсиалния клубен турнир. Първенецът на Швейцария стартира от трети квалификационен кръг, като успя да елиминира Макаби (Тел Авив) след минимална победа с 1:0 в първия двубой на стадион "Сейнт Якоб парк" и зрелищно 3:3 на реванша в Израел.

Попадението в първата среща отбеляза дежурният голмайстор на тима Валентин Щокер. 24-годишният нападател реализира след асистенция на чилиеца Марсело Диаз.

На реванша в Израел избраниците на Мурат Якин набързо поведоха с класическото 3:0, след което значително намалиха оборотите и позволиха на Макаби да се добере до крайното 3:3.

Още в 5-ата минута Фабиан Шаар откри от дузпа, в 21-ата във вратата на израелците се разписа Мохамед Сала. В 33-ата Марсело Диаз направи резултата класически - 0:3.

След това обаче играчите на Макаби бързо намалиха до 2:3, връщайки интригата. В 35-ата минута Фабиан Шаар си отбеляза автогол, а само 120 секунди след това Еран Захави наказа Базел. В 55-ата минута Махран Ради направи резултата 3:3, при който приключи срещата на стадион "Блумфийлд" и така швейцарците се класираха за плейофния клуб в Шампионска лига.

Сблъсъците с Лудогорец ще бъдат на 20 или 21 август в София и на 26 или 27 август в Базел.

БАЗЕЛ - МАКАБИ (Тел Авив) 1:0
1:0 Валентин Щокер (39)

Съставът на Базел: Ян Зомер, Филип Деген, Бехранг Сафари, Фабиан Шаар, Арлинд Ажети, Валентин Щокер, Марсело Диаз (63-Таулант Джака), Фабиан Фрай, Мохамед Сала (88-Стефан Андрист), Мохамед Елнени (77-Раул Бобадия), Марко Щрелер

МАКАБИ (Тел Авив) - БАЗЕЛ 3:3

0:1 Фабиан Шаар (5-дузпа), 0:2 Мохамед Сала (21), 0:3 Марсело Диаз (33), 1:3 Фабиан Шаар (35-автогол), 2:3 Еран Захави (37), 3:3 Махран Ради (55)

Съставът на Базел: Ян Зомер, Филип Деген (61-Кай Восер), Бехранг Сафари, Фабиан Шаар, Таулант Джака, Арлинд Ажети, Валентин Щокер, Марсело Диаз, Фабиан Фрай, Мохамед Сала (75-Мохамед Елнени), Марко Щрелер (55-Гастон Сауро)