ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда и Пирин (Благоевград) завършиха 0:0 в мач от десетия кръг на Efbet Лига. Вратарят на гостите Янко Георгиев е с основна заслуга за спечелената точка, след като се отчете с няколко геройски изяви и не позволи да му бъде вкаран гол.

Maчът започна равностойно и до 20-ата минута нямаше интересни ситуации. В 21-ата дойде първата възможност пред една от двете врати. След центриране отляво Александър Дюлгеров увисна и топката попадна точно на крака на Тонислав Йорданов, който я засече от воле, но право в Янко Георгиев и стражът спаси.

В 33-ата минута Станислав Костов отправи удар от малък ъгъл, Анатолий Господинов се справи.

В 35-ата минути Ел Мами Тетах се озова очи в очи срещу Янко Георгиев, опитният страж се намеси решително. В 38-ата вратарят на Пирин не позволи и на Христо Иванов да му отбележи.

До края на първата част домакините продължиха да атакуват, но безуспешно.

Второто полувреме започна отново с натиск на Арда, но защитата на Пирин и вратарят Янко Георгиев успяваха да се справят. В 56-ата минута капитанът на "орлетата" Петър Занев напусна играта заради контузия. Треньорът Красимир Петров даде шанс на опитния Юлиян Попев. 36-годишният защитник замени Занев и доигра срещата.

В 60-ата минута гостите имаха възможност, когато Станислав Костов стреля от границата на наказателното поле, но Господинов отново спаси. Минутите до края бяха скучни и срещата приключи 0:0.

След първото равенство за сезона Арда има 16 точки и е шести в класирането. Пирин е на 12-ата позиция със 7 точки.

АРДА - ПИРИН 0:0

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
22  Шанс за домакините, Тонислав Йорданов пропусна да вкара, след като засече центрираната от Александър Дюлгеров топка, но я изпрати право във вратаря на Пирин Янко Георгиев, който спаси.
33 - Станислав Костов стреля от малък ъгъл, Анатолий Господинов спаси.
35  Извеждащо подаване към Ел Мами Тетах, който се озова очи в очи срещу Янко Георгиев, опитният страж се намеси решително и спаси.
38  Нулевото равенство се запазва след нова отлична изява на Георгиев. Христо Иванов този път беше изведен сам срещу стража на Пирин, който отново се намеси решително.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
56   Капитанът на Пирин Петър Занев напуска терена заради контузия, Юлиян Попев влезе в игра.
59  Удар на Радослав Цонев, защитник на Арда успя да избие.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача - 0:0.

Арда
АРДА: 1.Анатолий Господинов, 2.Джунейт Али (66  20.Деян Лозев), 24.Алекс Петков, 3.Умар Сако, 11.Александър Георгиев, 26.Ел Мами Тетах, 33.Иван Тилев, 70.Христо Иванов (65  97.Жозе Жуниор), 77.Илия Юруков, 80.Лъчезар Котев (к), 9.Тонислав Йорданов (75  18.Ласана Н`Диайе)
Резерви: 36.Васил Симеонов, 4.Милен Стоев, 8.Милен Желев, 17.Иван Коконов, 18.Ласана Н`Диайе, 20.Деян Лозев, 97.Жозе Жуниор
Треньор: Александър Тунчев

OFK Pirin Blagoevgrad
ПИРИН: 21.Янко Георгиев , 38.Александър Дюлгеров, 19.Вячеслав Велев, 45.Христофор Хубчев , 31.Красимир Станоев, 18.Мартин Смоленски , 3.Петър Занев (к)  (56  6.Юлиян Попев), 17.Радослав Цонев, 10.Славчо Шоколаров , 29.Станислав Костов, 20.Чебрайло Макрецкис (77  7.Китан Василев)
Резерви: 12.Максим Ковальов, 8.Емил Янчев, 25.Илиан Костов, 23.Казуки Такахаши, 7.Китан Василев, 9.Преслав Йорданов, 6.Юлиян Попев
Треньор: Красимир Петров

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия