ЦСКА победи Ботев (Враца) с 2:1 в мач от 16 кръг и се доближи само на две точки от лидера Лудогорец, който по-късно днес приема Черно море. „Червените“ имаха тотално надмощие на „Българска армия“, но вратарят на врачани Красимир Костов направи няколко ключови намеси и предотврати по-голяма загуба за тима си.

Тимът на Бруно Акрапович поведе в резултата в 17-ата минута. Венцислав Керчев прати топката във вратата си, след като центриране на Петър Занев отляво се отби в тялото му. В следващите минути Керчев отчасти изкупи вината си с две ключови прояви, които предотвратиха втори гол за ЦСКА.

След това Красимир Костов на два пъти се намеси решително, а в 37-ата минута и гредата му помогна след удар на Валентин Антов, който засече центриране от корнер.

Надмощието на ЦСКА продължи и през второто полувреме. Костов един път се реагира решително, а Амос Юга и Санкаре биха покрай вратата на гостите. В 58-ата минута „червените“ все пак материализираха надмощието си. Греъм Кери проби отляво и центрира по земя, а Али Соу от чиста позиция не сбърка и удвои аванса на домакините.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Пет минути по-късно Ботев (Враца) върна едно попадение. Даниел Генов се възползва от грешка на Густаво Бусато, който не игра добре с крака, след като Юрген Матей му върна топката. Бразилецът подаде в краката на Генов и за играча на гостите не беше проблема да се разпише.

Четвърт час преди края Мартин Костадинов на два пъти изби на метри пред голлинията на Ботев (Враца). До края на мача до ново попадение не се стигна и така ЦСКА записа пета поредна победа в първенството. В петък от 18:00 часа „червените“ играят с Левски в последния си мач за есенния дял на шампионата. „Армейците“ за момента са трети с 30 точки, на две зад Лудогорец.

За Ботев (Враца) това е пета последователна загуба. По този начин врачани приключиха участието си в efbet Лига за тази есен, а в първия пролетен кръг приемат Берое. Тимът на Антони Здравков е на 10-о място в класирането с 15 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1
1:0 Венцислав Керчев (17-автогол), 2:0 Али Соу (58), 2:1 Даниел Генов (63)

CSKA Sofia (Bul)ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 2.Юрген Матей, 11.Петър Занев, 26.Валентин Антов, 15.Тибо Вион (61-28.Пламен Гълъбов), 3.Жеферсон Телес (56-10.Стефано Белтраме), 21.Амос Юга (61-7.Енрике Рафаел), 20.Тиаго Родригес (90+3-18.Брадли Мазику), 13.Юнус Санкаре (56-30.Георги Йомов), 8.Греъм Кери, 22.Али Соу
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 7.Енрике Рафаел, 10.Стефано Белтраме, 18.Брадли Мазику, 23.Ахмед Ахмедов, 28.Пламен Гълъбов, 30.Георги Йомов
Треньор: Бруно Акрапович

Botev VratsaБотев (Враца): 33.Красимир Костов, 24.Аласане Диайе, 81.Атанас Зехиров, 37.Венцислав Керчев , 9.Даниел Генов , 6.Даниел Гаджев  (58-19.Ивайло Михайлов), 18.Илия Миланов (57-5.Васил Добрев ), 77.Мaртин Костадинов, 10.Петър Атанасов (81-94.Юлиан Ненов), 88.Том (46-23.Владислав Узунов), 28.Христо Златински (46-8.Педро Лагоа)
Резерви: 34.Дар Королев, 5.Васил Добрев, 23.Владислав Узунов, 19.Ивайло Михайлов, 8.Педро Лагоа, 94.Юлиан Ненов
Треньор: Антони Здравков

София, „Българска армия“
Съдия: Георги Кабаков

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача
11 - Тибо Вион центрира отдясно, но Юнус Санкаре от вратарското поле с глава би над вратата.
14 -  Густаво Бусато се разтегна и изби в корнер след удар с глава на Даниел Генов при центриране на Том от фаул
17 -  АВТОГОЛ! ЦСКА взима аванс в резултата. Венцислав Керчев си вкара автогол, след като засече в собствената си врата центриране на Петър Занев отляво
23 -  Тиаго Родритес от воле посрещна центриране на Кери отляво, но топката се отби в гърба на Керчев и излезе в корнер
24 -  Венцислав Керчев изби от голлинията след удар на Али Соу от малък ъгъл
27 - Петър Атанасов стреля от границата на наказателното поле, но излезлият по-напред Густаво Бусато улови без проблем
29 - Коварно изпълнение на фаул от Тиаго Родригес, Петър Занев се размина с топката, а Красимир Костов плонжира, за да избие
30 -  Красимир Костов с нова добра намеса, вратарят на гостите са намеси решително с една ръка при далечен удар на Тиаго
34 - Удар на Даниел Генов от границата на наказателното поле минава встрани от вратата на ЦСКА
36 - Тибо Вион проби в наказателното поле на гостите отляво и отправи диагонален удар, но Керчев спаси
37 -  ГРЕДА! Валентин Антов нямаше шанс. Той би към вратата на гостите след центриране от корнер, но топката се отби в гредата
45+4 - Край на първото полувреме
--------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
47 -  Амос Юга от въздуха засече с десния крак центриране от корнер, но топката мина встрани от вратата
47 - Тибо Вион отправи силен изстрел към вратата на Ботев (Враца), но Костов парира
52 -  Санкаре с глава засече центриране на Занев отляво, а топката мина встрани от вратата на гостите
58 -  ГОООЛ! Али Соу удвои. Нападателят на ЦСКА от границата на наказателното поле се разписа след центриране по земя на пробилия отляво Греъм Кери
63 -  ГОООЛ! Ботев (Враца) намали изоставането си. Даниел Генов се възползва от грешна на Густаво Бусато, който не игра добре с крака, след като Юрген Матей върна топката към него
73 -  Мартин Костадинов два пъти поред изби пред голлинията. Първо след изстрел на Греъм Кери извън наказателното поле, а след това и след удар с глава на Али Соу
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;   - смяна;  - опасно положение